[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: Szczepan »

Adre, A używałeś wcześniej któreś z tych CB co wymieniłem :?:
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: damian1231795 »

dude88pl pisze:Radyjko Yosan Pro 120 + Sirio Omega 27 już na pokładzie, zestrojone i zamontowane zdjęcia wkrótce. Pierwsze wrażenia z kilku dni jazdy z nim:
Pokrętło którego się tak obawiałem (wszystko w jednym) działa bardzo dobrze, jest intuicyjne w obsłudze, zmiana kanałów w gruszce też bardzo dobrze działa i jest wygodna. Zasięg mimo anteny na klapie bagażnika a nie na dachu - w miarę dobrze słyszę z ok 10km. Radyjko wystarczająco głośne nie ma potrzeby montażu głośnika zewnętrznego.
Narazie jestem zadowolony:D

Witam. Trochę już mineło jak kupiłeś to radio więc już wiesz jak sprawuje się ten potenciometr od głośności i redukcji szumów, bardzo to przeszkadza i na jakiej zasadzie to działa w sensie jak przełączać między funkcjami?
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2012, 22:47 przez damian1231795, łącznie zmieniany 1 raz.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: dude88pl »

a no już trochę z radyjkiem pojeździłem i mogę go śmiało polecić (fimra konektor wprowadziła nawet tunning tych radii :-P :-P )
Potencjometr działa bardzo dobrze, ustawia się go intuicyjnie, nie wydaje mi się żeby był słabej jakości. Powiem więcej wydaje mi się że obsługa jest lepsza niż w radiach co mają 3 gałki :-P do tego zmiana kanałów jest w gruszce również więc naprawdę radyjko bardzo intuicyjne i proste w obsłudze.

co do samego radia to bardzo dobrze tłumi szumy od urządzeń w samochodzie, jest wystarczająco głośne i w moim przypadku świetnie współpracuje z anteną Siro Omega 27 która ładnie wygląda, porządnie wykonana jest, łatwo się stroi i bardzo dobrze ściąga fale.
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: Szczepan »

Panowie czy któryś z was miał okazje używać cb president HARRY II i JOHNNY II i teraz używa nowy produkt TEDDY i może wypowiedzieć się które lepiej się sprawuje :?:
Kupić używkę starszych modeli czy może nowe TEDDY bo widzę że cenowo to wychodzi na to samo :roll:
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: damian1231795 »

dude88pl pisze:a no już trochę z radyjkiem pojeździłem i mogę go śmiało polecić (fimra konektor wprowadziła nawet tunning tych radii :-P :-P )
Potencjometr działa bardzo dobrze, ustawia się go intuicyjnie, nie wydaje mi się żeby był słabej jakości. Powiem więcej wydaje mi się że obsługa jest lepsza niż w radiach co mają 3 gałki :-P do tego zmiana kanałów jest w gruszce również więc naprawdę radyjko bardzo intuicyjne i proste w obsłudze.

co do samego radia to bardzo dobrze tłumi szumy od urządzeń w samochodzie, jest wystarczająco głośne i w moim przypadku świetnie współpracuje z anteną Siro Omega 27 która ładnie wygląda, porządnie wykonana jest, łatwo się stroi i bardzo dobrze ściąga fale.

Wiem że konektor robi tuning ale wtedy ok 100 zł drożej a myśle że seria mi wystarczy.
Co do teddy-iego to podobno dużo odstaje od starszych modeli i ma taką wadę że nie da się ustawić czułości ASC co jest dużą wadą.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: Szczepan »

damian1231795, Czyli lepiej kupić używanego HARRY II albo JOHNNY II :?:
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: damian1231795 »

Szczepan pisze:damian1231795, Czyli lepiej kupić używanego HARRY II albo JOHNNY II :?:

Jak sprawny z pewnego źródła to tak a jak nie to chyba w tej cenie Yosana pro 120 bym ci polecił bo czytałem o nim i chyba też go kupię. Nie ma ASC ale ma bardzo dobre filtry co w zupełności wystarcza do tego antena SIRIO O-27,AS-100 lub jak ci nie przeszkadza długość to ML-145 będzie najlepsza.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: Szczepan »

damian1231795, To ja się zastanawiam nad trzema modelami czyli:
HARRY II
JOHNNY II
TEDDY
A Ty mi tu wyskakujesz z czwartym modelem:
Yosana pro 120
Teraz dopiero będzie trudny wybór :mrgreen:
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: skrzysieks »

albo Lafayette Atena to samo co Yosan Pro 120 ;)
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: Szczepan »

skrzysieks, Widzę właśnie że z wyglądu to samo co Yosan.
Teraz to już produkują wszystko na jedno kopyto co różnią się tylko nazwami tak jak np:
President harry II, johnny II, uniden 520 PRO, STABO XM3001e, M-TECH LEGEND II
zmazać tylko napisy i nie wiadomo które jest które :)
Głównie chodzi mi żeby radyjko było dobre a nie jeden wielki szum ;-)
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
ODPOWIEDZ