[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Z tego co mi wiadome to jak klima nie ruszy to wentylatory również jak i na odwrót.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

kamko, o czujnik temp. zewn. w blotniku Ci chodzi? Jezeli tak to przeciez sa wersje bez niego (brak MFA), a maja klime, wiec jego wplyw na klime jest b.malo prawdopodobny. Wlaczenie klimy od razu zalacza 1y bieg wentylatorow, bez wzgledu na czujnik/wlacznik przy chlodnicy.

hose1983, ale znalazles "speca" od klimy, przeciez kazdy zaczyna od sprawdzenia szczelnosci...
Michal
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

szymekgd, np. A3 przed liftem miały czujnik w zderzaku a nie miały MFA. Więc może i tak jest w 1L
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

kornat, poczulem sie dumny z porownania :-D A3 posiadal wskazanie temp. na desce pewnie?

Zasugerowalem sie watkami o "dokladaniu" MFA i w zwiazku tym potrzeba dolozenia czujnika temp. otoczenia i oleju, w 1M z climatronikiem jest widoczny wplyw czujnika temp. (nie wlacza sie <+5st.), ale w 1L zalaczalem klime przy temp. ujemnych, niestety ciezko ze schematami...
Ale skoro sprezarka zalacza sie na "krotko" to mozna zalozyc, ze winowajca jest jeden z czujnikow cisnienienia. Kiedys juz pisalem, jak kolega "spial" na krotko sprezarke w peugocie, przy wlaczaniu klimy nie wlaczaly mu sie wentylatory, wiec podciagnal plusa, klima dzialala pare sekund i cisnienie rozszczelnilo uklad...Ale w jego aucie, tak jak w 1M, jest sterownik wentylatorow ktory steruje klima.
Michal
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamko »

Kiedyś po wizycie u lakiernika przestał mi Tolek pokazywać temp zew. a pod wyświetlaczem mam stopnie Celsjusza tylko mi ich nie wyświetla. Więc wnioskuję że blacharze nie podpieli mi tego czujnika i dlatego ECU nie puszczało napięcia na wentylatory i sprężarkę.
Pytanie brzmi gdzie mam szukać tego czujnika i jakiego koloru kable do niego idą???

O i czy te wszystkie czujniki klimy mają własny komputer sterujący czy odrazu do głównego kompa w podszybiu idą?

[ Dodano: 2012-04-28, 15:37 ]
szymekgd,
A ile jest tych czujek temp zew-rozumiem, że dwa???
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2012, 20:36 przez kamko, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszę niezdarnie w pośpiechu
czego się bardzo tego wstydzę
proszę o wyrozumiałość
z góry SORKA
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

kamko, chodzi Ci o wyswietlanie temperatury na MFA?

Tego czujnika szukaj pod filtrem powietrza, wg. mnie wiazka idzie bezposrednio do zegarow.

Sygnal z czujnikow niskiego i wysokiego cisnienia czynnika oraz prawdopodobnie z czujnika temp. parownika (zabezp. przed jego oblodzeniem) nie ida do ECU, a prawdopodobnie do jakiegos ukladu przekaznikow sterujacych sprezarka, ale na 100% tego nie jestem pewiem bo nie musialem przy tym grzebac, a w schematach elektr. ktore posiadam klimatyzacja nie jest ujeta.
Michal
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamko »

szymekgd pisze:kamko, chodzi Ci o wyswietlanie temperatury na MFA?




Tak. Chodzi mi o niego, nie wyświetla mi
[ Dodano: 2012-04-28, 20:43 ]
szymekgd,
A mógłbyś sprawdzić to u siebie gdzie masz ten czujnik i czy po odłączeniu go odpali Ci klima?
_________________
MINI ANKIETA
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2012, 20:43 przez kamko, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszę niezdarnie w pośpiechu
czego się bardzo tego wstydzę
proszę o wyrozumiałość
z góry SORKA
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

kamko, napisalem juz gdzie go widzialem u siebie :mrgreen:

Jutro rano wyjezdzam, wracam w piatek i wtedy napisze na 100% czy klima ruszy, teraz twierdze na 99.9% ze sygnal z tego czujnika nie ma znaczenia dla sprezarki.
Michal
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamko »

szymekgd pisze:kamko, o czujnik temp. zewn. w blotniku Ci chodzi?

a potem napisałeś że pod filtrem powietrza gdzieś jest :-D
więc zawęzić chciałem poszukiwania, ale dobra mniej więcej wiem gdzie wiercić xd dzi3ki
Piszę niezdarnie w pośpiechu
czego się bardzo tego wstydzę
proszę o wyrozumiałość
z góry SORKA
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Z kolei czujnik zabezpieczający przed zbyt niską temperaturą otoczenia masz w podszybiu (przynajmniej tak jest w golfie III - podejrzewam, że 1L ma bliźniaczą klimę).
ODPOWIEDZ