[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Pery, a masz wyświetlacz czy pokrętła pod radiem?
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Pery »

Mam pokrętła.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Czyli masz manualną klimę. Ten sterownik pod akumulatorem to jak wspomniał szymek jest to serownik wentylatorów j293 wygląda on tak
http://allegro.pl/1j0919506g-vw-seat-sk ... 71600.html
Masz wtyczkę 14 pinową wiec będziesz miał o nr 1J0919506G luk 1J0919506K ale to po podaniu nr VIN mogę Ci napisać.
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Pery »

Podaję więc VIN: VSSZZZ1MZYB028869
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

To potrzebujesz o tym nr 1J0919506K
http://allegro.pl/listing.php/search?ch ... 1J0919506K
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Pery »

Dzięki serdeczne za pomoc. Pozdrawiam. Jutro podjadę do Jabłonnej to może kupię.
hose1983
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2012, 16:44

Problem z klimatyzacją

Post autor: hose1983 »

Witam wszystkich. Mam taki mały problem. 2 dni temu nabijałem klimatyzację (łącznie z czyszczeniem, smarowaniem itp). Gościu który mi nabijał po 30 minutach testu szczelności stwierdził, że klima najprawdopodobniej jest nieszczelna (po 30 minutach minimalnie spadła wskazówka na wskaźnikach z ciśnieniem). Ja go poprosiłem mimo to o nabicie jej małą ilością płynu chłodzącego. Gdy nabiliśmy (ja jestem zielony i sie na klimie wogole nie znam) nabijacz stwierdził iż klima działa poprawnie ponieważ oba wentylatory chłodnicy po załączeniu klimy się włączyły i sprężarka zaczęła działać. Stwierdził też że czuje w momencie włączenie klimy chłodne powietrze (ja tego z kolei nie czułem). Chcę nadmienić, że wąż który idzie przy chłodnicy w momencie tego testu był chłodny. Po 2 dniach stwierdziłem, że klima wogóle nie działa (gdy załącze na klimatronicu klime to słysze jedynie, że cos sie przestawia), gdy podniosłem maskę to wąż od klimy był pokojowej temperatury (ani ciepły, ani zimny). Domyslam się, że układ klimatyzacji jest nieszczelny, ale czy moze być jeszcze jakis inny problem? Proszę was o pomoc w diagnozie w tej sprawie, ponadto czy znacie jakis dobry serwis klimatyzacji samochodowej na terenie warminsko-mazurskiego? Ale taki, ktory nie bedzie doil frajera który sie nie zna na klimie na kase. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam ALL :D
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamko »

Witam. klima manualna w abf ie
Czy nie działający, bądź brak czujnika temnp zew nie załączy wentylatorów i spręrzarki klimatyzacji?
I czy któryś z Kolegów byłby tak życzliwy i sprawdzilł by u siebie w Tolku 1L czy po rozłaczeniu takowego czujnika załaczą się wentylatory i spręrzarka?
Mechanik nie mógł dojść czemu klima nie dział i zrobił oddzielny układ i boję się, że dział mi bez zabespieczeń i któregoś dnia wysadzi mi uukład albo zatrze się spręrzarka
Piszę niezdarnie w pośpiechu
czego się bardzo tego wstydzę
proszę o wyrozumiałość
z góry SORKA
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

kamko, nie wystartuje klima
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamko »

kornat, nawet wętylatory????
Piszę niezdarnie w pośpiechu
czego się bardzo tego wstydzę
proszę o wyrozumiałość
z góry SORKA
ODPOWIEDZ