[1M] Kontrolka oleju

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: OMEGA »

Z innego forum

Kontrolka oleju jest dwufunkcyjna:
- miga na pomarańczowo - uszkodzenie czujnika oleju,
- świeci nieprzerwanei na pomarańczowo - niski poziom oleju,
- świeci nieprzerwanie na czerwono - niskie ciśnienie oleju, dalsza jazd ryzykowna dla silnika.
Może byc jeszcze uszkodzony styk w zamku maski. W moim Leonie w sumie nie tak dawno podczas jazdy zaświeciła się pomarańczowa kontrolka oleju. Sprawdziłem poziom oleju, był w połowie między stanem min. a max. ale dolałem tak na wszelki wypadek. Zamykam maskę, odpalam auto a kontrolka dalej się świeci więc odpinam wtyczkę od zamka maski. Też nie pomogło, dalej się świeci więc odpiąłem akumulator i po restarcie kontrolka zgasła więc to styk w zamku był odpowiedzialny u mnie za zapalenie się kontrolki oleju więc też tak spróbuj jak poziom oleju jest w normie a kontrolka świeci się nieprzerwanie. Jeśli to nie pomoże to czujnik oleju do wymiany.

W zamku jest styk odpowiadający za sygnalizację otwarcia maski. W przypadku sygnalizacji niskiego stanu oleju zatrzymujesz się, dolewasz do wymagane stanu i zamykasz maskę. W tym momencie komputer rejestruje otwarcie maski i po zdiagnozowaniu prawidłowego stanu oleju wyłącza kontrolkę. Jeśli styk jest ok to sygnał jest przekazywany prawidłowo, procedura uzupełnienia oleju została wykonana i lampka gaśnie. Jeśli styk jest walnięty to kompo nie "widzi", ze maska została otwarta w celu uzupełnienia oleju i cały czas sygnalizuje niski poziom oleju.
Jazda z czerwoną kontrolką oleju jest jazdą z wysokim ryzykiem uszkodzenia silnika, jeśli dalej masz ten problem znaczy się, że od ostatniego razu nic z tym nie zrobiłeś ale to twoja sprawa.
Black gold
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: Pendzik »

Dzięki kolego już to czytałem, :-)

[ Dodano: 2012-02-07, 17:05 ]
Dzisiaj zarówno z rana jak i po robocie jadąc autem wszystko było ok, więc podejrzewam że czujnik oszalał przez ten mróz i stąd cale zamieszanie. Na razie odpuszczam temat, no chyba że się jeszcze raz zapali wtedy będę kombinował :shock:
Przy okazji mam takie pytanie wynikające z własnej ciekawości, gdzie w 1.8 20V znajduje się czujnik ciśnienia oleju i czy jest jeden czy dwa :?:
damian9o
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:21

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: damian9o »

Witam. Zauważyłem w moim toledo 1M ze czasem gdy dlugo postoi na mrozie to przy odpalaniu silnika kontrolka od oleju zapiszczy i przez chwile pomruga na czerwono lecz po kilku przejechanych metrach wszytsko wraca do normy , objaw ten nigdy nie pojawil sie gdy samochod stoi w garazu jedynie czasem gdy dlugo stoi na mrozie. jaka moze byc przyczyna ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: szymekgd »

Czyzby filtr oleju filtrona? ;)
damian9o
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:21

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: damian9o »

tak filtrona .
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: szymekgd »

To go zmien i wszystko bedzie db;)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: jonson22 »

Pendzik, Czujnik oleju masz pod miską jak sie położysz pod auto to zobaczysz, ja nie mam czujnika, a zapalenie lampki może być spowodowane spadkiem ciśnienia oleju.
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: damian1231795 »

To w 1.8 20v nie ma czujnika oleju? Aż muszę sprawdzić u siebie bo myślałem że mam.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: jonson22 »

damian1231795, To akurat robili jak chcieli jedne maja inne nie maja :) z tego co wiem na pewno mają te 1.8 20V T

To co na czerwono tam jest czujnik jak sie położysz pod auto to zobaczysz czarny plastik to tył czujnika jak jest sama blacha to nie ma czujnika:)
Załączniki
bfa80485bc9de578.jpg
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: damian1231795 »

Dzięki, muszę to sprawdzić a taki czujnik sygnalizuje niski stan oleju czy tylko ciśnienie?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
ODPOWIEDZ