[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Sony »

michal.k, a co dokładnie wymieniałeś w zawieszeniu do tej pory ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

michal.k, poduche amortyzatora sprawdzales?
Michal
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: michal.k »

nie! ;p amory zabrałem z szwagrowego golfa 2 gt, nie wyglądały na bardzo wyrobione

[ Dodano: 2012-04-25, 17:49 ]
Dobra co to może być do cholery!!
Stabilizator drugi z nowymi gumami!
Amortyzator cały używany!!
Dalej stuka przy przejeździe przez przejazd kolejowy i krew mnie zalewa!
czarmuch
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, 14:11

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: czarmuch »

Witam,
ja Panowie mam taki problem, że auto mi myszkuje po drodze. Prosta jak stół droga a auto delikatnie samo skręca sobie albo w lewo albo w prawo. Po wymianie wahaczy jest lepiej ale tendencja nadal jest. Może macie jakieś pomysły albo doświadczenie co to może byc.
Blade

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Blade »

Może wystarczy jechać na zbieżność kół po wymianie wahaczy.
Ciśnienie w ogumieniu?
czarmuch
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, 14:11

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: czarmuch »

Niestety zbieżność nic nie dała. Jak jeździł tak jeździ - czyli jest źle. Ciśnienie sprawdziłem i jest ok. Mój mechanik też nie ma pojęcia co to może być. :-(
serek
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 11 wrz 2011, 09:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: serek »

Witam a może warto sprawdzić drążki od stabilizatora lub poduszki amortyzatora miałem taki sam przypadek i wymiana drążków pomogła
serek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

czarmuch, ostatnio w tvn turbo bylo o podobnym (skrecal w jedna strone) problemie w mondeo ;)
Wypowiadal sie jakis starszy rzeczoznawca,ze to norma, producenci o tym wiedza i szczegolnie widac to w autach z wieksza moca i glownie tyl nie trzyma kierunku ;)
Z tego co pamietam, gosc zrobil geometrie, wyszlo, ze jest przyspieszony kat wyprzedzenia na sworzniu wahacza, w aso wymienili wahacz, zrobili geometrie i auto zdecydowanie mniej skreca.
Michal
scyzoro
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2010, 15:55

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: scyzoro »

witam serdecznie, w moim toledo od dluższego czasu z przedniego zawieszenia wydobywa się skrzypienie podczas jazdy na nierównej drodze (dziury lub przejezdzajac przez progi zwalniajace; w zasadzie nie trzeba jechac by usłyszeć skrzypienie nawet stojąc przed maską i delikatnie dociskając rękami maskę w dół już słychac skrzypienie). Co więcej w czasie gdy jest wilgotno (deszcz) skrzypienia nie słychać, jak jest sucho- jak teraz jest ono dosyc głośne. Co to może być czy ktoś się z tym spotkał? Skrzypienie jest identyczne jakby wydobywało się po skakaniu na starym tapczanie...
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

scyzoro skrzypią Ci gumy stabilizatora. Można załatwić to na dwa sposoby, pierwszy to wymiana owych gum na nowe (gdzie też nie ma pewności że nie będą skrzypieć), a drugi to jeśli te co masz nie są za bardzo zużyte i dodatkowo nie pukają to można je wymontować i potraktować smarem, ja tak zrobiłem i ponad pol roku z głowy :-)
ODPOWIEDZ