[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Szczepan »

Dzieki za odpowiedz tez jak właczyłem na AUTO to z zadnej kratki konkretnie nie dmucha tylko z wszystkich po trochu.
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
juda
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2012, 14:34

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: juda »

witam
rozumiem, że jak działa klimatyzacja to skrapla się gdzieś woda, która gdzieś powinna wyciekać na zewnątrz, no właśnie w którym miejscu powinna - ?
niby klimatyzacja działa, niby wody pod dywanikiem od strony pasażera nie ma, na dywaniku też nie ma - a woda pod samochód nie kapie ?. tolkla mam od miesiąca wiec jeszcze nie bardzo wiem co i jak. wiec proszę o wyrozumiałość.
pzd
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

juda, po stronie pasazera jest 'rurka" odprowadzajaca wode z parownika, logiczne jest, ze bedzie on bardziej sie obladzal przy duzej wydajnosci klimy, czyli przy wysokich temp. na oknem.

Woda w ukladzie jest wylapywana w osuszaczu.
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: migacz1981 »

juda pisze:niby klimatyzacja działa, niby wody pod dywanikiem od strony pasażera nie ma, na dywaniku też nie ma - a woda pod samochód nie kapie ?. tolkla mam od miesiąca wiec jeszcze nie bardzo wiem co i jak. wiec proszę o wyrozumiałość.
pzd
Poczekaj aż będzie naprawde ciepło wtedy pojawi się też woda
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

Klimatyzacja

Post autor: Pery »

Witam kolegów. Czy ktoś mi może powiedzieć czy te kostki na zdjęciu są od sterownika klimatyzacji? Mam Toledo 1.6 AKL z 1999r. Nie działa mi klima, chyba poprzedni właściciel coś wymontował. Proszę o pomoc. Jeśli są to kostki od sterownika to jaki powinien być numer seryjny tego urządzenia. Dziękuję z góry z pomoc. Robert.
Załączniki
kostki
kostki
20120422036.jpg
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: powe88 »

kolego opisz w którym to miejscu jest to ci pomogę:) albo zrób zdjęcie i zaznacz czerwoną linią.

Masz klimatyzacje manual / climatronic

Mój model posiada climatronic
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Pery, to ta co ma więcej pinów. Widzę ze jest tam jakiś osad więc wyczyść to dokładnie.
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Pery »

To jest przy wentylatorze z przodu po prawej stronie, kable wychodzą spod akumulatora. Klimatyzację mam manuala, bo włącznik ma literki AC, obok przycisku do obiegu wewnętrznego. Prawdopodobnie brakuje mi tam sterownika klimatyzacji i potrzebuję nr katalogowy tego urządzenia do modelu 1.6 benzyna rok 1999, silnik AKL 8 zaworowy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

A przypadkiem w wersji z klimatronikiem nie siedzi tam sterownik wentylatorow, wg.schematu elektr. J293, a z klima manualna sterownika brak?
Michal
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Pery »

Nie wiem czy to climatronic, bo się nie znam za bardzo, być może są to sterowniki wentylatorów, mogę prosić o jakieś foto tego sterownika?
ODPOWIEDZ