Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Wieksze felgi, spojler, ciemne szyby to wszystko tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: koti »

Maestro_86 pisze:montowałem w bocznych listwach progów u samej góry. Od kierowcy to wypada w miejscu za rączką otwierania maski


Fajny pomysł. Nie pomyślałem, że tam można je zamontować.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: spec »

Maestro_86 jak możesz to wrzuć fotki jak to wygląda po stronie kierowcy i pasażera.
pahał
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 18 kwie 2012, 19:51
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Warszawa

Podświetlenie pedałów diodami LED

Post autor: pahał »

Hej, tak jak w temacie instalował ktoś może diody LED na podświetlenie dywaników u kierowcy i pasażera przy otwieraniu drzwi?? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś rady jak takie coś wykonać oraz jakie diody najlepiej kupić. Podoba mi się ten bajer i chciałbym go zastosować w swojej Toli :-) Dzięki za odp. Pzdr ;-)
Paweł
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: Centek15 »

Siemka :)
Ja dzisiaj instalowałem oświetlenie klamek wewnątrz Toledeusza :)
Powiem tak, kolor diody to jaki Ci pasuje, najlepiej pod kolor podświetlenia zegarów i nawiewów, ale to według gustu.
Jak wykonać? Nic prostszego.
Kupujesz diody jakie Ci pasują, do każdej z nich rezystor (1-1,4kohm podchodzą do prawie każdej, zwykłej diody na 2V-3.5V), rezystor lutujesz z plusem diody (dłuższa nóżka, chociaż to podobno obojętne do której nóżki). Jak zlutujesz rezystor, to potem już tylko odpowiedniej długości kabelek i podłączasz do auta :)
Najlepiej podłączyć do przycisków el. szyb a dokładnie do ich podświetlenia, diody zaświecą podczas przekręcenia kluczyka :)
Jeżeli chcesz mieć je czasami wyłączone to łączysz wszystkie kable diód razem (plusy z plusami i minusy z minusami), do złączonych już kabli podłączasz włącznik i całość przeprowadzoną dwoma kablami prosto pod aku :) włączasz i wyłączasz kiedy chcesz :P
Jak chcesz tylko podczas otwierania drzwi, to najlepszym rozwiązaniem jest, aby zaświecały się tylko te "dywaniki" po stronie których otwierasz drzwi, czyli najlepiej podłączyć się pod stycznik od drzwi (ten który włącza lampki w aucie, to już najprostsza sprawa ze wszystkich będzie :P
Jakbyś potrzebował jakiejś rady to pisz śmiało, troszkę już przeżyłem z diodami w aucie (zegary, nawiewy i dzisiaj klamki a jutro coś w zderzaki ale razem z włącznikiem jakby miśki łapały :P )

PS: ciekawe tematy
http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=19917
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306012
Pzdr
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: DzieX »

Jakie wypracowanie :D

Kup sobie miernik na start, bo kolega wyżej nie kupił i się pytał czego mu nie świecą :P
Najlogiczniej by było podpiąć każde drzwi do swoje włącznika. Będzie najmniej wsi :)
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: Centek15 »

Miernik (jak już wspominałem kiedyś) został pożyczony, a wiecie jak to jest kiedy się coś pożycza :D Stąd też był mój problem "dlaczego świecą cały czas" a nie dlaczego nie świecą, ale rozwiązany został w parę minut w banalny sposób na który nie wpadłem sam przez niewyspanie i dłubanie przy aucie od 6rano :P
Ale nie o tym mowa.
DzieX pisze:Najlogiczniej by było podpiąć każde drzwi do swoje włącznika.

Dokładnie o tym pisałem, albo lepiej podpiąć pod żarówkę z przodu, będą się wyłączały po czasie, tylko pójdzie od cholere kabli i ciężko trochę, ale dla chcącego nic trudnego :)
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: szymekgd »

Centek15 pisze:Dokładnie o tym pisałem, albo lepiej podpiąć pod żarówkę z przodu, będą się wyłączały po czasie, tylko pójdzie od cholere kabli i ciężko trochę, ale dla chcącego nic trudnego :)


Mozna do kazdych drzwi zmajstrowac jakis ukladzik opozniajacy RC za kilka zl, pomysl z kabelkiem moze spowodowac duzy spadek napiecia.
Michal
pahał
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 18 kwie 2012, 19:51
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Warszawa

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: pahał »

Dzięki Centek15 za wyczerpującą odp, jak będę miał jakieś pytania to pozwolę sobie napisać na priv ;-) Pzdr!
Paweł
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: leeon »

Witam, Posiadam w 1M podpiete podswietlenie wszystkich czterech przestrzeni na nogi. Zastosowałem do tego celu białą taśmę LED (dostać ją mozna w kazdym lepszym sklepie w oświetleniem) koszt okolo 25zł/m Swieci naprawde rewelacyjnie i jest przystosowana do 12V.

Podpialem to oczywiście do lampki w podsufitce, działa jak należy ;)
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Podświetlenie diodowe podnóżków

Post autor: Centek15 »

leeon pisze:Witam, Posiadam w 1M podpiete podswietlenie wszystkich czterech przestrzeni na nogi. Zastosowałem do tego celu białą taśmę LED (dostać ją mozna w kazdym lepszym sklepie w oświetleniem) koszt okolo 25zł/m Swieci naprawde rewelacyjnie i jest przystosowana do 12V.

Podpialem to oczywiście do lampki w podsufitce, działa jak należy ;)


Na spokojnie, o wiele taniej idzie zmajstrowac takie coś samemu z dwóch lub trzech LEDów, a łączny koszt nie przekroczy 10zł
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ