auto dostawcze

dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

auto dostawcze

Post autor: dude88pl »

Panowie wiem że paru z was jeździ/jeździło autami dostawczymi. Mój ojciec prowadzi firmę sprzedającą okna wraz z montażem więc potrzebujemy samochód dostawczy (max długi max podwyższony). Na dzień dzisiejszy używamy już nieco leciwego Mercedesa 310D. Zastanawiamy się nad zmianą na coś nowszego. Może byście coś polecili? To główne cechy jakie nas interesują:
~ NIE RDZEWIEĆ :mrgreen:
~ cena ok 30 000zł (może być nieco więcej)
~ max długi max wysoki
~ z tyłu nie może mieć bliźniaków!!!!
~ jako że w tej cenie auta mają ponad 500 000 przejechane chcę żeby był w miarę bezawaryjny przy takim przebiegu i tani w naprawach
~ silnik mocny (okna trochę ważą niestety)
~ na kategorię B prawka

ja osobiście jeździłem trochę Ducato 3.0 JTD i mi się bardzo dobrze jeździło (tyle że nic neiwiem o awaryjności bo śmigałem nówką sztuką :mrgreen: :mrgreen: )
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

auto dostawcze

Post autor: Roxon40 »

Rozumiem że kupujesz używkę a więc unikaj aut co latają na międzynarodówce one pewnie z milion mają :)

Jeździłem w kurierce i powiem ci że z takich tanich aut to chyba najmniej awaryjny był Sprinter tyle że ja miałem 308D.

Później szef zakupił parę użwywek Transitów i te w miarę jak na pracę kurierską dawały radę i nawet się nie psuły ale najtańszy w naprawach nie jest.

Myślę że Ducato może być dobrym wyborem bo i Citroen Jumper i Peugeot Boxer to jest to samo więc wybór części będziesz miał duży.

Co do nie rdzewienia to będzie ciężko skoro dwuletnia Masterka zaczęła korodować na dachu :evil: :evil:
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

auto dostawcze

Post autor: dude88pl »

dwulitrowym transitem jeździłem jak robiłem w elektryce i wiem że się super jeździ ale koszta napraw trochę za wysokie. ogólnie zapomniałem dodać że samochód będzie użytkowany na krótkich dystansach i nie raz nie będzie miał przebiegu większego niż 500 km miesięcznie....
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

auto dostawcze

Post autor: migacz1981 »

Szukaj sprintera pierwszej generacji modelu 308D w maksie.Trudno znaleźć ale masz auto wysokie na 1,9m długie na 4,2m szerokości nie pamiętam(oczywiście są to wymiary przestrzeni ładunkowej),może nie jest szybki ale za to nie ma co się w nim popsuć a z tego co piszesz będziecie jeździć raczej w mieście a ceny części nawet w ASO nie powalają.Wszelkie przednionapędowe wynalazki typu Ducato Boxer Jumper odradzam a koronnym argumentem jest zwinność dla mnie b.ważna i jednak co merc to merc
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

auto dostawcze

Post autor: dude88pl »

a jak z korozją w sprinterach? bo widziałem kilka i było rudo wszędzie.......
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

auto dostawcze

Post autor: Roxon40 »

No w starych sprinterach korozja daje się we znaki więc raczej bym odradzał niestety lata robią swoje. A może jakiegoś LT prawie to samo co sprinter
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

auto dostawcze

Post autor: dominik »

ja dużo jeżdżę autami marki iveco. Dawniej jeździłem autami Iveco Daily II generacji z silnikiem 2.8 hpi a teraz jeżdżę III generacji z 3.0 hpi. Co do gabarytów pojazdu to i jeździłem z 6m kontenerem i silnik spokojnie dawał rdade. i znajdziesz też takie auta z krótszą paką i bez bliźniaków.... jedyny problem w tych autach to elektryka.... te III generacji są bardziej wadliwe niż te II generacji. Co do korozji to buda nawet wytrzymuje ale trochę gorzej jest z ramą. Mam jeszcze pytanie: dlaczego ma być nie na bliźniaku??
ja bym coś takiego polecił :) http://otomoto.pl/iveco-35c11-skrzyniowy-T2975660.html
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

auto dostawcze

Post autor: migacz1981 »

dude88pl pisze:a jak z korozją w sprinterach? bo widziałem kilka i było rudo wszędzie.......
Jak dbasz tak masz a niektórzy nie mają przywiązania do aut użytkowych,bo one służą do zarabiania kasy a nie do lansowania się-tak właśnie mówią Ci,którzy mają najbardziej zdezelowane dostawczaki :-P
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Maurer
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:16

auto dostawcze

Post autor: Maurer »

nie ma się co oszukiwać. Stare sprintery po prostu ruda zjada.
Wszelkie przednionapędowe wynalazki typu Ducato Boxer Jumper odradzam

Powiem Ci,jeździłem już jumperem i boxerem. Jeżeli nie będzie woził ciężarów to zimą będzie miał o sto procent lepiej z przednim napędem. Miałem porównanie na śniegu między 413 a boxerem. I takiego boxerka może już upatrzyć z klimą ;-)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

auto dostawcze

Post autor: dude88pl »

auto zimą będzie bardzo mało jeździć a prawie wogule :-) samochód będzie wykorzystywany na krótkich dystansach za to z dużym obciążeniem. z samochodem sie nie spieszy wiec spokojnie przegladam od czasu do czasu oferty
narazie wybor pada na cos takiego http://allegro.pl/volkswagen-lt-35-2-5- ... 73744.html tyle zeby mlodszy byl :-P
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
ODPOWIEDZ