[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
malark
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:36

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: malark »

Wczoraj tez to przerabiałem. Najlepiej zapnij wycieraczki na sucho bez podszybia i wtedy ustawisz. Włacz silniczek na sucho zeby ustawił sie w pozycji spoczynkowej. Pokrec tymi ramionami jak beda w dolnej pozycji spoczynkowej to wtedy zapnij na silnik. Bo u mnie jak były rownolegle jak na zdjeciu co podrzucił kornat, to przy wyłaczaniu szły do dołu i jeszcze troszke do góry
666wojtas

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: 666wojtas »

Płaskownik tak jest włożony jak powinien,to z silniczkiem cos nie tak,jutro zobacze jeszcze raz
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: piotrek148 »

Witam.
Ja również zabrałem się za czyszczenie mechanizmu wycieraczek ponieważ na każdym biegu chodziły tak samo - bardzo wolno a parę razy zatrzymały się w połowie szyby.
Czytając w ramach przygotowania ten DIY wydawało mi się to skomplikowane ale jak przystąpiłem do czynu to moge śmiało powiedzieć że nie jest to skompilowana operacja :).

Tylko mam mały problem z jednym trzpieniem. Jest tak zapieczony że od walenia młotkiem sklepałem cały gwint a i tak zostało jeszcze ok 1 cm trzpienia do wypchnięcia. Masakra !!
Z drugim trzpieniem poszło light-owo - pare klepnięć i wyskoczył.

Jeśli nie da rady przywrócić do używalności tego gwintu to muszę kupić nowy mechanizm.

I teraz co radzicie :
kupić ori używkę z silniczkiem czy zamiennik ?
Przed czyszczeniem mechanizmu wycieraczki naprawdę wolno i ciężko chodziły - czy od tego mógł dostać po d.... silniczek?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Szymek08 »

Mnie też chyba czeka konserwacja mechanizmu, bo jak jest mroźno (poniżej 0) to wycieraczki chodzą jak by chciały, a nie mogły. Nawet na najwyższym biegu. A jak ciepełko to śmigają jak trzeba.

[ Dodano: 2012-04-19, 12:39 ]
Manual się przydał. Dzis z rana przeprowadziłem konserwacje mechanizmu wycieraczek. Teraz chodza jak trzeba. U mnie z jedna ośką męczyłem sie 1 godzinę bo tak zawalona była.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 11:24 przez Szymek08, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: piotrek148 »

Nowy mechanizm założony, chodzi super :)
Jeżeli ktoś miał by problem z wybiciem trzpienia tak jak ja miałem( sklepałem cały gwint przy próbie wybicia) to polecam po zdjęciu z trzpienia zapinki, podkładki i oringu ponownie podłączyć mechanizm i podczas pracy mechanizmu psiknąć parę razy np WD40. Mi to pomogło. Trzpień podczas pracy całego mechanizmu zaczął się wysuwać w dół.
Awatar użytkownika
ramzes.kris
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 21 mar 2012, 00:37
Auto: 1M
Model: 1.8 20v
Skąd?: Konin

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: ramzes.kris »

Ja dziś przeprowadziłem czyszczenie tego mechanizmu :( Wycieraczki zatrzymywały mi się już na samym środku szyby :) Było nieźle zapieczone ale po lekturze dałem rade i aktualnie to nawet po zjechaniu z taśmy nie chodziły tak gładko :) :) :)
dzięki za manual
Pracuje by żyć , a nie żyje by pracować :)
Było : 1.6 16v
Jest : 1.8 20v

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6181
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: DzieX »

Czy przy takiej konserwacji można zmienić tulejki? Bo ja mam luz na mechanizmie i chciałem go zredukować :/
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Kielu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:07

Podszybie plastiki.

Post autor: Kielu »

Witam
Regenerowałem mechanizm wycieraczek i przy składaniu nad filtrem przeciwpyłkowym jest taki długi plastik chyba rynienka wie ktoś jak to zamontowac?
Pozdrawiam
Obrazek
malark
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:36

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: malark »

Kielu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:07

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Kielu »

Niestety tam nic na ten temat niema ale dzieki za dobre chęci :D
ODPOWIEDZ