[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: bartekmk »

jak telepie, huczy, bije, ściąga to pierwszej kolejnosci najlepiej sprawdzic opony/felgi. najpierw zamienic stronami, albo przod/tyl. czasami nawet pomaga ponowne wyważenie, tak samo jak sie zdarza ze opona z fabryki wyjezdza krzywa.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: adrian2901 »

Napisałem, że zdarza się to czasami tylko i nie ściąga tylko zawsze huczy przy hamowaniu ze 180km/h lub wyżej a objaw telepania kierownicą przy hamowaniu zdarza się sporadycznie i także z dużych prędkości co najmniej 150km/h
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: jonson22 »

adrian2901, Ja miałem objaw bicia i huku jak hamowałem z prędkości 160 nagle do 70, wina to tylne tarcze i klocki były cienkie wymieniłem i jest git malina, pomierz grubość tarcz i klocków:)
ozio21
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 26 gru 2011, 10:38
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Mińsk Mazowiecki

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: ozio21 »

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z samymi tłoczkami, można to gdzieś kupić. Czy trzeba całe zaciski ?
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: OMEGA »

ozio21 pisze:Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z samymi tłoczkami, można to gdzieś kupić. Czy trzeba całe zaciski ?

Kupi się bez problemu z uszczelkami np.w intercars.
Black gold
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: koti »

ozio21 pisze:Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z samymi tłoczkami, można to gdzieś kupić. Czy trzeba całe zaciski ?


Potwierdzam. Można kupić sam tłoczek.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Mozna pewnie kupic w zestawach naprawczych takich jak tu: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1
Michal
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szymek08 »

A ja mam takie pytanie. Prawy ręczny coś słabo mi łapie - tak diagnosta powiedział mi na przeglądzie. Zacisk jest OK bo był wyjęty z samochodu i sprawdzony. Jak za mocno podciągnę ręczny śruba pod popielniczką to potrafi się zblokować i nie odbijać. No i jak podciągam to ten łącznik o który zaczepia się linki ustawia się pod kątem - część odpowiedzialna za prawe koło idzie do góry a ta za lewe idzie w dół
(problemów z lewym kołem nie ma) Jak wypiąłem linkę z mocowań ale jej nie wyjmowałem (nie bardzo wiedziałem jak to zrobić) to niby lekko chodziła w osłonie - ale może się mylę. Koledzy co śądzicie o tym problemie bo ja w sumie to już sam nie wiem

[ Dodano: 2012-04-21, 08:45 ]
może trzeba jednak linki wymienić i tyle
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Szymek08, daj znac jak uporasz sie z problemem ;)

U mnie reczny w lewym kole nie odbijal, rozebralem i przesmarowalem prowadzenia klockow, rozruszalem linke i mechanizm recznego w zacisku, na regulacji popuscilem linke- to ciekawe, bo przeciez raczej sie nie skrocila i reczny zaczal odbijac, niestety tylko przez tydzien :(
Michal
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szymek08 »

dzisiaj znowu coś popatrzę - dam znać jak dam radę ;-)

[ Dodano: 2012-04-21, 19:39 ]
No i chyba dałem radę. Wypiąłem linki hamulcowe i sprawdziłem jak chodzą w pancerzach - wg mnie chodzą jednakowo a więc problem z lewym kołem to nie linka. Zapiąłem linki przy zaciskach i w kabinie na tym łączniku i podciągnąłem śrubą tak żeby się nie wypięły + 2 obroty śruby. Na próbę zaciągam ręczny i patrzę jak się naciągają - o dziwo wszystko naciąga się tak jak trzeba i nic się nie przegina. Proszę brata żeby zaciągał ręczny a ja pod samochód i patrzę jak dźwignie przy zaciskach. Wszystkie się naciągają prawidłowo a po puszczeniu hamulca dźwignie odbijają do ograniczników. Przyszedł czas na próby w "piaszczystym" terenie aby dobrze było widać ślady kół po hamowaniu. I tu znowu ku mojej radości dwa ślady praktycznie równe - więc na razie problem rozwiązany :-)
ODPOWIEDZ