[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Szymek08, pewnie termostat, czytalem, ze w kilku przypadkach pomoglo.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szymek08 »

dobra dzieki za odpowiedź to będę musiał do zakupić. A powiedz mi czy wielki problem jest go samemu wymienić czy lepiej jechać z tym do mechanika. Ale myślałem że jak jest zimno to tak ma być bo nie zaczął więcej palić ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Szymek08, moze, ale nie musi, sam napisales, ze rozgrzewa sie ok spada na chwile z 90st, po wymianie ,kilku osobom, sytuacja ustabilizowala sie. Jets tutek o wymianie termostatu w tdi, ja bym wymienil przed zima dopiero.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: spec »

Szymek08, i tu się zdziwisz. Wskazania na zegarach nie jest liniowe i to że pokazuje idealnie na środku pomiędzy 60* a 90* nie musi oznaczać 75* Gdzieś kiedyś czytałem, że wskaźnik na zegarach pokazuje równo 90* w zakresie od 85* do 95*.
Sam miałem problem z temperaturą. Na zegarach miałem wskazówkę prawie pionowo - 1mm brakowało a prawdziwa temperatura wynosiła 80*. Najlepiej podpiąć auto pod vaga i sprawdzić temperaturę z czujników G2 i G62. Jak są takie same to do wymiany termostat.
Termostat wymienić to prosta sprawa. Dostęp jest bardzo dobry.
Odkręcasz plastikową osłonę od dołu i kranikiem spuszczasz płyn. Później ściągasz rurę, odkręcasz dwie śruby (klucz 10 na przedłużce) i masz na zewnątrz termostat.
Przed wymianą jak kupisz nowy to sprawdź sobie w gotującej wodzie czy czasem nie jest walnięty - zaoszczędzisz sobie roboty.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szymek08 »

To rozumiem i nie bedzie problemów z samodzielną wymianą ale zastanawiam się czy to tak poprostu nie musi być - bo ani wiecej nie pali ani nic. A w jakiej grupie i w jakich pozycjach to sprawdzić Vagiem.

[ Dodano: 2012-03-22, 08:03 ]
Wczoraj juz było lepiej znaczy się bardzo żatko temp. spadała o tą jedną kreskę a zrobiłem trasę 420 km. Ale po powrocie postanoiłem zeskanować tolka i żadnych błędów nie ma. Sprawdziłem Vagiem również czujnik temp. Tak jak mówiliście i wartości w tych pozycjach śą identyczne więc czujnik jest ok. Na wolnych obrotach auto osiagnęło na wskaźniku 90 stopni to Vag pokazywał 75. I teraz nie wiem czy tak ma być czy termostat do wymiany. Jeszcze jak był rozgrzany to jak climatronic na 18 stopni ustawiłem to trzymał temp. A jak zwiększyłem na full grzanie to temp. spadła o jedną kreske - tak ma być?? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-04-11, 21:15 ]
Dziś wymieniłem termostat i że bym nie wiem co robił to temperatura nie spada więc sprawa załatwiona. Dzięki za pomoc.
Beny

wskaźnik temperatury

Post autor: Beny »

Witam ! mam nie mały problem z seatem toledo II wersja 150 konna a mianowicie problem polega na tym że wskazówka temperatury po nawet dłuższej jeździe ( 30 km) nie podnosi się zaledwie ledwo drgnie =/ i czy to wina czujnika a może termostatu ? prosił bym o jakieś rady
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

Ja obstawiam termostat na 90% ale rano odpal auto, przejedź się a z 2km i sprawdź węże, które idą od chłodnicy. Jak oba tak samo ciepłe to termostat jak jeden ciepły drugi zimniejszy to czujnik. Jeszcze możesz sprawdzić czujnik poprzez VAGa
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

A jaki problem podlaczyc vaga i sprawdzic temp. w silniku 007 i instrumentach 003? Poza tym, przy temp otoczenia +20st., silnik by stanal z przegrzania, jezeli termostat by sie nie otworzyl.
Michal
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

Ale termostat może być cały czas otwarty (duży obieg) i silnik się nie dogrzewa.
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: leeon »

U mnie wygladalo to tak że miałem uszkodzony termostat, (wskazówka sie nie podnosila do max, bardzo dlugo sie nagrzewal - nawet ok 20km). Wymienilem na wahlera, wskazówka wchodzila na 90 stopni po okolo 6km.
Po 3 tyg od wymiany problem wrócił.
Teraz wcale sie nie podnosi, mimo iz klimatrkonik na kanale 51 pokazuje 90 stopni ;)
ODPOWIEDZ