[1M] Szyberdach

Tematy ogólno-techniczne
blazej25

[1M] Szyberdach

Post autor: blazej25 »

Witam, w tamtym tygodniu gdy temperatura była powyżej 5 stopni chciałem sobie uchylić szyberdach. Niestety ku mojemu zdziwieniu usłyszałem tylko zgrzyt i szyberdach się zatrzymał. Z tego co wywnioskowałem zasłona którą można ręcznie przesuwać jak nam słonko za mocno świeci prawdopodobnie wyskoczyła ze swojej prowadnicy z prawej strony i blokuje cały mechanizm. Czy ktoś przerabiał podobną sytuację i może mi udzielić jakiej kolwiek pomocy jak się za to zabrać, żeby to poskładać do kupy.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2012, 22:38 przez blazej25, łącznie zmieniany 1 raz.
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Szyberdach

Post autor: kri591 »

Odświeżę troszkę temat:) jako ze ze zrobiło się dość ciepło chciałem sobie otworzyć szyberdach który nie był używany przez cala zime i ku mojemu zdziwieniu po przekręceniu pokrętła nic się nie dzieje .... Sprawdziłem bezpiecznik i jest dobry. Moze ktos wie co mogło wysiąść "samo z siebie" ??
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Szyberdach

Post autor: igi84 »

sprawdź czy nie masz błędów w module komfortu może wystarczy go wykasować lub miernikiem sprawdź czy jest napięcie wchodzące i wychodzące z przełącznika :)
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Szyberdach

Post autor: kri591 »

musze sprwdzic:) hmm a wiec modul komfortu jest tez odpowiedzialny za szyberdach ?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Szyberdach

Post autor: igi84 »

dokładnie w końcu to on podaje impuls domknięcia gdy masz to aktywowane w module.
patrykk007
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:41

Szyberdach

Post autor: patrykk007 »

Witajcie koledzy.

Mam problem ze swoim szyberdachem.
Wygląda on następująco:

http://youtu.be/6BKSSwpBjVQ

Szyberdach do góry otwiera się normalnie, ale jak wysunąć to tak się zacina. Dodam, że ta owiewka z przodu nie podnosi się do góry.

Zastanawiam się czy to aby nie jest silniczek, ponieważ posmarowałem odpowiednim smarem prowadnice, a jak otwierałem manualnie to nie było jakiś trudności w otwieraniu.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 11:35 przez patrykk007, łącznie zmieniany 2 razy.
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[1M] Szyberdach

Post autor: kamko »

Ja gdy manualnie otwierałem to też szedł. A też mi sie przycinał bo miał ciężko silniczek ciągnąć i przez to się wyłączał
patrykk007
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:41

[1M] Szyberdach

Post autor: patrykk007 »

Czyli co w takim wypadku zrobić trzeba?
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[1M] Szyberdach

Post autor: kamko »

Dawno to było... mi coś się zagięło, ale najpierw zdemontowałem cały szyber oczyściłem i przesmarowałem po zamontowaniu nic to nie dało.
Dopiero jak manualnie zacząłem się bawić to wyszło że coś go przyciskało chyba to z podsufitki było.
Z tym, że u mnie przycinka była po jakichś 15 20cm a potem coraz częściej aż do momentu że staną i dalej nie chciał iść
patrykk007
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:41

[1M] Szyberdach

Post autor: patrykk007 »

dzięki za pomoc :) więc będę brał się za zdejmowanie podsufitki i wtedy zobaczę co i jak
ODPOWIEDZ