[ALL] Wycieraczki

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Wycieraczki

Post autor: marek_igor »

Skoro na Valeo i Boscha duzo osób narzeka i po roku i tak są do wymiany, a tanie nie są, to ciekawe jak sprawuje się coś tańszego. Znalazłem np cos takiego
http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-s ... 46627.html

Jeśli nawet by padły dużo szybciej niż firmowe to za różnicę w cenie kupię 2 albo 3 komplety .

Jak narazie to nie doszedłem do porozumienia z płaskimi wycieraczkami... kurde każde przy dużej prędkości przestają wycierać w środku pióra - tak jakby tylko boki wycieraczki stykały się z szybą i środek odstawał...
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, 11:33 przez marek_igor, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Wycieraczki

Post autor: szymekgd »

Kumplowi, w fabii, oryginalne wycieraczki z aso wystarczaly na sezon, przerzucil sie na http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... gum+toledo i jest zadowolony, nie tylko z powodu ceny ;)
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Wycieraczki

Post autor: jakub_bb »

ja juz z płaskich dawno zrezygnowałem, stwierdziłem, że nadają się tylko do samochodów gdzie były fabrycznie takie montowane i są z dobrej firmy.
Ja na te VALEO złego słowa nie powiem, fakt kosztowały sporo ale nie żałuje i jakbym miał kupic je jeszcze raz to też bym kupił. Ich cena przede wszystkim dlatego taka wysoka bo sa dedykowane do tolka czyli wyc. pasażera wygięta jak banan.
a jak ktoś szuka nie drogich dobrych wycieraczek to tylko ALCA cena za szt. 6-10zł a jakość bardzo dobra w poprzednim aucie miałem je chyba 2 lata ;p minus taki, że nie mają spoilera co przy większych prędkościach jest uciążliwe.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Wycieraczki

Post autor: vwir »

Podobno płaskie lepiej się sprawują gdy założymy też ramiona od wersji z płaskimi wycieraczkami. Z tego co czytałem to z golfa IV ładnie pasują, ale też ładnie kosztują: http://allegro.pl/piora-i-ramiona-zesta ... 75228.html
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wycieraczki

Post autor: lolek »

Witam.
Jak to jest z tymi wycieraczkami w Tolkach. Ostatnio kupilem 530 i 480 i wycieraczka od strony pasazera zachodzi mi na uszczelke jak opadnie. Jaki powinien byc wymiar tej od strony pasazera?
laska1193
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 02 kwie 2011, 19:55

[ALL] Wycieraczki

Post autor: laska1193 »

530 i 475mm
Turkusowy Leoś AHF

Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Sony »

laska1193, a w życiu :) W oryginale powinno być 530mm/450mm o ile mnie pamięć nie myli ;)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Wycieraczki

Post autor: vwir »

Ja mam dobierane z katalogu championa: 530 i 480 i nic nie zachodzi na uszczelkę. W ETCE jest napisane 530 i 475.

Może masz za nisko ustawione ramiona?
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Wycieraczki

Post autor: siemionek78 »

ja tez kupilem ostatnio wedlug katalogu 480mm dla pasazera i byla za dluga zmienilem na 450mm i jest dobrze. Mam jeszcze pytanie odnosnie pracy wycieraczek minowicie zauwazylem ze kiedy pracuja wycieraczki i wracaja na ,,swoje '' miejsce to sysze takie,, cykniecie'' z okolic bezpiecznikow i jest tak za kazdym razem jak wycieraczka pracuje i wraca na dol szyby, czy u was tez jest podobnie, czy moze slysze dzialanie jakiegos ,,przerywacza'' ??
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Sony »

siemionek78, to jest normalne, że słyszysz takie cykanie :) Ja u siebie mam to samo, a to jest właśnie przerywacz czy jakoś tam się to zwało podobnie :P
ODPOWIEDZ