[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: michal.k »

Padł mi alarm, nie wiem czy dlatego że pilot mi upadł (ale w sumie do końca dnia działał) chyba że dlatego że radio mi się kiedyś odpięło w sumie po tym to się stało, alarm w żaden sposób nie odpowiada na "wołanie" pilota :-x Co to może być? Nie jest to zamek pneumatyczny tylko na silniczki elektryczne.
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: skaza24 »

michal.k pisze: alarm w żaden sposób nie odpowiada na "wołanie" pilota :-x Co to może być?


Może to banał i padły bateryjki w pilocie
Tak zimno że wszytko cierpi z tego powodu
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: michal.k »

kluczy nie zostawiam przecież na noc na dworze :lol: :lol:
baterie wymieniłem na nowe 5mies temu, a lampka kontrolna świeci przy naciskaniu guzików
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: siwy_a1 »

michal.k tak jak mówi kolega skaza24, zacznij od baterii - to podstawa. Ostatnio były naprawdę ciężkie temperatury, Ty mogłeś trafić słabszą baterię i efekt gotowy ;-)
siwy_a1
dawid_25
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2012, 10:27

po zamknięciu drzwi załącza się alarm

Post autor: dawid_25 »

Witam,

czy może ktoś miał do czynienia z usterką niżej opisaną??

Zamykam tolka, slysze dwa pikniecia alarmu i czekam kilka sekund, zaczyna wyć alarm, więc otwieram go i zamykam jeszcze raz w większości przypadków nie załączał się już alarm.

Co ciekawe gdy go po takiej akcji otwieram z pilota to pika syrena 4 razy a nie tak jak zwykle dwa.

Czy rozumiecie coś z tych sygnałów SOS ??
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: migacz1981 »

Podczas ostatniej fali mrozów miałem problem z odpaleniem auta,kręcąc rozrusznikiem resztką prądu uruchomiłem alarm po wyłączeniu go pilotem nie zgasły kierunkowskazy z lewej strony po ponownym zamknięciu auta kierunki z lewej dalej się paliły no to go otworzyłem i zgasły,co ciekawe kiedy tak się dzieje miga zgodnie z taktem syreny tylko prawa strona,lewa albo wcale nie daje znaku tylko po zamknięciu stale świeci lewy kierunek albo włączy się na dłuższy czas podczas zamykania rygli i zgaśnie.Pytanie mam następujące czy to jest uszkodzona sama centralka od alarmu (niefabryczna dołożona),czy może to problem z instalacją elektryczną lub centralnym zamkiem pneumatycznym
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: igi84 »

dawid_25, możesz mieć uszkodzony mikrostyk w zamku, który nie zawsze rozłącza drzwi lub zimne luty w zamku, sprawdź czy działa Ci poprawnie światełko w drzwiach tzn czy się włącza i wyłącza przy zamykaniu i otwieraniu.

migacz1981, skłaniam się ku centralce alarmu sprawdź połączenia czy nic nie zaśniedziało, czy czasem jakiś przewód się nie przetarł czy też izolacja skądś nie spadła i czasem nie ma zwarcia z masą:) a problem z odpaleniem auta to raczej świeczki do wymiany sprawdź czy jest na nich przejście.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: migacz1981 »

Świece nowe a problem z odpalaniem w mrozy rozwiązałem zabierając codziennie baterie na noc do domu bo chyba mam liche ładowanie lub za mało jeżdże a co do alarmu to nie wiem czy kopać w kablach czy może spróbować otworzyć centralkę od alarmu,bo tam jest problem
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Bambusek
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:33

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Bambusek »

Witam opisze swoj problem jesli mozna ;)

Jakis czas temu po wjechaniu do garazu i po zamknieciu samochodu alarm zaczal wyc w momencie zamkniecie centralnego po blysnieciu awaryjnych. Wtedy w ogole samochodu nie zamykalem, nastepnego dnia bylo juz ok wszystko...
Jak zamkne auto z pilota i dioda przy rygielku blyska to wtedy czasami wlacza sie alarm po uplywie kilku sekund, a jak zamkne dioda zacznie blyskac i wtedy wcisne drugi raz na pilocie zamkniecie to alarm sie nie wlacza w ogole niby jest dobrze. Ale wtedy dioda przestaje blyskac - pewnie cos sie wylacza czy cos :P
Przypomne ze alarm mam fabryczny z ultradzwiekami czy jakos tak - czujnik w slupku po stronie kierowcy :)
Jakies sugestie?
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Re: po zamknięciu drzwi załącza się alarm

Post autor: tomsz666 »

dawid_25 pisze:..Co ciekawe gdy go po takiej akcji otwieram z pilota to pika syrena 4 razy a nie tak jak zwykle dwa.

Czy rozumiecie coś z tych sygnałów SOS ??




W moim seacie mam zamontowany dodatkowy alarm Prestige APS 150MX (montowany zaraz po kupnie chyba nawet w salonie). Oto co wyczytałem w instrukcji:

WYŁĄCZANIE SYSTEMU ALARMOWEGO.
Aby wyłączyć system alarmowy należy:
1. Przycisnąć przycisk pilota służący do uzbrajania/rozbrajania alarmu.
- dioda na desce rozdzielczej przestanie pulsować
- kierunkowskazy błysną 2 razy
- syrena wyda 2 dźwięki
Jeżeli syrena wydała 4 dźwięki oznacza to że alarm został pobudzony podczas nieobecności właściciela. Dioda na desce rozdzielczej poinformuje, gdzie nastąpiła próba włamania.
-1 błysk..przerwa..1 błysk - próba wybicia szyby
-2 błyski..przerwa..2 błyski - włamanie przez maskę silnika lub bagażnik
-3 błyski..przerwa..3 błyski - włamanie przez drzwi

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ