[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

Mexicana17, na wylaczonym silniku lokalizujesz turbine i gruche-np. "idac" wezykiem z out n75, lepszy dostep jest chyba od dolu, ale niech to potwierdzi posiadacz 1M, a nastepnie psikasz jakims smarowidlem w sztange co wychodzi z gruchy i jest polaczona z turbina, po czym reka chwytasz sztange i przestawiasz ja w skrajne polozenia, jezeli jest opor to niektorzy pomagaja sobie kluczem, ale trzeba to robic ostroznie. Oczywiscie najlepiej rozpiac sztange od turbiny, ale to juz wyzsza szkola jazdy, zawsze tez mozesz spiskac sztange i liczyc na to, ze przestawiajac sie w czasie jazdy sama sie rozrusza.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

Mexicana17, i najlepiej na zimnym silniku :D bo możesz sobie łapkę przyprażyć :p ławo ją sięgnąć stojąc przy lewym błotniku tak jak napisał kolega szymekgd, za wężyk Cie doprowadzi :) ja co jakiś czas poruszam sztangą w skrajne pozycje aby nagar się zbytnio nie osadził :)
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: rysiekkk1 »

mexicana 17, polecam 2 razy w miesiącu podczas jazdy na odpowiedniej drodze na 4 biegu przejechać kilkanaście km na 4 biegu w zakresie obrotów 3000 do 4200, u mnie po złapaniu pierwszego notlaufa po zakupie auta zacząłem stosować taki sposób i problem od ponad roku nie powrócił :-)
Awatar użytkownika
Zicher
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2009, 21:40

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Zicher »

Sprawdzałem dzisiaj sztangę, porusza się jakiś 1 cm w dół i w górę (przy włączonym silniku w trybie pomiaru na kanale 011) próbowałem trochę regulować sztangą, ale nic się nie zmieniło. Czy ten 1cm to jest ok czy za mało?
voli75
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:45

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: voli75 »

:-) witam mam problem z seat toledo II 1.9 TDI 110KM, wylacza mi mi sie turbina ,jak go wylacze i odpale jeszcze raz jest spoko ale po jakims czasie w czasie jazdy przy wyprzedzaniu znow mi sie wylacza dodam jeszcze ze slychac gwizd pomozcie ,moze ma ktos dobrego mechanika z kielc , dzieki I POZDRAWIAM ;-)
voli75
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: bartek »

voli75, wypier.olić złom i wstawić od ARLa <zygi>
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

Zicher, zrob dynam. 011 z odpietym podcisnieniem z gruchy, jezeli kierownice stoja to bedzie to widac.
Awatar użytkownika
lukasz2428
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 20 mar 2011, 12:10

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: lukasz2428 »

voli75, to samo mam ja:( pewien forumowicz w tym temacie napisał żeby auto pociągnąć do końca na każdym biegu, ja zrobiłem to ale małymi kroczkami, rozłożyłem to na trzy dni, trochę pomogło ponieważ kierownice łopatek turbiny oczyściły się trochę z nagaru. Teraz na każdym biegu ciągnie aż miło;] ale to tylko reanimacja na krótki czas i turbo t tak trzeba będzie oddać do regeneracji:( a koszta nie małe od 500zł wzwyż.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

lukasz2428 pisze:ale to tylko reanimacja na krótki czas i turbo t tak trzeba będzie oddać do regeneracji:(
U mnie ten krótszy czas trwa już jakieś 2 lata :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

lukasz2428 pisze:Teraz na każdym biegu ciągnie aż miło;] ale to tylko reanimacja na krótki czas i turbo t tak trzeba będzie oddać do regeneracji:( a koszta nie małe od 500zł wzwyż.


W tej cenie co najwyzej czyszczenie bedzie, regeneracja na porzadnych elementach to cena ok.1000zl
ODPOWIEDZ