[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jonson22 »

carol, To że miga dioda na pilocie to nie znaczy że bateri ajest na tyle silna by podac sygnał, kup baterie i sprawdź :D
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mariusz88 »

koledzy mam problem z zamkiem drzwi kierowcy, po 1 pilot działa ale tylko z bardzo bliska(bateria nowa), po 2 nie otwiera ani nie zamyka z pilota tych drzwi, reszta się zamyka,po 3 jak włożę kluczyk w zamek i chcę zamknąć to mikro styk raz zadziała raz nie, siłą obrotu bębenka też nie dam rade zamknąć czuć jak coś się tam zmyka i tylko ledwo ten dzyndzel drgnie, muszę to robić poprzez wciśnięcie dzyndzla od środka, otworzyć kluczykiem mogę bez problemu, rozumiem że w moim przypadku najrozsądniej będzie wymienić cały zamek? :-/
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

Co do zasięgu pilota pewnie pada :roll: , a zamek może pierw rozbierz chyba że ci się spieszy to kup nowy zamontuj i po kłopocie.
Black gold
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mariusz88 »

jeżeli bym się decydował na nowy to jest ktoś w stanie polecić jakiegoś producenta..??
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: carol »

co do mojego problemu to nie bateria. dziś wymieniłem na nówkę sztukę i nic :-(
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

carol pisze:co do mojego problemu to nie bateria. dziś wymieniłem na nówkę sztukę i nic :-(

Więc pilot kaput....
Black gold
Mauros

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mauros »

Po długich bojach rozebrałem w końcu tylne prawe drzwi i dostałem się do zamka. Drzwi od jakiegoś czasu nie otwierały się, pozostawały zamknięte cały czas. Vag pokazywał cały czas błąd:
00931 - Locking Module for Central Locking; Rear Right (F223)
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
Zakupiłem więc nowy zamek podejrzewając, że stary będzie do wymiany. Naśladując czyjeś boje z tym samym problemem rozbroiłem go za pomocą lutownicy i ręcznie przekręciłem zębatkę w środku otwierając tym samym drzwi (w końcu!!). Reszta poszła gładko, zamek wykręciłem, linki przepiąłem na nowy, przykręciłem, podłączyłem i... drzwi zamknęły się razem ze wszystkimi, otworzyłem je podwójnym pociągnięciem klamki, zamknąłem pilotem ale kierunki nie mrugnęły.
Otworzyłem i zamknąłem z pilota kilka razy, za którymś kierunki mrugnęly i już więcej tych drzwi nie mogę otworzyć :-? Podpiąłem pod vaga, skasowałem stary błąd, odpiąłem, wysiadłem zamknąłem z pilota, otworzyłem, ponownie podpiąłem i błąd nie wrócił. Słychać wyraźnie jak zamek pracuje, czego nie było przy starym. Jeśli dobrnęliście do końca, pytanie brzmi: WTF?!

ok, już wszystko hula jak należy, problemem był zbyt mały luz pomiędzy zamkiem a jego uchwytem (uchem)
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 22:48 przez Mauros, łącznie zmieniany 1 raz.
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: martimer »

Pytanie do kogoś kto już przerabiał temat krańcówek - jak wmontować nową, inną niż oryginalna, krańcówkę?

[ Dodano: 2012-03-28, 19:16 ]
Już nieważne. Po kłopocie- zrobione
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mexicana17 »

Witam mam problem z zamkiem jak zamykam z pilota zamykaja sie wszystkie zamki tylko po zamknieciu włączają sie swiatła awaryjne i klakson tzn alarm co to moze byc centralny pada ???
damian9o
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:21

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: damian9o »

Witam. Mam problem z drzwiami kierowcy a mianowicie gdy je otwieram to nie zapala się światlo w drzwiach ani światło w podsufitce , oraz jak otworze czentralny zamek pilotem i nie otwieram innych drzwi tylko kierowcy to zamek znów sie rygluję po 30s. chyba że włożę kluczyk do stacyjki.
ODPOWIEDZ