[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: martimer »

Niestety nie miałem czasu żeby podpiąć się z vagiem. Dźwięk o zapalonych światłach nie działa. Małe sprostowanie bo wpisałem, że działa
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: dominik »

witam. Szukałem lecz nie znalazłem ;/ sprawa ma się tak: przestał mi działać pzycisk na panelu w drzwiach kierowcy od zamykania i otwierania drzwi... jak naciskam otwieranie to słychać jak zamek w klapie pracuje i chyba przekaźnik odbija, a przy zamykaniu cisza. Jak wcisnę palcem rygielek i nacisnę otwieranie to też go nie podniesie... co mogło kaputnąć??
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: adrian2901 »

Witajcie!
Mam taki problem, że gdy nacisnę na kluczyku zamykanie auta raz to się zamknie normalnie, gdy nacisnę dwa razy w odstępie dwu sekundowym to także centralka zamknie raz, i słychać jak próbuje drugi raz ale drzwi są zamknięte więc nie ma co zamykać, a gdy nacisnę w odstępach dwu sekundowych lub raz (kierunki mrugną),dwa(kierunki nie mrugają), trzy(kierunki mrugną), cztery(kierunki nie mrugają), to za czwartym naciśnięciem otwierają się drzwi kierowcy, reszta jest zamknięta. Czy to jest normalne? I czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie czy tak ma?
Dodam, że jeśli u was tak nie ma to mam zepsuty mikrostyk... Bardzo proszę o sprawdzenie u siebie...
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

adrian2901 pisze:Witajcie!
Mam taki problem, że gdy nacisnę na kluczyku zamykanie auta raz to się zamknie normalnie, gdy nacisnę dwa razy w odstępie dwu sekundowym to także centralka zamknie raz, i słychać jak próbuje drugi raz ale drzwi są zamknięte więc nie ma co zamykać, a gdy nacisnę w odstępach dwu sekundowych lub raz (kierunki mrugną),dwa(kierunki nie mrugają), trzy(kierunki mrugną), cztery(kierunki nie mrugają), to za czwartym naciśnięciem otwierają się drzwi kierowcy, reszta jest zamknięta. Czy to jest normalne? I czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie czy tak ma?
Dodam, że jeśli u was tak nie ma to mam zepsuty mikrostyk... Bardzo proszę o sprawdzenie u siebie...


Obrazek
Black gold
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: adrian2901 »

jakby to ktoś przetłumaczył to by było dobrze, ale z tego co umiem angielski to to nie dotyczy tego ze gdy 4 razy nacisne przcisk zamykania na kluczyku to otwieraja sie drzwi kierowcy...
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jonson22 »

Witam,
Ja mam następujący problem z zamkiem centralnym kiedy wsiadam odpalam auto i chce zamknąć samochód z przycisku na drzwiach to się zamyka i za chwilę otwierają się drzwi kierowcy oraz czasem drzwi pasażera z tyłu po przekątnej a czasem same drzwi kierowcy, natomiast z pilota po zamknięciu wszystkie drzwi się zamykają bez problemu chyba że jestem w środku i za chwilę wsadzam kluczyk do stacyjki to wtedy otwierają się ww drzwi gdzie szukać problemu ? Vag nie pokazuje żadnego błędu.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

jonson22, ja miałem u siebie identyczną sytuację, gdy miałem problem z zamkiem kierowcy. No, ale w takiej sytuacji jak opisujesz powinien zapisać się błąd w module komfortu (nr 46 w VAG)... Po wymianie zamka problem zniknął.

Od kiedy Ci się tak zaczęło dziać ? Nic w module komfortu nie przestawiałeś VAGiem ?
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jonson22 »

Sony, Kiedyś próbowałem zrobić tak by mi się okna zamykały z pilota ale się nie udało :( nie wygląda na to by tam się coś poprzestawiało mi czasem normalnie to wszystko działa a czasem tak się robi jak opisałem i czasem jedne drzwi odskakują a czasem dwie, jak wysiadam z samochodu i ide do domu zamykam z kluczyka i wtedy wszystkie się zamykają więc to chyba nie wina samego zamka? A może być taka sytuacja że moduł komfortu łapie trochę wilgoci i jak chcę zamknąć od środka to wtedy wariuje ?
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marek_igor »

jonson22, u mnie jest to samo, prawda jest taka, że ten typ tak ma.
Oprócz mojego Toledo, ta sama przypadłość jest u mnie w domu w 2 Leonach i w Borze :) gdzieś kilka stron wcześniej już pisałem na ten temat i dostałem odpowiedź co się z tym robi, jak dobrze pamietam to trzeba tapicerke drzwi ściągac i coś tam dłubać. Ja tego jeszcze nie robiłem, ale cofnij się parę stron w stecz to znajdziesz ;)

trzeba coś tam przelutować na nowo :) strona 26 w tym wątku :)
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: carol »

Witam Panowie :) długo mnie tu nie było i pojawiam się z problemem
otóż po tych sporych mrozach które nie tak dawno były tolek przestał mi się otwierać i zamykać z pilota, dioda mruga wiec to chyba nie bateria. ;/ da sie jedynie to zrobić z drzwi lub klapy bagażnika ;/
pomożecie ?

jeżeli temat już był to przepraszam
ODPOWIEDZ