[1M] Światła do jazdy dziennej

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Marios »

Trochę mineło czasu odkąd nasz kolega z forum - Agamiarz, zamontował światła led. Postanowiłem zapytać go o jakąś informację zwrotną na temat tychże świateł. Oto jaką dostałem odpowiedź:
Witam. Wszystko działa jak należy. Nawet te konkretne mrozy jakie mieliśmy jeszcze niedawno.
Tutaj masz namiar:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=16753775


Może ktoś mógłby coś doradzić, które światła wybrać:
1. http://www.auto-dodatki.com/product.php?id_product=232
2. http://allegro.pl/philips-led-day-light ... 67156.html
Philipsy "niby" są markowe... Mają ponadto "tylko" 4 ledy.
Dodam, że nie zależy mi na żadnych automatach, ani nie przeszkadzają mi zakłócenia. Ważne są dla mnie tylko same lampy, aby były wytrzymałe i nie grzały się.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2012, 15:47 przez Marios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Napiecie po przekreceniu stacyjki.

Post autor: ProFFessor »

WItam wszystkich.


Mam problem gdyz zainstalowalem sobie swiatla do jazdy dziennej. Niestety mam problem ze znalezieniem pod maska <komora silnika> plusa po przekreceniu stacyjki.

Sprawdzalem dzis miernikiem bezpieczniki i przewody ktore sa na akumulatorze i wszystkie maja napiecie nawet gdy kluczyk jest wyciagniety ze stacyjki.

Dzieki za wszelka pomoc. :oops:

Pozdrawiam
Kielu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:07

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Kielu »

Marios, Mam te philipsy u siebie i u siostry i swiecą bardzo mocno rok juz wytrzymały i polecam. Te drugie to zwykłe chinole co przed montażem trzeba je dobrze uszczelnic :D
DominuS
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 16 paź 2011, 00:36

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: DominuS »

Potwierdzam - PHILIPS jaknajbardziej godny plecenia. W Cordobie mam już rok, a w Toledo ponad pół. Świecą bardzo jasno - na drodze łatwo je odróżnić od wszystkich "nibyhomologowanych" chińskich diodek z lampek choinkowych ;)
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: spec »

Wpadłem na pomysł aby założyć światłą do jazdy dziennej w halogenach. Na allegro są dostępne okrągłe światła. Można by było użyć obudowy halogenu i mocowania a w środku zamontować dzienne. Pasował by wszystko jak ori.
agamiarz

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: agamiarz »

Też wcześniej myślałem nad tym,żeby w okrągłych halogenach to zrobić ale za dużo zachodu. Trzeba by je idealnie ustawić w środku itd. Poza tym nie przejdzie Ci chyba przy przeglądzie to. Bo homologacja musi być na kloszu tym zewnętrznym, że są to światła do jazdy dziennej a tu masz tak jakby drugie szkło. Jak się jednak zdecydujesz to daj znać jak wyszło bo jestem ciekawy :)
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: kuzio »

ja mam zamontowane światła dzienne okrągłe w kratkach gdzie powinny być halogeny ale ogólnie średnio polecam tego typu zabawę ;/ Światła które udało mi się znaleźć miały min 7cm średnicy wiec nie wejdą w oryginalne otwory od halogenów. Ja w swojej wersji nie miałem halogenów wiec zostało mi wycięcie dziur w swoich kratkach i sporo rzeźbienia żeby się to dało wszystko ze sobą połączyć, żeby światła świeciły na wprost itd ;/
Wiec lepiej, żeby nikt nie wpadł już na taki "świetny" pomysł na jaki ja wpadłem :-D
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: spec »

Dlatego ja mam inny pomysł. Rozebrać halogen - ściągnąć szkło i do środka zamontować światło a później wszystko skręcić tak jak ori.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: marek_igor »

a powiedzcie mi co to wogóle daje ? Oszczędność paliwa 0.5l na pół roku ?
Czy taka poprostu moda nastała dziwna :D

Niektórzy dla samej zasady bo wszyscy teraz zakładają "dzienne" bo taka moda, a jeżdzą z włączonymi dziennymi i mijania jednocześnie :mrgreen: :roll: A są jeszcze lepsi - załączone postojówki plus halogeny :D które zjadają tyle prądu co ogrzewanie tylnej szyby....
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Sony »

marek_igor, kurde stary obudziłeś się ;) ?

Nie chodzi tu tylko o zużycie paliwa, ale również o oszczędzenie alternatora, akumulatora etc. Była już swego czasu rozmowa w tej kwestii i to chyba w tym wątku ;)

Ale fakt faktem tacy pacjenci, których wymieniłeś mnie również śmieszą niesamowicie :D
ODPOWIEDZ