[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

bartekmk pisze:moze juz ktos pisal, nie wiem, nie chce mi sie ogladac 48 stron tematu, ale jestem aktualnie przed wymianą gum stabilizatora i chyba każdy miał zagwozdke z tym jaki rozmiar jest u niego.
troche poszperałem wydaje mi sie, że stabilizator o grubosci 21 mm byl w dieslach tylko do 2001 roku, potem zaczeli montowac 23 mm. wg vagcat.com dla tego pierwszego guma o nr 1J0411314C a drugiego 1J0411314G. wg czesci.seat.pl ta pierwsza ma 21mm a ta druga 23mm. ja kupiłem z febi gumy o nr 1J0411314T (21mm) i wg intercarsu wychodzi na to, że 1J0411314G (23mm) to ta sama część;/

skoro mam stabilizator 23mm to guma powinna mieć 21 czy 23? wydaje mi sie ze 21 bo skoro to ma byc poduszka to musi ciasno objąć i dobrze trzymać. po co więc jest guma o srednicy 23mm skoro nie ma już grubszego stabilizatora?


Kolego ale mieszasz. Stabilizator 21mm to i guma 21mm, jeśli stabilizator 23mm to gumy też 23mm. Ja mam stabilizator 21mm i kupiłem gumy 21mm i już trzeci rok jeżdżę i wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: adrian2901 »

Witam! Panowie czy da rade wymienic tą gume osłaniającą kulke od końcówki drążka, chodzi mi tu o końcówke drążka, nie sam drążek. Końcówki wymieniłem przed zimą i są dobre tylko jakiś ferelnym trafem pękła ta guma co osłania trzpień końcówki i wydobywa się z niej smar, końcówka jest dobra więc nie ma sensu jej wymieniać i płacić za geometrie a taką gume mam ze starej końcówki... Tylko czy da rade to wymienić?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kitaj »

Zastanawiam się co to może być ? Jak jadę do przodu i hamuje to wszystko ok ale jak cofam i nacisnę na hamulec to słychać stuknięcie. Jak myślicie coś się zużyło w zawieszeniu ? :-)
Chyba będzie trzeba na szarpaki podjechać...
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: spec »

A nie masz czasem zapieczonego któregoś cylinderka?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kitaj »

Że tak to ujmę "macałem" :mrgreen: felgi po jezdzie i wszystkie są ok więc chyba żaden zacisk nie trzyma :-)
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartekmk »

Kitaj, mam to samo i przyznam, ze tez nie wiem co to ale nie slychac tego za kazdym razem. gdzies czytalem ze moze byc luzny klocek czy cos, ale wszystko wyglada ok.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kitaj »

W zasadzie to mozesz mieć rację bo ja jeszcze podpiłowałem lekko boki klocka żeby miały minimalny luz. Teraz wszystko robią tak spasowane że sam wchodzi z lekkim oporem pozniej dojdzie troche pyłu z klocków błota i wody i mamy blokujące zaciski. Ja już profilaktycznie pare razy pociągnę pilnikiem i jest gitara ;-)
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: guciek91 »

Panowie doradźcie mi muszę wymienić tuleje wahacza przednia i tylną, tylko nie wiem jakiej firmy wziąć czy FEBI czy lepiej LEMFORDER'a ? Znalazłem taki zestaw na allegro : Tuleje czy te tylko tuleje 2 nie wiem czy te zamówić czy lepiej innej firmy prosiłbym o doradę. I obrazu zapytam wymieniałem też gumy na stabilizatorze i niestety zaczęły skrzypieć, czy oryginalne jedynie w ASO dostanie czy idzie gdzieś zamówić jeszcze?
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Sony »

guciek91 pisze:czy oryginalne jedynie w ASO dostanie czy idzie gdzieś zamówić jeszcze?
Raczej tylko ASO pozostaje. A to wymieniałeś na nieoryginalne, że skrzypią ?
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: guciek91 »

Kupiłem FEBI bo takie mieli tylko z tym pasem teflonowym, jakbyly mrozy bylo ok a teraz skrzypi niemiłosiernie.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
ODPOWIEDZ