[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
ozio21
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 26 gru 2011, 10:38
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Mińsk Mazowiecki

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: ozio21 »

Mauros pisze:też zamówiłem ten kluczyk, numer modułu mam ten sam czyli 1C0 959 799 F. Jak mniemam będę tez potrzebował transpondera i dołu kluczyka z dorobionym ostrzem żeby to wszystko zadziałało?


Tak zgadza się ja pastylkę miałem ze starego kluczyka to kupiłem sam grot bez pastylki i przełożyłem.

Koszt wycięcia grota 35 zł.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: OMEGA »

Danielek. pisze:Spotkał się ktoś z takim oto wynalazkiem http://allegro.pl/pilot-samokopiujacy-u ... 79036.html ?
Chciałem dorobić sobie pilot ponieważ ten który mam w kluczyku mimo nowej bateri działa jedynie z bardzo bliskiej odległości muszę przystawić go do szyby od kierowcy aby zadziałał.

Wątpię żeby to zadziałało.

Ps.antena (miedziany przewód w przeźroczystej izolacji) wychodzi z komfortu pod kierownicą i lepiej tam celować.
Black gold
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: siwy_a1 »

Danielek. pisze:Spotkał się ktoś z takim oto wynalazkiem http://allegro.pl/pilot-samokopiujacy-u ... 79036.html ?
Chciałem dorobić sobie pilot ponieważ ten który mam w kluczyku mimo nowej bateri działa jedynie z bardzo bliskiej odległości muszę przystawić go do szyby od kierowcy aby zadziałał.


Miałem dostęp do dokładnie tego modelu pilota. Próbowaliśmy z kumplami zakodować cztery różne i żaden nie zadziałał :-P Chyba wybitna chińszczyzna ;-) =>ODRADZAM
siwy_a1
rafiki1153

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: rafiki1153 »

Witam wszystkich kolegów na forum. Posiadam Toledo I. Mam do niego taki oto kluczyk Obrazek

Centralny zamek działa otwierając drzwi kluczem. Pilotem wogóle nie działa. Wszelkie próby kodowania kończyły się fiaskiem. Owszem, pilot mignął 5 razy więc się zaprogramował ale centralny dalej nie działa. Po 5 krotnym mignięciu pilota centralny powinien zamknąć wszystkie drzwi i zaraz je otworzyć. Dodam, że baterie wymieniłem i są dobre. Przyciski otwierania i zamykania powodują miganie diody. Co może być nie tak? Ewentualnie jaki inny pilot możecie polecić? Klucz miałbym do stacyjki a chciałbym zakupić oddzielny pilot do centralnego zamka. Przeglądałem ten temat i piloty samokodujące się podobno są do niczego więc co innego polecacie? Mam toledo I z 98 roku więc mam problem. Do toledo II prędzej znalazłbym zastępczy pilot.
Awatar użytkownika
DanielFM
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2012, 20:57

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: DanielFM »

Spróbuj jeszcze za pomocą VAGa zaprogramować, jeśli się nie uda to pewnie elektronika uszkodzona. Wtedy na Twoim miejscu poszukałbym drugi taki sam pilot i przełożył elektronike. Sam niedawno miałem taki problem w 1M i udało mi się drugi kupić za 75zł.
http://fabryka-mocy.com/
Chiptuning, Modyfikacje, Diagnostyka, Serwis, Hamownia Maha 4x4 Lublin, Rzeszów
Układy wydechowe Milltek, oleje MOTUL
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: lukogi »

jest sposób tylko trzeba pokombinowac ze srubka na płytce pilota. tylko trzeba ja przekręcac po 1/4 obrotu. mi dzialal na 1m przekrecilem w prawo 2 obroty i calkiem przestal dzialac kilka prob i teraz lapie mi na 4m. moze i by bylo dojsc do 10 ale juz nie chcialo mi sie z tym bawic
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: OMEGA »

lukogi pisze:jest sposób tylko trzeba pokombinowac ze srubka na płytce pilota. tylko trzeba ja przekręcac po 1/4 obrotu. mi dzialal na 1m przekrecilem w prawo 2 obroty i calkiem przestal dzialac kilka prob i teraz lapie mi na 4m. moze i by bylo dojsc do 10 ale juz nie chcialo mi sie z tym bawic

Nie wszystkie piloty mają trymer.

DanielFM pisze:Spróbuj jeszcze za pomocą VAGa zaprogramować, jeśli się nie uda to pewnie elektronika uszkodzona. Wtedy na Twoim miejscu poszukałbym drugi taki sam pilot i przełożył elektronike. Sam niedawno miałem taki problem w 1M i udało mi się drugi kupić za 75zł.
o0 Ja kupiłem w zeszłym tyg. scyzoryk (3 przyciski) za 80zł nowy.

rafiki1153Twója pilot pewnie będzie działać na częst. 433MHZ, w mk2 pożniejszych niby na pilocie było 433MHz a działał na 434MHz, gdyby znać nr, modułu to może by się coś dobrał, bo pewnie w golfie były takie same.
Black gold
lukasz86
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lis 2010, 16:25
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AGR
Skąd?: Skarżysko-Kamienna

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: lukasz86 »

"Uszkodzony element to kondensator-trymer, dany kolor przypisany jest określonej wartości w tym przypadku biały = ok 2,5-10pF."

Witam, koledzy czy do mojego pilota (Hella 73096500; 433MHz 5FA 007 680) będzie pasował trymer o takich samych parametrach (2,5-10pF) ???
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: szymekgd »

lukasz86, ori siedzi SMD 3-8 pF
lukasz86
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lis 2010, 16:25
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AGR
Skąd?: Skarżysko-Kamienna

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: lukasz86 »

ok. dzięki za szybką odpowiedź.
ODPOWIEDZ