[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Maestro_86 »

A to nie będę zakładał nowego tematu tylko tu zapytam. Jeśli kręcę autko do około 2700-3000 obrotów zbiera się bardzo żwawo i ładnie. Jednak kiedy je kilka razy przebutuje pod 4000 później robi się jakby zamulone. W lato zgoniłbym na IC ale teraz?? Ostatnio go przegoniłem troche i z trudem osiagnął 195km/h a wcześniej 215 leciał. Hehe a może to przez zime? gęstsze powietrze w takie mrozy :-P ;-) Macie jakieś pomysły?? ktoś tak ma lub miał?
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
krolik54
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 18:21
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lębork

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: krolik54 »

A innego rozmiaru opon nie masz? bo to ze laciał 215 to jakos wątpie, chyba z górki i z żaglem. A po tym butowaniu jak dostanie muła to jak idzie? zamulone cały czas czy samo po chwili przechodzi? U mnie jest tak że dostanie muła, to musze stacyjką przekręcić i przechodzi.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Sony »

krolik54 pisze:U mnie jest tak że dostanie muła, to musze stacyjką przekręcić i przechodzi.
Standardowy objaw trybu awaryjnego turbiny.

P.S. Proszę o poprawę pola "Skąd" zgodnie z regulaminem ;)
Bambusek
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:33

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Bambusek »

Maestro_86 pisze:Ostatnio go przegoniłem troche i z trudem osiagnął 195km/h a wcześniej 215 leciał. Hehe

Sorka ale powstrzymac sie nie moge :) Masz Ty czlowieku wyobraznie?! bo chyba nie bardzo... Nie chcialbym Cie "zbierac" po dachowaniu przy takiej predkosci badz co gorsze z drzewa:)
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: bartek »

Bambusek pisze:Sorka ale powstrzymac sie nie moge :) Masz Ty czlowieku wyobraznie?! bo chyba nie bardzo... Nie chcialbym Cie "zbierac" po dachowaniu przy takiej predkosci badz co gorsze z drzewa:)

powiedz mi kolego jaka prędkość jest według Ciebie bezpieczna? bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym zbieraniem
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Bambusek
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:33

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Bambusek »

napewno nie 195 a tym bardziej 215 :)

Jesli chodzi o "zbieranie" to sorka, zboczenie zawodowe ;) Pracuje w Strazy Pozarnej. Nie obrazajac nikogo - nie lubie takich ludzi co np jada sobie 190km/h i mysla ze sa fajni, nie zwazajac na to jakie niebezpieczenstwo dla innych uzytkownikow powoduja :) takie tylko moje zdanie. Wiem ile niewinnych ludzi ginie na drodze przez takich "kierowcow".
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Maestro_86 »

krolik54, przymuli go na jakieś 1-2 sekundy i znów pociągnie.

Bambusek, Nie będę komentował bo szczerze brak słów... jak się nie ma nic do powiedzenia w temacie to się nie udziela. Masz 5 postów i próbujesz pouczać. A to że go przegonie raz na kilka miesięcy po autostradzie to moja prywatna sprawa i uwierz mi 3/4 forumowiczów to już ma za sobą i przykro mi że ich wszystkich nie lubisz :-P. Wiadomo że nie jeździ sie z taką prędkością non stop.

PS. Nie śmieć bo to nie o tym wątek. Dla Twojej wiadomości prawko mam 7 lat robie 50 tys. km rocznie i dzięki Bogu bezszkodowo. Nie uważam zebym był złym "kierowcą" A wolna jazda nie znaczy bezpieczna jazda... Wg. mnie więcej zagrożenia stwarzają tzw. zawalidrogi.
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: bartek »

Bambusek, a przy 100km/h to juz nikt nie ginie....
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
krolik54
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 18:21
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lębork

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: krolik54 »

Maestro_86, Filtr paliwa kiedy wymieniany? jeżeli to nie to to czytaj temat od poczatku, pewnie cos z opisywanych problemów.
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Szczepan »

Witam. Pisałem o podobnym temacie o braku mocy ale jeden z kolegów przeniósł mój temat do śmietnika :-x
Miałem tez brak mocy turbina chodziłą zaprowadziłem do znajomego mechanika.
Podłączenie do komputera niestety nic nie pokazało. Wyczyścił przepływke, zawór N75, i jak dobrze pamiętam jakiś dolot do turbiny i chyba common rail jak się nie mylę :-D
Teraz toledziak jeżdzi jak się należy :-D
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
ODPOWIEDZ