[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: damian1231795 »

Witam. Podniosłem dzisiaj auto z przodu na max ile dał lewarek a koło było nadal na ziemi, co to może być? Na mrozie coś strzela(tłucze się) po tej stronie a jak jest trochę cieplej to cisz. Możliwe że amorek padł?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartek »

damian1231795 pisze:Podniosłem dzisiaj auto z przodu na max ile dał lewarek a koło było nadal na ziemi, co to może być
za mały lewarek
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

bartek, :-D
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kornat »

bartek pisze:za mały lewarek

Albo za wysokie zawieszenie :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

A bardziej powaznie to, jezeli amor wyglada na sprawny, pewnie lozysko i guma amora do wymiany ;)
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: damian1231795 »

Sprawdziłem i faktycznie udało mi się w końcu podnieść auto wyżej, myślałem że nie trzeba aż tak wysoko podnosić auta z przodu żeby zdjąć koło :-P ale stukanie na mrozie pozostało i nie wiem co to może być? Łożyska mogą tak hałasować?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
michaldom
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2011, 22:49

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: michaldom »

michaldom pisze:Koledzy mam taki problem jak skręcam w prawo i puszczam sprzęgło to słyszę w tym momencie taki trzask jak by się coś przesuwało na zawieszeniu lub co takiego.
Zrobiłem filmik i to słychać od 11s podczas puszczania sprzęgła film zrobiłem jeżdżąc w koło w prawa stronę i puszczając sprzęgło.
Na pewno to nie jest przegub bo by cały czas stukał a to jest tylko przy szarpnięciu sprzęgłem w prawo jadać.
Może wiecie co to może być??

link do filmu

http://www.youtube.com/watch?v=hJ91s_tY ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/embed/hJ91s_tYlUw

//Edit by Sony
Poprawiłem pierwszy link, bo nie trybił.



Dodam ze wymieniłem gumy na stabilizatorze i na wahaczach, a to dalej stuka.

[ Dodano: 2012-02-15, 21:03 ]
Dzisiaj byłem na stacji przeglądów i przejrzałem na czepakach całe zawieszenie wszystko ok i teraz jestem w kropce bo nie mam pomysłu co tak może stukać chyba poczekam na wiosnę i może samo wyjdzie gdzie leży problem.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartekmk »

a czy jak autem bujasz na sprzegle to tez slychac stukanie/skrzypienie? jesli tak to obstawiam poduszke pod skrzynią. ja miałem to samo wymieniłem i problem zniknął.
michaldom
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2011, 22:49

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: michaldom »

a wiesz bujałem autem i silnikiem na bujakach i poduszki sprawdzałem i byly ok ale nie na sprzęgle wciśniętym kurcze juz nie wiem gdzie szukać.

[ Dodano: 2012-02-22, 21:26 ]
Dzisiaj odkryłem co mi tak stuka była to luźna śruba na stabilizatorze bo gwint był przerwany, od nowa go gwintowałem i dałem nową śrubę i teraz jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartekmk »

moze juz ktos pisal, nie wiem, nie chce mi sie ogladac 48 stron tematu, ale jestem aktualnie przed wymianą gum stabilizatora i chyba każdy miał zagwozdke z tym jaki rozmiar jest u niego.
troche poszperałem wydaje mi sie, że stabilizator o grubosci 21 mm byl w dieslach tylko do 2001 roku, potem zaczeli montowac 23 mm. wg vagcat.com dla tego pierwszego guma o nr 1J0411314C a drugiego 1J0411314G. wg czesci.seat.pl ta pierwsza ma 21mm a ta druga 23mm. ja kupiłem z febi gumy o nr 1J0411314T (21mm) i wg intercarsu wychodzi na to, że 1J0411314G (23mm) to ta sama część;/

skoro mam stabilizator 23mm to guma powinna mieć 21 czy 23? wydaje mi sie ze 21 bo skoro to ma byc poduszka to musi ciasno objąć i dobrze trzymać. po co więc jest guma o srednicy 23mm skoro nie ma już grubszego stabilizatora?
ODPOWIEDZ