AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Vax
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2011, 12:31

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: Vax »

Witam wszystkich,

Niedawno zauwazylem, ze moja pompa pokryta jest ropa, do tej pory caly silnik byl suchy. Po dokladnych ogledzinach stwierdzam ze ropa rosi z tego czegos (zdjecia ponizej). Czy ktos moze mi zidentyfikowac co to jest i co ew. moge z tym zrobic? Wyglada mi to na jakies odpowietrzenie, byc moze wystarczy zmienic uszczelke, albo jakas membrane w srodku? Silnik to oczywiście 75km AAZ, z zalozonym boost pinem (od 2 lat). Wyciek nie powoduje zadnych zmian w pracy silnika, auto idzie tak samo, spalanie takie samo jak zawsze, tylko nieestetycznie wyglada pod maska no i dziala mi na nerwy.


zdj 1 z gumowa zaslepka:

http://fotozrzut.pl/zdjecia/cea3990186.jpg

zdj 2 bez gumki:

http://fotozrzut.pl/zdjecia/658013f58d.jpg
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 20:24 przez Vax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: migacz1981 »

Rano zobacze u siebie i postaram napisać jak jest u mnie
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Vax
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2011, 12:31

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: Vax »

bylbym zobowiazany bo nadal nie wiem co to jest.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: migacz1981 »

Niestety ale nie pomogę mam mniej rozbudowaną wersje pompy a wygląda tak Obrazek Może ci co mają 1Z czyli wolno ssaki bo tam zdaje się też jest podobna pompa będą mogli ci pomóc pisz do Bonbiniego
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: Radar »

w 1Z jest już z elektronicznym modułem i jest chyba zupełnie inna.U szwagra w pasku siedzi taka sama pompa tylko że w 1.6 TDI i też ostatnio się zalała ropą a za uszczelnienie jej zapłacił coś koło 300 zika.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: szymekgd »

Taniej wyjdzie kupic uzywke na alledrogo, stara wypadaloby zregenerowac, a to beda koszta...
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: Bonbini »

ja mam silnik 1Z bez turbo, nigdy z pompą nie miałem problemów, więc ciężko mi wyrokować :roll:
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: migacz1981 »

Bonbini mi chodzi tylko o to czy masz w swoim motorze połączenie dolotu z pompą paliwa górą nad silnikiem cienkim przewodem jak od nadmiarów jeżeli tak to zobacz do zdjęć w pierwszym poście tematu i tam jest wyciek z czegoś czego ja nie mam i nie wiem nawet do czego miało by to służyć a widziałem że niektóre 1Z też to mają
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: marek_igor »

Mi lała pompa w audi 80 B4 1.9 TDI, dałem do zrobienia, a przy tym okazało się, że ktoś spier***ł rozrząd i scinało pasek. W każdym bądź razie, za zrobienie wszystkiego (nie pamiętam co kosztowało ile, bo to było dobre 4-5 lat temu)
czyli wymiana kompletnego rozrządu, wymiana uszczelniaczy tych na pokrywie i tych na rozrządzie, przy tym jeszcze chyba czyszczenie wtrysków bo kopciło, no i uszczelnianie pompy - wtedy mnie to wyszło coś ok 700zł

Więc można przypuszczać, że zrobienie pompy wyszło ok 200zł
Vax
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2011, 12:31

AAZ - wyciek ropy z pompy wtryskowej

Post autor: Vax »

Nie zamierzam w nim robic tej pompy, a tym bardziej rozrzadu... Koszt tych napraw wyszedlbym na okolo polwe wartosci tego samochodu. Pytalem natomiast czym jest to cos na zdjeciach ktore dalem, bo w ksiazce sam naprawiam tego nie znalazlem. Byc moze wystarczy wymienic jakas membranke w srodku lub uszczelke za pare zlotych i po problemie, jesli musialbym sie pchac w koszta, to bedzie tak jezdzil az mu kola nie poodpadaja.

Pozdr.
ODPOWIEDZ