Kontrola drogowa

Luźne gadki o wszystkim
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

Kontrola drogowa

Post autor: michal.k »

Ja straży do tej pory nie zapłaciłem mandatu za parkowanie(nie opłaciłem postoju :-P ) ale dwa lata mija więc sprawa chyba uległa przedwanieniu
Zygmin
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 04 sty 2012, 22:16

Kontrola drogowa

Post autor: Zygmin »

No właśnie niestety tak to z nimi jest, że jak się chce pokazać że ktoś się zna to oni pokazują że mogą więcej. A jednak kodeks znają dość dobrze, mam znajomego który akurat jest na szkółce i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem jak zaczął sypać paragrafami... To właśnie on też powiedział mi o możliwości zaskarżenia ich w przypadku jak niewłaściwie zachowują się podczas kontroli.. Jednak ocena czy warto należy do zatrzymanego, jak ktoś ma "gadane" to sobie da radę takie jest moje zdanie:)
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

Kontrola drogowa

Post autor: michal.k »

A co jeśli chodzi o widoczność radiowozu?? Mogę im coś zarzucić jeśli chodzi o to??
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Kontrola drogowa

Post autor: lolek »

http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,1419 ... caid=1de88

Wiadomo dlaczego policja sie tak czepia. W sumie nie ma co sie dziwic. Goscie pracuja na swoja pensje.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Kontrola drogowa

Post autor: migacz1981 »

K@mil pisze:Mozesz mieć gaśnicę z 2000roku ale musisz ją mieć... Prawo do sprawdzenia terminu gasnicy ma np Straż Graniczna
Ale ukarać i tak Cię nie mogą bo co mówi Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym w dziale obowiązkowe wyposażenie pojazdu:ano to że pojazdy do 3,5t muszą być wyposażone w SPRAWNĄ gaśnice umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym ot i cała prawda o gaśnicach dlatego dobrze jest mieć gaśnice z manometrem.Co do kontroli radarowej to jeżeli chcecie się wywinąć od mandatu to sprawdźcie świadectwo legalizacji które musi wydać urząd właściwy do miejsca (Okręgowy Urząd Miar) stacjonowania sprzętu i musi wpisany w te świadectwo pojazd który je obsługuje (nr rejestracyjny) jeżeli policjanci go nie mają przy sobie lub urządzenie jest nie od tego auta (na moim terenie ma to miejsce nagminnie w tzw. patrolach łączonych ze strażą graniczną kiedy auto jest strażaków)to są podstawy żeby mandatu nie przyjąć ale nie kwestionujemy pomiaru tylko to że został on wykonany z naruszeniem prawa i jeżeli sąd się z nami zgodzi to ukarze policjanta grzywną 500zł za brak legalizacji na urządzeniu bo tak jak my kierowcy musimy sprawdzać czy mamy dokumenty w porządku tak samo policjanci muszą kontrolować czy urządzenie ma dobre papiery i też są za to karani.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2012, 19:01 przez migacz1981, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

Kontrola drogowa

Post autor: kebziu »

piszecie żeby lepiej nie cwaniakować i to prawda bo jak sie wyjdzie do policji i jak to się mówi "ura bura szef podwóra" to tak jak piszecie wyżej na pewno coś znajdą a chociażby zapach powieszony w środku na lusterku wewnątrz auta... ale jeśli przykładowo ( sytuacja jaką niedawno miałem) jadą samochodem UWAGA w zapiętych pasach jak to trzeba a policja Cie zatrzymuje i twierdzi że nie miałeś pasów zapiętych, że zanim podeszli to zapiołeś no to sorry ale już nie ma rady na to tylko się trzeba odwołać... ale to też nasze słowo przeciwko ich.............
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: Kontrola drogowa

Post autor: Roxon40 »

michal.k pisze:Witam,
dziś zostałem zatrzymany i zaliczyłem mandat 200zł i 4pkt karne, ale to swoją drogą moje pytanie policjant nie przedstawił mi się! Ktoś mi kiedyś powiedział coś takiego że nie przyjął mandatu w takiej sytuacji jak ja tzn nie przedstawił się przy kontroli, sprawa trafiła do sądu i sprawa została orzeczona na rzecz kierowcy. Chce się zabezpieczyć na przyszłość żeby umieć sobie z taką sytuacją poradzić! Co ja mogę takiemu bucowi zrobić jak mi się nie przedstawi.


Powiem ci co możesz zrobić. Jeździć tak żeby nie zarabiać mandatów i wtedy nie będziesz miał pretensji do policji i nie będziesz szukał paragrafów i dziury w całym. Niestety przekraczasz przepisy to licz się z konsekwencjami raz się udaje a raz nie.

Zarobiłem już trochę mandatów bo też idealny na drodze nie jestem ale nie mam pretensji do policji no bo dlaczego? Popełniłem wykroczenie należy mi się kara. Zawsze przyjmowałem mandat bez gadania chyba że luźna gadka była bez tłumaczeń bezsensownych i zawsze jakoś zarobiłem mniejszy mandat albo za coś innego.

Będziesz jechał zgodnie z przepisami a będą się ciebie czepiać to wtedy szukaj dziury żeby się z nimi sądzić.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

Kontrola drogowa

Post autor: michal.k »

Roxon40, pretensji nie mam absolutnie żadnych za mandat bo należał się co do tego to nawet się nie kłócę. Ale u "moich" policjantów wkurza mnie wybitnie podejście do szyby dokumenty proszę i pod radiowóz i koczowanie pod szybką radiowozu 10min bo jaśnie pany sobie piszą, albo denne docinki w trakcie kontroli! Baaa nawet moja siostra miała taką sytuacje że przyjechała na ORLEN`a zatankowała gaz benzyne, baba nabiła przy kasie tylko gaz, a że się piźd$@# nie chciało szukać mojej siostry zgłosiła na policję sprawę że uciekła ze stacji!! A te BARANY ZA#$% przyjechali do siostry i z tekstami "...i co, myślała Pani że ucieknie Pani ze stacji i nikt Panie znajdzie" No przepraszam bardzo, ale chamstwem to ja się brzydzę i dlatego chce delikatnie przypiłować że tak powiem!!
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Kontrola drogowa

Post autor: Roxon40 »

No niestety co do kultury to daleko naszym Policjantom zresztą nie tylko im.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ