[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Moze byc gdzies babel powietrza, robi sie wtedy tzw. poduszka powietrzna ktorej plyn nie moze przepchnac, uklad powinien sam sie odpowietrzyc, jedynie w przypadku problemow z ogrzewaniem odpowietrzamy recznie nagrzewnice. Najprosciej, w 1M (korek spustowy), jest chyba spuscic i zalac ponownie caly plyn na...
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

Sam już nie wiem co z nim jest nie tak,ale zaczyna mnie to wkurzać.Popatrzę na tą chłodnice.
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: strazak »

a zobacz czy w zbiorniczku płynu nie robi się ciemnawy nalot,taki np.jak od spalin,i zbiorniczek robił się ciemny w środku,u mnie okazało się że to uszczelka pod głowicą....oby nie u ciebie ;-)
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

Dzisiaj jak przyjechałem do domu,zacząłem wszystko sprawdzać samochód miał 90 stopni i co się okazało to,to że jeden wąż od nagrzewnicy jest ciepły,ale nie gorący, za to drugi jest zimny i do tego chłodnica też jest zimna po jednej stronie.I mam takie pytanko gdy wyciągnąłem jeden bezpiecznik ten mały to włączyły mi się wentylatory,a jak go włożyłem z powrotem to się wyłączyły, czy tak ma być?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

A jaka temp.mial dolny waz chlodnicy? Jaki bezp.wyciagnales?
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

Nom i wszystko już jasne,wyszło że coś jest nie tak z uszczelką lub gorzej z głowicą :-|
ziomal508
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2009, 00:54

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: ziomal508 »

Witam panowie mam pytanie zakupilem seacika z 2000r 1.9 TDI 110km silnik ASVi okazalo sie ze ma dolegliwosci opisze moze temat od poczatku tak wiec :
Kupilem seata ktory został sciagniety z niemiec nie wiem ile tam stal w polsce nie jezdzony zwieziony na lawecie. przyjechalem nim tyle co do domu czyli jakies 30km i bylo wszystko okey. umylem silnik wnetrze potem chodzil około godziny na max temp i suszylem srodek. wszystko ladnie pieknie. dzis juz dostalem papiery i PL blachy wiec wyjechalem na droge. przejechalem nim 20km tak do 140km/h max i gdy wybil mi 20 km zapalila sie kontrolka od temp wskazówka pokazywala ciagle 90stop nie poszla w gore zjechalem na pobocze i okazalo sie ze wywalilo mi plyn ze zbiornika poczekalem zalalem do pelna i wrocilem do domu w podobnym stylu dojechalem szystko ladnie pieknie tem ciagle byla 90stop wyogladalem czy gdzies nie cieknie na zgaszonym silniku wszystko spoko odchodze od auta a tu bec znowu wywalilo mi plyn. wiec powtorka w zalezwaniu pojechalem do kumpla po porade i w kilka miejsc zrobilem nim jakies 40km wszystko ladnie pieknie wrocilem do domu zmienilem termostat weze wszystkie gorace zalalem znowu na VAG zlapalem tem 99 i wentylator nie zalapal oczywiscie weze wszystkie gorace na maxa chlodnica goraca zgasilem auto i dop po chwili wywalilo plyn jak zbiorniczkiem. auto nie kopci anie nie lapie jakiejsc mega tem wiec uszczelka pod glowica jest okey. powiedzcie mi co to moze byc za dziadostwo i czemu sie tak dzieje ze ten plyn wywala i gotuje na Vagu mam takie bledy :
z Silnika :
18062
17911
17664
17965
17978
Licznik:
1039
935
modol:
1135
932
943
915
944
Dodam ze sprawdzalem wentylator na krotko i chodzi, powiedzcie mi co i jak bo nie chcial bmy kasy ladowac na czunjniki itp a moze byc jakis inny sposob badz wada
Daniel
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Sprawdz przekaznik i bezp.wentylatorow,jezeli masz klime to zobacz czy jej wlaczenie uruchamia wentylatory,na poczatek wymien korek zb.wyrownawczego,jak uporasz sie z wywalaniem plynu to skasuj bledy i zainteresuj sie tymi ktore wroca,a na pewno bedzie to 17965 czyli przeladowanie turbiny.
I nie katuj silnika praca na biegu jalowym...
Michal
pawelostrowski2
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 15 lip 2010, 12:28
Auto: 1M
Model: 1.9 ARL
Skąd?: Gdynia

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: pawelostrowski2 »

Witam,
od 2 tygodni posiadam Seata Toledo 2 1.9 TDI 150 km 2002 r. przebieg 172 tys.
od pewnego czasu mam problem z ubytkiem płynu chłodniczego przez przelew w zbiorniczku. Co 2,3 dni muszę dolać od 0,5 do 1l płynu. 1 co zrobiłem to wymieniłem korek na nowy lecz jest ta sama sytuacja. 2 wymieniłem termostat bo zauwarzyłem że nie otwiera się duży obieg, a węże są twarde lecz to też nic nie pomogło temperatura jest stabilna na 90 stopni. między czasie sprawdzałem czy nie ma gdzies wycieku lecz wszystko jest suche, nic sie nie poci, nie ma nigdzie zacieków.
W chwili obecnej silnik pali od strzala nie kopci, ma moc tylko za zimnym silniku delikatnie na biegu jałowym ma nierówną pracę, ale po rozgrzaniu pracuje już równo tem 70-80 stopni. kontroluje stan oleju i nic sie nie dzieje olej w normie nie ma zadnej kaszy i tak zwanego masełka na korku. co zobaczyłem to na zbiorniczku płynu chłodniczego jez bardzo delikatny ciemny nalot ale to delikatny, dodatkowo na rozgrzanym silniku tem 90 stopni wkręcając silnik na 3 tys obrotów przez ok 1 min przez przelew w zbiorniczku trafia bardzo mocno natleniony płyn (spieniony). Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie w razie pytań służę pomocą. chcę rozwiązać ten problem i wyeliminować wszystkie możliwe przyczyny. jak nie będzie skutku to zostaje uszczelka na chwilę obecną jestem dobrej myśli. prosze o pomoć pozdrawiam
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: DzieX »

Szukaj gdzie cieknie. Nie śmierdzi płynem w kabinie przy odpalaniu?
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ