[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Sony »

godles_ pisze:Do tej pory nie było problemów z odpalaniem.
Nie miałeś problemów, bo było cieplej :) Aku ma za słaby prąd rozruchowy i tyle. W lato będzie kręcił, a w zimę powie papa.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: dude88pl »

dude88pl pisze:Ja mam taki oto problem - jak jest zimno (takie temp jad teraz) samochód odpala ale w chwili odpalenia przygasają kontrolki wszystkie a silnik słychać że ma ciężko zakręcić. Jak już odpali (a dzieje się to od razu) to w samochodzie nie działa elektryka - nawiewy wycieraczki światła itp - działa za to radio, światła awaryjne i pozycyjne. Co może być przyczyną tego? rozrusznik? w tamtym roku był regenerowany... czyżby znowu szlag go trafił? Może problem z jakimiś przekaźnikami? Czym jest spowodowany spadek prądu?


panowie pomóżcie co to może być :-P już wiem że nie jest to rozrusznik i nie przekaźniki...... kolejny pomysł padła na kostkę w stacyjce. Dzisiaj wogule to auto chodzi normalnie i nic się nie dzieje.... zobaczymy co będzie jutro... strach gdzieś jechać w nocy :-/
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: peter174 »

a moze problem z masą ... sprawdz czy alternator jest dobrze "zmasowany"
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: szymekgd »

peter174, raczej z masami, pewnie przy aku, altku, rozruszniku, silniku itp. nalezy sprawdzic styki...Najproscej zerknac w schemat i sprawdzic zasilanie/punkty mas "to w samochodzie nie działa elektryka - nawiewy wycieraczki światła itp"
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: dude88pl »

masa to nie jest raczej, bo raczej byłby również problem z rozruchem i raczej było by to stałe, a dzieje się to tylko przy dużym mrozie. psiknąłem do stacyjki odmrażacza i odziwo narazie dalej wsio działa. dla pewności dzisiaj zostanie wymontowana kostka

[ Dodano: 2012-02-08, 19:11 ]
kostka wymieniona, teraz czuć każdy skok stacyjki (wcześniej chodziła bardzo luźno). auto wystawiłem na pole na mróz rano spróbujemy odpalić go i sprawdzę czy działa.

[ Dodano: 2012-02-11, 09:23 ]
dwa dni testowania mrozy po -20 i autko śmiga aż miło patrzeć - wymiana kostki w stacyjce pomogła
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Blade

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Blade »

Od jakiegoś czasu ni z gruszki ni z pietruszki samochód zaczął ciężko odpalać.
Zawsze odpala w taki sam sposób, nieważne czy silnik jest zimny czy ciepły. Czy odpala się go bez wciskania pedała gazu czy z nim.
Załączam filmik (Kiepskiej jakości z telefonu):
http://www.youtube.com/watch?v=r4V5BKgc ... e=youtu.be
Może ktoś miał podobny problem? Co to było?
Świece, kable, kable i świece, szczotki w rozruszniku, czy coś tam z EGR (Gdzieś takie coś wyczytałem).

edit:// 20/08/12 - Winny za takie odpalanie był czujnik Halla.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 11:04 przez Blade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Sony »

Blade, do sprawdzenia masz właśnie:
1. Świece
2. Kable rozruchowe.
3. Rozrusznik.

Więc sprawdź i będziemy myśleć dalej. Ew. pytanie czy akumulator dobrze naładowany ?
Blade

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Blade »

Sony, dzięki za odpowiedź.
Profilaktycznie naładowałem aku, ale jest jak było.
Świece i kable i tak chciałem zmieniać za kilka miesięcy, no właśnie za kilka miesięcy - niestety chodzi o $.
A też nie chciałbym aby w pewnym momencie już nie odpalił. :-|
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Mexicana17 »

Witam serdecznie mam taki problem ze bardzo rzadko ale sie zdarza jak przekrece stacyjke to nie zapala mi sie kontrolka od swiec żarowych i nie moge odpalic auta po kilku próbach zapala sie i można zapalic auto czy to moze byc przekaznik 109 czy inna przyczyny ??
Ostatnio zmieniony 11 maja 2012, 17:49 przez Mexicana17, łącznie zmieniany 2 razy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: szymekgd »

Mexicana17, przekaznik 109, zawor n109 lub poluzowane polaczenie elektr. na nim.

To dzial benzyna, a Ty pytasz o TDI :mrgreen:
Michal
ODPOWIEDZ