[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: jakub_bb »

w toledo zaswieca sie na zółto jak jest niski poziom, a na czerwono jak już jest krytyczny poziom. Mi pewnego razu A3 TDI 90km ALH przy odpalaniu zaswiecila kontrolką oleju ale jak odpalił to momentalnie zgasła, ale fakt faktem świec to w niej już prawie nie ma ;p
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kornat »

szymekgd, pokażę Ci na zdjęciu bo schematu nie mam http://allegro.pl/misa-miska-olejowa-z- ... 82270.html (misa w toledo jak i w golfie jest identyko). Każde auto było wyposażone w czujnik który miga przy niskim ciśnieniu a dodatkowo niektóre wersję były z czujnikiem w misie.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: bartekmk »

ja ma w berlingo wskaznik oleju w skali do 6. wiem ze w renówkach też jest. co prawda nie pokazuje w 100% idealnie ale przynajmniej za kazdym razem jak wsiadam to widze ile oleju jest. oczywiscie i tak warto raz na jakis czas sprawdzic ile faktycznie jest.

btw. moje dwie niewymienione swiece przy -20 tez dają o sobie znać, trza pokrecic z 5 sekund ale wymienie dopiero jak nie odpali za 1 razem (pozdro szymekgd) :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

kornat, wydaje mi sie,ze sa 2a czujniki, niskiego i wysokiego cisnienia, ale schematy mam po hiszpansku ;) W instrukcji, od 1M, faktycznie jest napisane, ze zolta kontrolka zapala sie przy niskim stanie oleju i kasujemy ja przez otwarcie klapy...
bartekmk, mi przy jednej sprawnej (jeszcze ori) zeszlej zimy odpalal, ale nierowno chodzil, wiec wymienilem komplet i od roku ciesze sie cisza ;)
luki44
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 16 wrz 2009, 19:55

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: luki44 »

Witam,
mój tolek zaczął robić psikusy i ciężko palić (świece grzeją), przy odpalaniu początkowo przez chwile nie może złapać obrotów, a gdy już wejdzie na 900 obr. za mną jest chmura czarno-siwego dymu. Moim zdaniem wtryski się kończą, lecz może ktoś miał podobną sytuację i przyczyna była inna? Proszę o pomoc
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

luki44, czujnik temp. G62 do sprawdzenia, spr. go odpiac i odpalic.
luki44
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 16 wrz 2009, 19:55

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: luki44 »

szymekgd, w którym miejscu znajduje się ten czujnik?
damiano25
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 sie 2011, 15:49

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: damiano25 »

witam. mam taki problem w moim tolku 1.9tdi 110km 2001r przy niskich temp od 5 C do minusowych temp ciężko odpala... odpali za 2 a czasami za 3 razem. musze go dluzej krecic...kat wtryskow jest ok swiece tez.czy ktos wiec co moze byc przyczyna...???
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

ja miałem podobnie i nie wiedziałem co sie dzieje. Wkońcu zawiesiły mi sie szczotki w rozruszniku i wogóle nie chcial odpalić. Dzwonie do elektryka i mowi żeby młotkiem popukać w rozrusznik. Tak zrobiłem i Tolek odpalił. Kupiłem szczotkotrzymacz ze szczotkami, wymieniłem i przy okazji wyczyściłem rozrusznik. Teraz pali czy ciepło czy zimno czy wilgotno czy sucho :-) Może u Ciebie coś podobnego jest????
ODPOWIEDZ