[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: szymekgd »

A czy przypadkiem wstawienie rury lub strumienicy w benzynie nie bedzie wywalalo bledu sondy lambda?
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Kiziak »

Ja mam silnik 1.8 20V APG. Ten silnik ma dwie sondy - przed i za katem. Miałem problem z odszukaniem kata kiedy stary się posypał.

Proponowali wsadzenie katalizatora na jedną sondę, ale wtedy trzeba jakąś emulacje drugiej sondy zrobić właśnie poto aby nie wywalało błędu wydajności katalizatora.

Ale nie zalecali tego zabiegu - wiadomo emulacja to nie wartości rzeczywiste więc z tego zrezygnowałem. Za 1150 mam cały wydech z katalizatorem zrobiony. Kat mam z tą samą normą EURO3 od mercedesa jakiegos wspawany na dwie sondy właśnie. Od roku nie mam z tym najmniejszego problemu.

Cena w ASO (chyba u Dyszkiewicza) zaproponowana to około 8tys. :mrgreen:
Oczywiście to ponad 40% wartości samochodu :) więc im podziękowałem.

Na hamowni nie było widać po tym jakichś wzlotów i upadków na wykresie więc auto zachowało swoje parametry.

Osobiście po rozmowach z kilkoma osobami i zagłębieniu się w temat nie zalecam zmiany parametrów wydechu i dolotu bez ingerencji w oprogramowanie auta. To nie czasy że jak się w gaźniku wydech wywaliło to auto lepiej "szło".

Ale jak zobacze z hamowni jakiś "projekt" z katem i bez, i się polepszy to zmienie zdanie.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: migacz1981 »

Wywalili mi kata mechanicy bo mi rura zgniła na łączeniu kata ze środkowym i wygodniej im było coś dosztukować a teraz auto zyskało drugą młodość jestem pod wrażeniem przyspieszeń przy wyprzedzaniu to tylko 75 km 140nm momentu a daje tyle radości a kat poszedł do żyda
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: lipton1977 »

A ja właśnie wyciełem kata bo mi się oberwał w środku i wspawałem w to miejsce taki ala tłumik 130zeta z robotą teraz czekam lata i przeglądu tech jak na razie żadnej różnicy silnik 18 20 mv agn.
lipton1977
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Kiziak »

Wiesz jeżeli masz już stary i wysłużony kat i go wywalisz to oczywiste jest że będzie jakaś różnica z racji lepszego przelotu wg mnie.

Mi zaczynał się kruszyć i stawał w poprzek w całym wydechu. W każdym tłumiku go było pełno :) Więc z racji tego po wymianie wydechu auto lepiej jeździ, ale należałoby porównać sprawny kat z rurką :)

Człowiek się przyzwyczaja do mocy która mogła z czasem być coraz mniejsza bo się kat gdzieś zapchał troszkę wykruszyło się do tłumika (u mnie pozapychane tłumiki były bo mam ceramiczny chba jakiś). Nagle słyszy że coś tłucze, z jednej rury w wydechu spaliny nie lecą i jedzie do tłumikarza. Ten wstawia rurkę i dwa nowe wydechy i auto jedzie lepiej :)

Mi z katem i całym wydechem też zaczeło lepiej jechać :) w porównaniu do kliku miesięcy wcześniejszej jazdy. Jak by jakieś witaminki brało :)
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: wojtekm »

Nie bede zakładał nowego tematu.

Mam do wymiany środkowy tłumik. I w to miejsce chce wstawić strumienicę łuskową. Warto czy nie? Wiem że nie wpłynie to w żadny sposób na osiągi itp. Ale chyba strumienica jest tańsza od tłumika.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Sony »

wojtekm, do benzynki strumienicę możesz ładować, żadnych przeciwskazań raczej nie ma :P ;)
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: przemekg41 »

Panowie a ile jest w obecnej chwili może ktoś zapłacić za katalizator z oznaczeniem DD od 1.9 TDI ASV ??? :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Sony »

przemekg41, ja sprzedawałem swój za coś ponad 600zł. Pomocne może być allegro. Popatrz kto tam kupuje katalizatory i zadaj pytanie takim osobom ;) Ja już nie pamiętam kto ode mnie zakupił...
GangstaMarc

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: GangstaMarc »

przemekg41, jak chcesz to podeślij fotki na PW z oznaczeniem i zawartością to Ci powiem, ile po obecnych kursach możesz za niego dostać. Mam kontakt do gościa, któremu sprzedawałem już trzy katalizatory i zawsze płacił bardzo dobrze (max co dostawali ludzie w licytacjach allegro) i to od ręki :)
ODPOWIEDZ