[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: jabaraks »

Panowie dziś miałem pierwsze problemy z odpaleniem, pewnie dlatego, że auto stało na mrozie od sobotniego ranka nie ruszane.

Włączam, rozrusznik zakręcił z dwa razy i nic. Powtórzyłem kilkakrotnie (pewnie z 10 by się zebrało - normalnie po 3 lub 4 łapał) i nic... Dodatkowo zaczęła migać (trzykrotny pik) kontrolka ciśnienia oleju. Co to może być?
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Kiziak »

Ja moją świszczącą dmuchawe wymieniłem na wszelki wypadek. Bałem się że jak w trasie padnie przy -20 to dopiero będę miał curowną jazdę. Już 3 rok tak na mrozie piszy ale w tym roku tak dawała czadu, że aż się raz wystraszyłem, że zgon zaliczyła. Raz się zawiesiła tez. Dopiero po manualnym podkręceniu obrotów wystartowała.
Awatar użytkownika
Adre
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2011, 11:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siedliska

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Adre »

jabaraks - Dodatkowo zaczęła migać (trzykrotny pik) kontrolka ciśnienia oleju. Co to może być?

Miałem podobna sytuacje 3 dni temu gdy auto stało ok 15 godzin na dworze a mroź w nocy sięgał 28stopni. Tylko ze u mnie za 3 próba odpalenia odpalił ale z wielkim trudem. Moim zdaniem olej się zastał i troszkę zgęstniał dlatego świeciła się kontrolka, także to nic poważnego.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

jabaraks, sprawdz czy odma nie zamarzla...
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: jabaraks »

szymekgd pisze:jabaraks, sprawdz czy odma nie zamarzla...


Jak to sprawdzić? Na razie przesunąłem auto na równo i oleju jest do połowy miarki (tydzień temu było tak do 2/3) możliwe, że zmniejszył o tyle swoją objętość z powodu mrozu? Kontrolka teraz sie nie zapala, ale tylko dwa razy krecilem

[ Dodano: 2012-02-06, 14:17 ]
jabaraks pisze:
szymekgd pisze:jabaraks, sprawdz czy odma nie zamarzla...


Jak to sprawdzić? Na razie przesunąłem auto na równo i oleju jest do połowy miarki (tydzień temu było tak do 2/3) możliwe, że zmniejszył o tyle swoją objętość z powodu mrozu? Kontrolka teraz sie nie zapala, ale tylko dwa razy krecilem


A więc już prawie złapał (za trzecim razem) ale się kontrolka oleju znowu zaświeciła. Martwić się tym czy po prostu on w trakcie rozruchu gdzies idzie i później skapuje?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Kitaj »

http://www.youtube.com/watch?v=udnFZa9KnO0&feature=youtu.be

Mój klekocik odpala po 24h na -14. Do wymiany mam świece żarowe...
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: adrian2901 »

Ja mam olej na minimum jak jest silnik zimny ale kontrolka się nie wyświetla... Gdy auto się nagrzeje to jest miedzy min a max... Dolać troche ? Wlane przy wymianie było 4l...
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

A od kiedy kontrolka informuje o ilosci oleju? Sygnalizuje tylko i wylacznie za niskie lub za wysokie jego cisnienie
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kornat »

szymekgd pisze:A od kiedy kontrolka informuje o ilosci oleju? Sygnalizuje tylko i wylacznie za niskie lub za wysokie jego cisnienie

A tu Cię zaskoczę bo w Golfie IV miga kontrolka tylko że na żółto jak jest niski poziom oleju ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

W peugocie 406 widzialem nawet wskaznik poziomu oleju...
Pokaz mi na schemacie czujnik poziomu,ja widzialem tylko niskiego i wysokiego cisnienia oleju,teoretycznie niskie cisn.moze byc objawem malej jego ilosci,ale nie zawsze.
ODPOWIEDZ