[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

Wg mnie to normalne nie jest. Powinien ładniej odpalać ale może się mylę??????/
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szklasz »

Mój zapalił tak samo tylko po jednym podgrzaniu świec. Na termometrze w samochodzie 21,5, a za samochodem chmura białego dymu. Myślę ze nie jest źle, trzeba cieszyć się ze zapalił a nie szukać awarii ;-) .
aroo26

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: aroo26 »

U mnie odpala jak u Adriana. Wymienilem swiece i aku - dalej to samo :evil: na normalne odpalanie mi to nie wyglada... ale ja sie nie znam, moja pierwsza zima z dieslem :roll:
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: adrian2901 »

No nie wiem ja się cieszę, że odpala przy takiej temperaturze a nie chciałem próbować po jednym podgrzaniu świec, bo w mieście nie miał bym od kogo prądu pożyczyć a kabli rozruchowych nie mam.... Dodam, że odpalanie było bez dodawania gazu. Więc co może być nie tak, że tak pali, jeśli coś jest wogole nie tak? Na pewno wyczyszczenie rozrusznika itp by pomogło, tak mi się wydaje. Po takim odpaleniu jak wyżej, za drugim i nastepnymi razami, chodzby stał nawet 3 godziny pali od strzała, bez kręcenia i wogóle tylko pyk i silnik pracuje.

[ Dodano: 2012-02-02, 10:55 ]
aroo26 pisze:U mnie odpala jak u Adriana. Wymienilem swiece i aku - dalej to samo :evil: na normalne odpalanie mi to nie wyglada... ale ja sie nie znam, moja pierwsza zima z dieslem :roll:


Moja niestety też... :oops:

[ Dodano: 2012-02-02, 10:59 ]
Niech oglądną i wypowiedzą się Ci co mają z dieslem dłużej do czynienia itp ;) Piszcie jak u was odpala przy takiej temperaturze...?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szklasz »

Ja bym się martwił żeby tak odpalał przy -10.
Panowie to nie benzyna, choć i nie jedna benzyna gorzej pali przy tym mrozie.
Traktory tak mają :-D
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kuba88w »

Panowie dzisiaj ok 9 rano odpaliłem auto przy -27 stopniach i dodam, że nie obyło się bez problemów. Za pierwszym razem, obrót wału i cisza jak by rozrusznik coś nie halo.... za drugim razem to samo. Za 3 w końcu jak by rozrusznik załapał i odpalił. Zastanawia mnie czy rozrusznik nie wymaga reanimacji bo nie raz jak odpalam to mi się rozrusznik odzywa i nie rzadko na ciepłym silniku szczególnie jak jest lekki chłód na zewnątrz tak jak w ostatnich dniach :-D ile taka regeneracja kosztuje?
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: adrian2901 »

http://www.youtube.com/watch?v=Fb-2UW-w ... y_received - tutaj macie jak wyglądało palenie Toledo przed wymianą i czyszczeniem rozrusznika i masy itp

A tu po wymianie tulejek, czyszczeniu itp, widać różnice :D : http://www.youtube.com/watch?v=e9fdRVTq ... ature=plcp

Na tym odpalił według mnie idealnie : http://www.youtube.com/watch?v=p2doOihe ... ature=plcp

Filmiki nie moje tylko użytkownika youtube "turbognojek", użyczyłem dla celów dydaktycznych ;)
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

adrian2901 pisze: Tak odpala mój Toledziak przy temperaturze -20stopni po 14 godzinnym postoju przez całą noc, w nocy termometr pokazywał, na 3 piętrze w bloku -23stopnie. Łańcut. Co sądzicie?

adrian2901, obstawiam na problem z rozrusznikiem + niedoładowany akumulator.

szklasz pisze:Traktory tak mają :-D
Głupoty piszesz... Chyba tylko te traktory, które są kiepsko do zimy przygotowane.

kuba88w pisze: ile taka regeneracja kosztuje?

Zajrzyj do tego wątku -> viewtopic.php?t=1860
Opisałem tam kosztorys wymiany szczotek etc.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: adrian2901 »

Sony pisze:obstawiam na problem z rozrusznikiem + niedoładowany akumulator.


Akumulator kręci dość dobrze, ostatnio miałem mało paliwa a było - 15 i kreciłem z 15 sekund i ani razu nie przysłabiło go, pomoże coś jeśli podepne na całą noc pod prostownik?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2012, 11:40 przez adrian2901, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

adrian2901, przy odpalaniu świeci Ci się kontrolka ABS, a ona świadczy o tym, że aku ma za niskie napięcie. U mnie też się to pojawia, bo dziennie raptem 30km w obie strony do pracy robię. Po prostu akumulator się nie zdąży doładować. Ja u siebie nic nie ruszam, bo pali od strzała mimo tego. Tak czy siak u Ciebie zacząłbym od zainteresowania się rozrusznikiem.

Ponadto warto mieć w baku nieco więcej paliwa, żeby Ci nie zamarzło. No i depresator (uszlachetniacz) do paliwa warto dodać coby parafina się nie wytrąciła.
ODPOWIEDZ