[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
axl

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: axl »

Przeszukałem forum i nie znalazłem albo nie potrafię...

1.9 TDI 110 Po odpaleniu na mrozie, nie zawsze od razu zaczyna migać kontrolka przy wskaźniku temperatury (czerwona) i pojawia się kilkukrotne piknięcie (takie jak ręcznego nie puścisz)

kontrolka po jakimś czasie przestaje migać lub jeśli nie przestaje wyłączam auto, przy wyłączeniu auta i włączeniu ponownym nic się nie dzieje

może być tak że wskazuje za zimny olej w silniku? ostatnio bracik dzwonił (toledo 1.6 benzyna) z tym samym problemem
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: jabaraks »

W zimie jest zimno. Jak jest zimno to różne rzeczy się kurczą, tak jest również z płynem chłodniczym. A więc w nocy się kurczy i jego poziom przez chwilę (do rozgrzania) jest pod czujnikiem wykrywającym jego zbyt małą ilość. Ot cała tajemnica.

Polecam lekturę do [poduszki - instrukcję obsługi Twojego samochodu - znajdziesz do pobrania na leonclub - 80% się powtarza.
axl

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: axl »

przeczekać na rozgrzanie czy normalnie jechać? a z instrukcją oczywiście się zapoznam, do tej pory (2 lata) nie miałem nigdy konieczności do niej zaglądać
dzięki za odpowiedź!
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: jabaraks »

Normalnie jechać, tylko go nie butuj.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

axl, albo masz czujnik w zbiorniczku do czyszczenia.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

Szymek08 pisze:Ale tak i tak kicha bo najpierw musze wyciagnąć rozrusznik żeby spisać numery bo bez tego to mówią że nic nie wymyśla by to szlak trafił. :evil:
Wejdź sobie na tą stronkę: http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/

Otwórz katalog części online, wybierz swoje auto i silnik. Znajdziesz tam numer rozrusznika bezproblemowo, więc obejdzie się bez wyciągania go z auta.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: marek_igor »

Powodem migającej kontrolki płynu i 3krotnego sygnału dzwiękowego, jest zabrudzony czyjnik poziomu płynu. W zbiorniczku po prawej masz 2 druciki. Stara szczoteczka do zębów w ruch i szorujesz. U mnie pomogło ;)
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: dziubek6 »

Miałem to samo wczoraj, nie wiem gdzie się podziało, ale brakowało ok. 200ml płynu.
1.9 AHF
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: exodus »

Szymek08 pisze: No i biorę młotek jak mi elektryk kazał i zacząłem opukiwać rozrusznik - podchodzę odpalić i Tolek pali od strzała. Czyli szczotki się zawiesiły i trzeba je wymienić jak będzie trochę czasu.


Mi też się wieszał rozrusznik w Kadecie i też waliłem kluczem :-) Na ciepłym silniku nie kręcił. Na zimnym normalnie. Nie musisz od razu nowego rozrusznika kupować. Mi tamten elektromechanik za dwie dychy naprawił.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

ODPALANIE NA MROZIE TDI

Post autor: adrian2901 »

Witam! Tak odpala mój Toledziak przy temperaturze -20stopni po 14 godzinnym postoju przez całą noc, w nocy termometr pokazywał, na 3 piętrze w bloku -23stopnie. Łańcut. Co sądzicie?
http://www.youtube.com/watch?v=jx7Cl4gM ... e=youtu.be
Ostatnio zmieniony 02 lut 2012, 10:57 przez adrian2901, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
ODPOWIEDZ