Świece żarowe

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Świece żarowe

Post autor: szymekgd »

Swieca kosztuje ok 20zl i warto wymienic komplet,zeby miec pewnosc, ze wszystkie dobrze grzeja, myslisz, ze skoro wymienisz 2ie z kompletu to pozostale nagrzewaja sie wlasciwie? Ja twierdze,ze nie.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Świece żarowe

Post autor: bartekmk »

chyba takie made in china. swieca z beru kosztuje w granicach 40zł. padna kolejne to wymienie, przynajmniej wydatek sie rozlozy w czasie.

szymekgd pisze:myslisz, ze skoro wymienisz 2ie z kompletu to pozostale nagrzewaja sie wlasciwie? Ja twierdze,ze nie.


ja twierdze ze tak bo auto dobrze pali.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Świece żarowe

Post autor: szymekgd »

Ja kupowalem w zeszlym roku oryginalne beru za 23zl.

ps amortyzatory na osi tez wymieniasz pojedynczo w ramach oszczednosci?
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Świece żarowe

Post autor: peter174 »

nie wiem o co ta kłótnia 8-) ... osobiscie postapiłbym tak jak szymekgd, ale kazdy tak jak kolega bartekmk, ma prawo do własnego wyboru ... jego auto jego wybor czy wymieni sobie 4 sztuki za raz czy 4 razy po jednej :-o ... szoda zbednego OT
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Świece żarowe

Post autor: bartekmk »

szymekgd, założe sie, że w porównanie wymiany świec do wymiany amortyzatorów sam nie wierzysz. i mam nadzieje, że w oryginalność świec z beru za 23 zł też.

peter174, chodzi mi tylko o to, że wymiana wszystkich świec od razu nie jest koniecznością. jeśli wiadomo, które nie grzeją wystarczy te wymienić i bedzie ok. silnik od tego nie wybuchnie.
na pewno coś w tym jest, że skoro jedna czy dwie padły to za chwile padnie reszta, ale mineły 3 miesiące od mojej wymiany i nadal wszystkie są ok.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Świece żarowe

Post autor: Sony »

Panowie można wymienić świecę tą, która jest wyeksploatowana jednak należy dokładnie sprawdzić czy reszta jest sprawna i grzeje bez zarzutu. A z racji tego, że mimo wszystko dość często padają kolejne świece, jeśli nie wymienimy wszystkich na raz to wymieniamy cały komplet.

Moim skromnym zdaniem świeca mająca przyjmijmy 2 lata nie dorówna świecy nowej i jak już padną to warto wszystkie wymienić. Za komplet np. świec Bosch Duraterm płaci się ok. 120zł. Ja tam wolę wymieniać wszystkie, ale to już sprawa indywidualna jak peter174 napisał.

Nie ma się co spierać.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Świece żarowe

Post autor: szymekgd »

bartekmk, oryginal z rachunkiem, na podroby za 15zl sie nie skusilem ;)

Zeby swiece sprawdzic to trzeba je wykrecic i podlaczyc pod aku, zeby zobaczyc jak sie nagrzewaja, dla mnie prosciej i bylo kupic komplet, wymienilem i mam spokoj, a nie zastanawiam sie, przy mrozach, dlaczego nie odpala, trzesie autem, trzeba swiece dwa razy podgrzewac itp., u mnie 3y byly spalone, a "sprawna" sprawdzilem, rozgrzewala sie dluzej od nowych i to blizej gwintu, wiec nawet na ew. zapas jej nie wzialem...

bartekmk, rozmawiamy oczywiscie o swiecach do naszych aut, czyli G855.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Świece żarowe

Post autor: bartekmk »

dokładnie GN855. hmm, gdzies czytalem o podróbach beru. nie chce mi sie wierzyć w ori za 25zł, chyba, że kradzione. obdzwoniłem 5 sklepow w moim miescie i znalazlem najtaniej za 38 zł. w intercarsie sa za 49zł sztuka - co prawda mają wysoką marżę, ale nie aż 100%. chyba, że brałeś z allegro to by wiele wyjasniało.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Świece żarowe

Post autor: szymekgd »

Tak,alledrogo,ale odbior w sklepie.
pawel2611
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2009, 13:52

Świece żarowe

Post autor: pawel2611 »

Podobno NGK d-powery mniej prądu pobierają co ma istotne znaczenie przy większych mrozach
ODPOWIEDZ