[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

mariusz1987pl, ja z kolei czytałem zupełnie odwrotnie, że przy walniętej przepływce spalanie się zwiększa. Zresztą potwierdziło się to u mnie w aucie, bo jeździłem jakiś czas z walniętym przepływomierzem.

P.S. Ogarnij swojego posta, żeby był zrozumiały, bo wyszło Ci masło maślane i domyślać się trzeba o co Ci chodzi.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

Dla mnie wiazanie wiekszego spalania z trafiona przeplywka to zly trop, w zaleznosci od jej wskazan ecu dopasuje ilosc paliwa, a poniewaz uszkodzona przeplywka najczesciej zaniza, wiec i mniejsze dawki beda (czyli mul), wypada zlogowac dynam.razem grupy 008 i 010 dla potwierdzenia, a jedynym wyjatkiem bylaby nieszczelnosc wezy cisnieniowych, wtedy ecu by dostawalo zafalszowane wartosci z przeplywki, przy czym nalezy rozwazyc lapanie lewego powietrza przed (na 99% kopcenie) i za przeplywka (zawyzone wskazania powietrza do doladowania rzeczywistego).
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Mexicana17 »

witam wszystkich jezdze moim toledo 1.9 110 ps codzien do pracy 4 km i po przejechaniu 120 km łącznie komputer pokazuje mi spalanie 7.9 przy tej lagodnej zimie czy to spalanie sie miesic w normie teraz czy jest zaduze jak na ta pore roku i ten silnik pozdrawiam
DanielSXE
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:34

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: DanielSXE »

Przez 4km to Ci się silnik nie rozgrzeje :-D :-D
Jeżeli Twoje dziecko rusza Toledziakiem z piskiem to wiedz, że coś się dzieje :D :D

Jeżeli Twoje dziecko jeździ furą z głośnym wydechem to wiedz, że coś się dzieje :D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

Mexicana17, jeździsz na nierozgrzanym silniku co ma wpływ na zwiększone spalanie... Prosty temat.
mariusz1987pl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:51

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: mariusz1987pl »

mi mechanik powiedzial ze przeplywka nie dziala w takich normach jakie ma na celu , ze jest po nizej normy i to moze byc odpowiedzialne za wieksze spalanie :) ale dalej nie wiem czemu sie tak dlugo grzeje auto , cieple powietrze jest szybko w miare a na desce dalej jest 60 stopni dziwne
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

mariusz1987pl, co w tym dziwnego? Wymien zespolony czujnik temp. plynu G62 i bedziesz mial 90st., dla pewnosci sprawdzenie w vagu grup 007 i 017 dla zimnego i rozgrzanego silnika.
mariusz1987pl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:51

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: mariusz1987pl »

witam mam pytanie mówiliśmy o spalaniu zauważyłem ze do mojej wersji jest inna przeplywka a ja mam taka http://allegro.pl/przeplywomierz-seat-t ... 02073.html jest to możliwe ze przez to więcej pali bo zle dawkuje itp ??
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

Istnieje taka mozliwosc,zrob logi grupy 003.
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Mexicana17 »

witam czy to jest normalne ze w zime spalanie toledo wzrosnie o litr ? i bedzie ponad 8.2 w miescie na krotkich odciankach 5 km
ODPOWIEDZ