Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
polomaski
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2011, 17:12

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: polomaski »

napewno zdam relacje z oględzin aut:)
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: servicemen »

Przedni zderzak na dole "pokruszony".
muchapmi

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: muchapmi »

Witam, mam na oku toledo do kupienia i chciałbym abyście mi doradzili czy warto go wziąć.
Tu link do aukcji: http://otomoto.pl/seat-toledo-C22416351.html
I mam pytanko jest taka możliwość, że to jest 1.8T v5? bo pierwszy raz widzę takiego. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: bart111 »

muchapmi pisze:Witam, mam na oku toledo do kupienia i chciałbym abyście mi doradzili czy warto go wziąć.
Tu link do aukcji: http://otomoto.pl/seat-toledo-C22416351.html
I mam pytanko jest taka możliwość, że to jest 1.8T v5? bo pierwszy raz widzę takiego. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.


Nie wiem co to za gamoń pisał, ale jeżeli jest 1.8 to nie V5 i na odwrót. Nie ma takiego silnika. Widać że koleś wspaniale się zna na tym co sprzedaje. Dodatkowo podejrzewam że z przodem było coś robione (kolorek na zderzaku i kawałek na masce). Trzeba sprawdzić czy faktycznie są tam spryski czy to tylko atrapy, bo widać że auto ma pakiet zimowy (grzane stołki). Kierownica też od TS i wątpię żeby Niemiec sam ją sobie zmieniał. Oryginał mógł mieć wywaloną poduchę i magik u nas mógł wstawić tą kierę. Sprawdzić dodatkowo trzeba czy faktycznie tam w środku jest poducha, bo widziałem już takie rzeźby bez poduchy w środku. Takie moje zdanie na temat tego Tolka ;-)
Obrazek
muchapmi

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: muchapmi »

bart111 pisze:Nie wiem co to za gamoń pisał, ale jeżeli jest 1.8 to nie V5 i na odwrót. Nie ma takiego silnika. Widać że koleś wspaniale się zna na tym co sprzedaje. Dodatkowo podejrzewam że z przodem było coś robione (kolorek na zderzaku i kawałek na masce). Trzeba sprawdzić czy faktycznie są tam spryski czy to tylko atrapy, bo widać że auto ma pakiet zimowy (grzane stołki). Kierownica też od TS i wątpię żeby Niemiec sam ją sobie zmieniał. Oryginał mógł mieć wywaloną poduchę i magik u nas mógł wstawić tą kierę. Sprawdzić dodatkowo trzeba czy faktycznie tam w środku jest poducha, bo widziałem już takie rzeźby bez poduchy w środku. Takie moje zdanie na temat tego Tolka


Dzięki za info, a powiedź mi jak sprawdzić czy poducha jest, czy to atrapa?
Dziwne z tym silnikiem coś jest..
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: rafrut6 »

Mi to wygląda na silnik 2,3 V5 a nie 1.8 :-?
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: bart111 »

Najłatwiejszy sposób to zdjąć tą zaślepkę z kierownicy i wtedy będziesz wiedział.
Silnik jest V5, a nie 1.8. Czyli V5 = 2.3 litra ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: sroczkin »

To od razu widac ze silnik nie 1,8 a 2,3 V5 , pozatym na bank byl robiony przod brak naklejek fabrycznych czyli autko po dzwonie . Poza tym nigdy nie uwierzę w przebieg kierownica bardziej wytarta od mojej a ja ma na liczniku 210700 i o rok mlodsze auto. a moje osobiste zdanie auto z niemieć z takim przebiegiem nigdy w życiu.I kolejna sprawa co mnie kluje w oczy jesli ktos sie bawi w nakladki na progi w kolorze nadwozia lakieruje tylny zderzak pod kolor to raczej nie zostawia tak fikusnie wygladajacego przedniego zderzaka raczej tez go robi pod kolor, dla mnie kolejny powod do myslenia auto po dzwonie polak dokladal zderzak.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: dziubek6 »

Ciekawe co ma w dowodzie wbite 1.8 czy 2.3. Nie sprzedawałbym auta, którego jestem właścicielem 4 tygodnie, chyba że na handel na którym nie chciałbym zarobić, albo zarobić i zapłacić podatek od wzbogacenia. Czytałem, że handlarze przed sprzedażą rejestrują w Polsce samochody, żeby ukryć ich angielskie pochodzenie.
1.9 AHF
Awatar użytkownika
Maurer
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:16

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Maurer »

Mam nadzieję, że w dobrym dziale się znalazłem, bo nie bardzo wiem gdzie o to spytać :-) Kupuje toledo właśnie z tym silnikiem i mam pytanie, czy przy dodawaniu gazu powinien byc taki króciutki świst powietrza(jakby coś zassało)? Gość w czasie ogladania powiedział mi, że to jakiś zawór, niestety nie miałem czasu to dokładniej obejrzeć i stąd pytanie.
ODPOWIEDZ