[ALL] ABS

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] ABS

Post autor: marek_igor »

no tak tak, a w jego przypadku jednak coś jest nie tak, bo przy ruszaniu się zgodze, że ASR zadziała, ale pozostałe objawy świadczą raczej, że nawala czujnik... ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] ABS

Post autor: Sony »

marek_igor, jak najbardziej się zgadzam.

Przy ruszaniu jest u kolegi wszystko w porządku, jednak przy hamowaniu/toczeniu się coś jest nie tak.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

Romano, wymiar kol miesci sie w normie?
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[ALL] ABS

Post autor: Romano »

Koła mam 195/65 15 cali, więc norma. Chyba kupię czujniki na przód (dużo nie kosztują, bo jakieś 25 zł sztuka) i spróbuję wymienić. Zobaczymy czy coś to pomoże.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] ABS

Post autor: marek_igor »

Romano, taki czujniki za 25 zł to jakaś chińszczyzna i komputer może ich nawet nie rozpoznać, a wtedy nie dość, że kontrolka będzie świecić to i ABS nie będzie działał. A pozatym to może być czujnik tylni...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

Romano, marek_igor, skoro nie ma bledow to po co wymieniac? Karczerem potraktuj. Skoro vag je widzi to jest "lacznosc", pozostaje zabrudzenie lub "kwestia umiejetnosci kierowcy".
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] ABS

Post autor: marek_igor »

Czujnik nie musi wywalać błędów, jeśli jeden bedzie walniety i pokazywal inna predkość to błędu żadnego nie ma. Można podłączyć się pod dobrego VAGa i sprawdzić prędkośći poszczególnych kół i jeden z nich będzie przekłamywał albo gubił sygnał.

Ja wcale nie sugerowałem mu żeby szedł do sklepu i od razu kupował, ale pewnie na tym się skończy.

U mnie w BMW miałem identyczny przypadek i nie pomogło czyszczenie ani nic, tylko wymiana. Pozatym wyciągnięcie czujnika tak żeby go nie uszkodzić jest dość ciężkie.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] ABS

Post autor: OMEGA »

marek_igor pisze:Czujnik nie musi wywalać błędów, jeśli jeden bedzie walniety i pokazywal inna predkość to błędu żadnego nie ma. Można podłączyć się pod dobrego VAGa i sprawdzić prędkośći poszczególnych kół i jeden z nich będzie przekłamywał albo gubił sygnał.

Ja wcale nie sugerowałem mu żeby szedł do sklepu i od razu kupował, ale pewnie na tym się skończy.

U mnie w BMW miałem identyczny przypadek i nie pomogło czyszczenie ani nic, tylko wymiana. Pozatym wyciągnięcie czujnika tak żeby go nie uszkodzić jest dość ciężkie.

Dokładnie czujnik może też sprawdzić omomierzem/multimetrem będzie miał parę omów.
VW ABS problem (5:38...)
Black gold
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[ALL] ABS

Post autor: Romano »

szymekgd o "umiejętności jazdy" tu nie chodzi, bo oprócz toledo jeżdżę jeszcze cordobą i focusem i tam mi nic takiego się nie dzieje ;P a czujnik za 27zł jest u mnie w sklepie z Delphi, za 45 z Febi. Wiem, że można spróbować wyczyścić tylko nie wiem czy na długo to pomoże. Skoro już raz tam brud wszedł to i drugi raz też wejdzie. Pod koniec tygodnia spróbuje to opanować jak mi się uda.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

Romano, myslisz,ze w nowym brud nie wejdzie? ;)
ODPOWIEDZ