[ALL] ABS

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

Problem z ABS

Post autor: Omen »

Zaświeciła mi się kontrolka od ABS po gwałtownym cheblowaniu na śliskiej drodze. Po ponownym odpaleniu zgasła i ABS działał ale następne odpalenie i kontrolka świeci do tej pory ciągłym światłem i układ nie działa.

Jest jakiś sposób na garażowe wybłyskanie o co kaman? Mam złącze 2x2 na prawo od wolanta.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 18:06 przez Omen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] ABS

Post autor: marek_igor »

pewnie czujnik w jednym z kół nawala. Być może się tylko zabrudził, ale wyciągnięcie go w całości jeśli jest od nowości bez uszkodzenia to może być ciężko. Ale na początek podpięcie pod kompa i wszystko będzie wiadomo
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[ALL] ABS

Post autor: Omen »

A nie idzie sobie kodem błyskowym w garażowym zaciszu czy tylko VAG-iem bo chciałbym uniknąć płacenia 50zł za podpięcie.

W Pasku B3 zwierało się dolne piny Kostki A i B wtedy błyskało 4 serie i był kod czy tu to zadziała i nic się nie spali?
tonio99
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2010, 08:40

[ALL] ABS

Post autor: tonio99 »

Takie same objawy miałem jakiś czas temu. Faktyczne próba wyjęcia czujnika nie dotykanego to mistrzostwo, ale jak się przyjrzałem to miałem przetarty kabel od czujnika jednego koła, który w czasie ostrych manewrów dotykał amortyzatora, idąc śladem kabli dotarłem też do poluzowanej wtyczki pod maską od ABS'u w drugim kole. Rozwiązałem to izolując jeden kabel przy kole i poprawnie docisnąłem złącze koło kielichów trzymających amortyzatory pod maską. Popatrz na to.
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[ALL] ABS

Post autor: Omen »

Jutro sprawdzę te kabelki choć temperatura nie nastraja do grzebania w nieogrzewanym garażu ;-) Obstawię prawy przód bo wymieniałem zwrotnice w sierpniu i może faktycznie coś się poluzowało.
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[ALL] ABS

Post autor: Romano »

Od jakiegoś czasu przy ruszaniu zaczęły pojawiać się zgrzyty, ale kontrolka ABS nie świeci się (ani razu nie zaświeciła się). Gdy pojawił się śnieg, zaczęło zgrzytać przy każdym ruszeniu, i przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania (prędkość ok. 10km/h), gdy puszczam hamulec też zgrzyta (?).
Podpiąłem tolka pod kompa, ale żadnych błędów nie było. Może komuś już takie coś się zdażyło, albo ktoś wie jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] ABS

Post autor: marek_igor »

Romano, jesli chodzi Ci o taki dzwiek jak podczas dzialania ABS w poslizgu i dzieje się to podczas powolnej jazdy lub "toczenia się" do świateł, to prawdopodobnie jeden z czujników jest zabrudzony lub uszkodzony i błędnie pokazuje prędkość jednego koła, co komputer wyłapuje jako poślizg i załącza ABS.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] ABS

Post autor: Sony »

Romano pisze:Od jakiegoś czasu przy ruszaniu zaczęły pojawiać się zgrzyty, ale kontrolka ABS nie świeci się (ani razu nie zaświeciła się).
Skoro się nie zaświeciła to bardzo dobrze. Przy ruszaniu na śliskiej powierzchni działa system ASR blokując jedno koło lub zmniejszając generowaną moc silnika w przypadku poślizgu obydwu kół. To jest objaw normalny.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] ABS

Post autor: marek_igor »

Sony, tak, ale przy dojeżdżaniu do skrzyżowania to już chyba nie bardzo. A pewnie jeszcze mowa o asfalcie a nie śniegu...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] ABS

Post autor: Sony »

marek_igor, a czy ja gdzieś napisałem o dojeżdżaniu :) ? Nie pisałem, bo Ty już wspomniałeś co może być nie tak. Jedynie o sytuacji ruszania z miejsca pisałem :P
ODPOWIEDZ