[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

dialog1979 pisze:No cóż nie każdy się zan tak dobrze jak ty na tych sprawach. :)
Dialog nie chodzi już o to. Wystarczy odrobina chęci i można samemu tą informację o którą pytałeś znaleźć na forum ;)
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

Odpalanie przy temperaturze ponad -10 stopni...

Post autor: adrian2901 »

Witam! Otóż tak, rano, temperatura okolo -13 stopni, włączam, zapłon i grzeje świece(czynność powtarzam 3 razy), potem odpalam i 10 sekund cheltania, auto odpala, po czym troche nim trzęsie i obroty sa wyższe bo jakies 1050obr/min, po jakis 30-40 sekund obroty sie normują do 900obr/min i silnik pracuje równo, od odpalenia lekki biały dymek, a gdy chwile pochodzi troche mocniejszy a jak juz sie nagrzeje to dym znika. Czy silnik normalnie sie zachowuje? Czy takie podwyższenie obrotów i kilka sekund drgań to normalne? Czy cos jest nie tak? Prosze o odpowiedź.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: gurszczak »

sprawdź świece żarowe czy jeszcze oki, moze paliwko troche przymarzło i filtr paliwa.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Jezeli jestes pewny swiec to po co grzejesz 3y razy, jezeli nie to je wymien, a tak to wykonczysz szybko akumulator, wracajac do pytania: dymek ok, podwyzszone obroty ok, drgania nie ok, zacznij od sprawdzenia swiec i naladuj akumulator.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Bartosz_n »

Miałem podobny przypadek, wymiana świec na nowe od razu wyeliminowała problem.
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: voyager2550 »

Ja rok temu miałem drobne problemy z odpalaniem. Winny był akumulator.
Zrób tak jak koledzy wyżej radzą :-P
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

A ja mam taki problem. Rano po nocy przed wyjazdem do roboty odpalam Tolka i przy -15 odpalił dosłownie jak latem. Po 8.5 godziny po robocie to samo odpala lepiej niż latem. Potem znowu po 3.5godzinnym postoju odpalam Tolka i zgasły wszystkie kontrolki przekręcam zapłon i dopiero po chwili rozrusznik zakręcił i pięknie odpalił. po 5 minutach wychodzę ze sklepu i chce odpalić Tolka i Zonk Tolek nie odpala. Wszystkie kontrolki się zapalają następnie gasną i no i przekręcam zapłon żeby odpalić a tu nici - Rozrusznik nie daje znaku zycia. Wiecie co to może być????? Aku i świece są nowe. Zadzwoniłem do znajomego a on na to że albo szczotki się zawiesiły albo elektromagnes poszedł się gonić??? Koledzy a wy wiecie co to może być???

[ Dodano: 2012-01-31, 21:25 ]
No i sprawa się wyjaśniła. Poszedłem za radą znajomego elektryka i poszedłem z ojcem po Tolka. Jeszcze raz dla sprawdzenia próbuje odpalić i cisza. Podnoszę maskę żeby usłyszeć czy elektromagnes załącza i słychać wyraźnie że załącza. No i biorę młotek jak mi elektryk kazał i zacząłem opukiwać rozrusznik - podchodzę odpalić i Tolek pali od strzała. Czyli szczotki się zawiesiły i trzeba je wymienić jak będzie trochę czasu. Jakiejś konkretnej firmy polecacie czy to bez znaczenia??

[ Dodano: 2012-01-31, 21:58 ]
Albo koledzy może wiecie jaki jest rozrusznik w 1.9 TDI AHF żebym wiedział jakie kupić???
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

Szymek08, zajrzyj tutaj:
viewtopic.php?t=1860

Wpisywałem tam zdaje się nr części. Silnik bliźniaczy, ew. w katalogu online Boscha trzeba zerknąć.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

Dzięki za info :-)

[ Dodano: 2012-02-01, 09:30 ]
Ale tak i tak kicha bo najpierw musze wyciagnąć rozrusznik żeby spisać numery bo bez tego to mówią że nic nie wymyśla by to szlak trafił. :evil:
ODPOWIEDZ