[1M] Głośniki - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: marek_igor »

ja też polecam głośniki firmy Helix. naprawdę super grają ;)
mariusz1987pl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:51

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: mariusz1987pl »

witam kolegów mam pytanie chce zamontować Z tylu 2 głośniki 5 tonowe ale jak wiadomo w bagażniku gdzie powinny przechodzić głośniki jest blacha jak mam zamontować te głośniki tak żeby np nie uszkodzić jakiś kabli co idą miedzy blacha a górą ??
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: ilek8822 »

Najlepiej ich wogóle w półke nie wsadzaj... W drzwi sie głośniki wsadza. A tak wgóle sie robi porządny przód i nie trzeba z tyłu głośników.
Gofer RRS
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2011, 18:29

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: Gofer RRS »

Koledzy jakie głośniki siedzą w drzwiach przenich i tylnych dokładnie chodzi mi o rozmiar bo myślę na wiosnę rozbudować car-audio w swoim Tolku bo jak narazie jest tragedia wszystko charczy plastiki i głośniki trzeba zrobić dobre wygłuszenie drzwi i będzie śmigało :D
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: ilek8822 »

16cm tradycyjnie. Ogólnie polecam wygłuszyć i ewentualnie radio zmienić (jeśli mowa o 1M) bo tam seria robi naprawde robote.
Gofer RRS
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2011, 18:29

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: Gofer RRS »

no wygłuszyć to podstawa ale nie wiem czemu w przednich drzwiach nie mam wysokotonowych głośników nie wiem czy tak jest w orginale czy już coś ktoś tam kombinował jak je rozbiorę to wtedy będe wiedział
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: ilek8822 »

Jeśli nie ma to ktoś wyciągnął. No chyba że nie było (np handlarze wyciągaja co poniektórzy) i ktoś sobie nie skompletował jak trzeba :P
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: Sony »

Gofer RRS, przede wszystkim to uzupełnij profil o model Toledo, bo wróżką nikt nie jest. W 1M powinny być wysokotonowe głośniki, więc pewnie ktoś je zaiwanił jak kolega wyżej napisał.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: dziubek6 »

Panowie chcę wrzucić głośniki na przód Helixy na dystansach 36mm i teraz pytanie którędy poprowadzić kable do głośnika midbass? Między blachą a dystansem? Nie wiem czy to dobry pomysł, bo zmiażdżę je. Wycinać mały otworek w dystansie od strony blachy i wtedy go puścić? Może już ktoś to robił i mógłby się podzielić wiedzą. Po 2, tweeter jest sporo większy od tego ori, jak tu też sobie z nim poradzić nie niszcząc oryginalnych zaczepów. Trzeba robić jakiś stelaż do zamocowania.
1.9 AHF
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: ilek8822 »

Zrób lekkie nacięcie w dystansie i kable tamtędy wprowadź. Co to tweetera to bez zdjęć ciężko cokolwiek powiedzieć. Przyklej na przymiarke jakąś taśmą czy sie panel założy normalnie, jeśli tak to przyklej na troche sylikonu. W razie czego łatwo zejdzie. Jeśli nie to musisz niestety porzeźbić trochę i wtedy dopiero przykleić.
ODPOWIEDZ