Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Jak podłączyć radio ?

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
robsonw1
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:16

radio MCD zle podlaczone czy uszkodzone?

Post autor: robsonw1 »

Witam. Chcial bym zadac pytanie o radio do skody octavii - wiem, że to nie to forum (samochod mojego ojca) ale tutaj są najlepsi specjalisci :-) otóż:
Kupilem radio MCD i chce je podlaczyc w Skodzie Octavii. Radio jest od forda (być może ma to jakieś znaczenie) ale jest identyczne, łącznie z opisem pinów jak to od VW. A problem jest taki. Po podłączeniu pod kostki ISO i zapaleniu swiatel podswietlają sie tylko klawisze. Radio nie rusza ! nie da sie go uruchomic. Wczesniej radio "bezfirmowe" na tych kostkach gralo bez problemu. Z tego co wyczytalem moze to byc problem z blednym podlaczeniem kabli do pinow w kostce? inne powinno byc do fabrycznego mcd?
W zalaczeniu zdjecie kostki ze skody, jak jest podlaczona, oraz naklejki z radia (opis pinów). Moze ktos sie na tym zna i wie co powinienem pozmieniac, a moze jest ok i sytuacja ta swiadczy o tym, że radio jest uszkodzone? Prosze o pomoc.
Załączniki
kostka.jpg
kostka.jpg (19.55 KiB) Przejrzano 5528 razy
iso navi MCD VW.JPG
agamiarz

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: agamiarz »

Ja mam taki problem,że zmieniłem dziewczynie radio z blaupunkt na kenwood w crosie B i jest taki problem,że za kazdym razem jak się zgasi silnik i znowu załączy sie zasilanie przy odpaleniu auta radio nie zapamiętuje na której piosence z płyty ostatnio sie znajdowało odtwarzanie tylko zaczyna wszystko jakby od nowa. Co to może być? Nie podłaczyłem jej jeszcze przewódu radiowego bo musze przejściówke do tego radia kupić
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: kebziu »

nie masz pamięci w radiu podłączonej... w Toledo jak zmieniałem radio też tak miałem. zamieniłem czerwony kabelek czyt. + z żółtym od pamięci i już było dobrze... przy okazji jeszcze bezpiecznik spaliłem tak że trzeba uważać... i teraz wszystko gra. Ustawienia radia typu bass , trebl też Ci się nie zapisują zapewne
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: damian1231795 »

Musisz zamienić kabelki w kostce ISO żółty z czerwonym, masz je na pewno rozłączane. W vectrze B zadziałało to i u ciebie taż powinno.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: Danielek. »

Wystarczy odłączyć żółty (są one zapewne w konektorach) i podłączyć go do czerwonych które także sa w konektorach.
A zółty który został bez połączenia owinąć izolacją i zostawić niech sobie wisi ;-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: Szymek08 »

W Tolu jest tak samo. Zamień czerwony z żółtym jak piszą koledzy i po kłopocie :-)
agamiarz

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: agamiarz »

Faktycznie pomogło :-) dzięki śliczne za pomoc. Przewody były faktycznie rozłączne bez problemu je zamieniłem i problem z głowy :-D
Blade

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: Blade »

Witam,
Mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy podłączenia separatora radiowego.
Pytam z tego względu, że coś nie jest tak i stacje radiowe odbierają bardzo kiepsko, znacznie gorzej niż w seryjnej Aurze.
Czy ma to wyglądać tak jak na zaznaczonym obszarze zdjęcia, czy może zupełnie inaczej to należy podłączyć?
Obrazek

Pytanie drugie to kwestia prawdy lub przekoloryzowania sytuacji, że radio podłączone do akumulatora (W szczególności alpine), potrafi w ciągu kilku dni wykończyć akumulator.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: kornat »

Blade pisze:Czy ma to wyglądać tak jak na zaznaczonym obszarze zdjęcia, czy może zupełnie inaczej to należy podłączyć?

Tak jak na zdjęciu.
Blade pisze:Pytanie drugie to kwestia prawdy lub przekoloryzowania sytuacji, że radio podłączone do akumulatora (W szczególności alpine), potrafi w ciągu kilku dni wykończyć akumulator.

A do czego ma być podpięte? Do baterii typu AAA? A tak poważnie to czy podepniesz aby grało bez kluczyka to jednakowo będzie pobierać prąd bo potrzebuje zasilania na podtrzymanie pamięci. Dlatego są dwa kabelki zasilania.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Jak podłączyć radio ?

Post autor: vwir »

Weź miernik w dłoń i sprawdź, czy na tym niebieskim kabelku pojawia sie plus po włączeniu radia. Jeśli tak to jest prawidłowo podłączony. Jeśli nie masz miernika to żaróweczka (jakaś małej mocy, żeby nie uwalić radia) i połącz jeden kabelek do masy a drugi do tego niebieskiego. Po włączneiu radia powinna się zaświecić.
ODPOWIEDZ