[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: OMEGA »

Penny1 pisze:dzięki bardzo za informację , lecę zaraz do ASO to zamówić . Czy wymiana tego , to jakaś poważna operacja na pompie , trzeba ją wymontować ?

W załączniku wyżej jest demontaż nastawnika i tam jest czujnik temp. zobacz sobie.
Black gold
Penny1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:53

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Penny1 »

dzięki bardzo za cenne informacje , zamawiam czujnik , oby to było to ;)
Toledo II TDI powered by Tune-up
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Penny1, ja bym nie byl takim optymista, sprawdz go w vagu.
Penny1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:53

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Penny1 »

kiedys sprawdzałem vagiem powiedzieli mi, ze nie pokazał żadnych błędów , znowu rozrusznik to wątpię , bo to byłoby przeciez niezależne od temperatury .... nie bardzo jest gdzie szukać już .
Toledo II TDI powered by Tune-up
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Czujnik temp. moze nie pokazywac bledu tylko falszowac wskazania, logujesz na zimnym silniku grupe 007 i odczytujesz temp. paliwa, jezeli jest podobna do temp. otoczenia to czujnik jest ok. Jezeli jest uszkodzony, tzn. pokazuje blad to komputer bierze odczyt z czunika G62 ktory powinien byc podobny.

Krecenie rozrusznika zalezy od temp., dziwne ale tak jest, kumpla peugeot latem palil idealnie, a w temp. nizszych od 15st. dlugo krecil, nawet 5s, winny okazal sie rozrusznik.
Penny1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:53

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Penny1 »

Wielkie dzieki za te porady , sprawdze dokładnie ten czujnik u moich mechaników , a jak nie pomoże to gdzieś do speców od rozruszników sie wybiorę , bo samochód zamierzam zajeżdzić , a nie wybrażam sobie jezdzic z tym nastepne kilka lat .
Toledo II TDI powered by Tune-up
dialog1979
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 12 lip 2011, 21:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI 110KM
Skąd?: Legnica

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: dialog1979 »

Witam.
Ja mam taki problem. Samochód stoi w garażu, temp.+ 8 stopni. Odpalam kręci rozrusznmik...i silnik się dławi. Za drugim razem silnik się zatzę sie i odpali puszczając biały dymek. Po zgaszeniu i odpaleniu na nowo nie ma problemu już. W czym problem. Tak jest codziennie. Kontrolka grzania świec sięzapala i wyłącza po chwili. Na świecahc jest 0,19 oma. Proszę o poradę.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

dialog1979, jezeli masz laptopa to kup kabelek, koszt rzedu 30-40zl, a czytajac forum zdiagnozujesz wiele rzeczy bez zadawania pytan...
Dymkiem sie nie przejmuj, sprobuj 2 razy pod rzad zagrzac swiece, jezeli pomoze to musisz wydluzyc czas grzania swiec w vagu, rezystancje swiec mierzyles oczywiscie na kazdej z osobna i przy sciagnietej listwie? ;) Posiadajac vaga sprawdzilbys tez czy stat.kat wtrysku jest poprawny, dodatkowo sprawdz stan akumulatora i szczelnosc ukl.paliwowego, moze zaworek bezwrotny w pompie puszcza i przy rozruchu zassysa powietrze-mozesz wstawic na probe dodatkowy na zasilaniu filtra z baku.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: OMEGA »

dialog1979 Co do tego białego dymu, nie ubywa ci czasem płyn chłodniczy?
Grzaniem świeczek steruje komp i zdaj się że poniżej 9*C ich nie załącza, można odłączyć czujnik temperatury i powinny się grać znacznie dłużej, wtedy sprawdzić jak odpala na zimnym, i się dowiesz czy to przez świeczki czy coś innego.

Sterowanie świeczek
Black gold
Misiek29L
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:00

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Misiek29L »

OMEGA pisze:dialog1979 Co do tego białego dymu, nie ubywa ci czasem płyn chłodniczy?
Grzaniem świeczek steruje komp i zdaj się że poniżej 9*C ich nie załącza, można odłączyć czujnik temperatury i powinny się grać znacznie dłużej, wtedy sprawdzić jak odpala na zimnym, i się dowiesz czy to przez świeczki czy coś innego.

Sterowanie świeczek

Witam jestem tu nowy właśnie mam pytanko odnośnie tego czujnika temperatury grzania świeczek czyli czujnik nie poda prądu na świece gdy silnik jest ciepły
Michał
ODPOWIEDZ