[1M] Światła do jazdy dziennej

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: szymekgd »

ilek8822, dla alternatora nie ma znaczenia? To sobie policz: przod 2x55W + tyl 2x5W = 120W, czyli swiatla zabieraja z alternatora min. 10A,do tego trzeba dorzucic (nie pamietam jaka maja moc) pozycje przednie,sprawdz na wlepie jaki masz alternator, 70Ah?, ups, oszczedzasz ok. 15% jego mocy i teraz jeszcze raz odpowiedz: to dziala TYLKO na psychike? Z ciekawostek powiem, ze ubedzie 0.2KM ( ;) ) mocy, niby nic, ale paliwo do jej wytworzenia trzeba wlac.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Sony »

szymekgd, nic dodać nic ująć ;) Przednie pozycje mają chyba też 5W, więc łącznie zamiast 130W mamy kilka :P
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Maestro_86 »

Inna sprawa jeśli jesteśmy przy oszczędnościach.
Żarówki H7 - odkąd mam tolka jeżdże na jednym komplecie, i nie jakimś wybitnie drogim i markowym, także zbyt często się nie palą. Aku średnio wytrzymuje około 4-5 lat. Te światełka kosztują 239 + przesyłka. Dołożymy stówke i mamy nowy porządny aku i kolejne 4-5 lat spokoju. O podniesionym spalaniu nie ma co mówić szczególnie dla tych co oszczędzać chcą montująć Daylight a w bagażniku skrzynia + wzmak przykładowo 400W :-P
Kolejna sprawa to estetyka. Ale to już kwestia gustu. Te o których rozmawiamy rzeczywiście wyglądają solidnie i ładnie, jednak jak widzę na ulicy takie coś pomontowane gdzieś w grilach ustawione jedno po drzewach drugie po krawężnikach to jako ze jestem ze świetokrzyskiego to się scyzoryk w kieszeni otwiera :-P Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
agamiarz

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: agamiarz »

I właśnie dlatego nie chciałem kupować badziewia za 50 zł. Tylko jeżeli już to coś konkretnego a obecnie lepszego zestawu nie znalazłem :-) niektórzy po prostu błędnie myślą,że jak jest 30 diod w jednej lampie to będzie lepiej niż 5 konkretnych ledów, które dobrze robią swoją robotę :-) na pewno gdyby mi sie to nie podobało nie założyłbym. Przyznaje to bez bicia :-D wszystko kwestia gustu. Ja za to nigdy nie założę ksenonów/HID-ów/pseudoksenonów do zwykłych lamp. Każdy ma prawo do swoich decyzji lepszych/gorszych :-) na pewno moimi daylightami nie wali nikomu po gałach :-D
motyka8

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: motyka8 »

A podco najlepiej podlaczyc te swiatla zeby swiecily dopiero po uruchomieniu silnika :?: :?: :?:
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: dude88pl »

wyjaśnijcie mi jedną zasadniczą kwestie - czy na światłach dziennych można jeździć w sezonie zimowym (w okresie kiedy dawniej obowiązywały światła mijania)? Bo widzę mnóstwo samochodów które tak jeżdżą i to nawet przy kiepskiej pogodzie
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: OMEGA »

dude88pl pisze:wyjaśnijcie mi jedną zasadniczą kwestie - czy na światłach dziennych można jeździć w sezonie zimowym (w okresie kiedy dawniej obowiązywały światła mijania)? Bo widzę mnóstwo samochodów które tak jeżdżą i to nawet przy kiepskiej pogodzie

W dzień tak, bo tam tego przepisu już niema przecież i się jeździ cały rok z światłami mijania (lub dziennymi).
Black gold
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: szymekgd »

Do slow OMEGA dodam tylko, ze przy kiepskiej widocznosci powinno przelaczac sie swiatla dzienne na mijania, jezei komus nie podpowiada tego zdrowy rozsadek, to jest o tym wzmianka w przepisach...
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Marios »

Jak ktoś będzie się zastanawiał nad zamontowaniem LED'ów to polecam zapoznać się z tematem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 78&start=0. Dodam, że ja się dalej zastanawiam...
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Światła do jazdy dziennej

Post autor: spec »

No ciekawy temat. Sam myślałem nad światłami do jazdy dziennej ale w toledo w zderzaku nie ma na nie miejsca. Wszystkie paski wyglądają kiepsko i tylko psują samochód. Jest tylko dwa rozwiązania:
1. Jeżeli się nie ma halogenów to zamontować zaokrąglone paski tak jak jeden kolega kilka postów wcześniej.
2. Montować światła do jazdy dziennej z Fabii RS lub jakieś inne w miejsce seryjnych halogenów.
ODPOWIEDZ