[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: OMEGA »

adrian2901 pisze:Czyli mam kupic tego Mann? Tylko, że w sędziszowie młp mam dostęp do hurtowni FILTRON. A dlaczego filtrona nie polecacie?

O "filtronie" TU jest cały temat :D
Zdarzały się przypadki rozpuszczenia filtra i jego wciągnięcia do silnika :D
Bądź świecenie się kontrolki oleju na wyższych obrotach.
Black gold
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: adrian2901 »

Ja już po wymianie filtrów oleju i powietrza z Manna i oleju Castrol Magnatec 10W40. Tylko rano się przeraziłem bo po całej nocy wyciagnałem szabelke wytarłem, wsadziłem a tu pusto nic nie pokazuje i tak kilka razy, dopiero jak odpalilem auto pochodziło chwile olej na szabelce się pojawił, potem auto stalo ze 3 godziny sprawdzalem olej prawie na MAX. O co może chodzić? Jutro rano zobacze jeszcze po całej nocy. Żadna kontrolka ani nic sie nie świeci auto chodzi jak talala.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

adrian2901, moze stales pod gorke? ;)
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: adrian2901 »

Witajcie. Leje mi strasznie olejem z chłodniczki oleju i mam już poniżej minimum, i moje pytanie czy moge dolać do oleju castrol magnatec 10w40 olej shell 10w40? bo tylko taki posiadam w mieszkaniu a musze dojechać na wymiane tych uszczelek a boje się jechać z olejem milimetr poniżej minimum... Potem olej uzupełnie CASTROLEM MAGNATEC tylko pytanie czy moge dolac teho SHELL 10w40 tak lekko powyżej minimum żeby gdzie kolwiek dojechać? Nic się nie stanie?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Smialo dolewaj ;)
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: adrian2901 »

a na pewno nic sie nie stanie? bo cos gdzies czytalem ze rozne dodatki sa uzyte w olejach itp... A co do tych chlodniczek oleju i wyciekow to jakas masakra jest normalnie w ASO nie maja tego bo idzie jak woda od rana sprzedali w seacie 4 komplety a w knapiku 2...
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Nic sie nie stanie, mozesz, w ekstremalnej sytuacji, nawet mieszac oleje o roznych gestosciach, ale wtedy zaleca sie jego wymiane.
pawel2611
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2009, 13:52

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: pawel2611 »

Lej śmiało, oby była taka sama specyfikacja - 10w-40
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

pawel2611, nie musi byc, ale pozniej nalezy wymienic olej.
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: maciekbed25 »

Witam

Zbliża się nieuchronnie wymiana olejów i filtrów w moim tolku ale nie jestem pewien jakim olejem go zalać więc postanowiłem spytać tutaj. Mój tolek pracował na oleju mobila 10W40 ale nie jestem z niego zadowolony bo dosyć dużo go zaczął łykać a poza tym jest strasznie gęsty szczególnie na tych mrozach. Auto ma na liczniku 165tyś ile w rzeczywistości przejechało nie wiem jestem trzecim właścicielem. Pobierało ok 100ml na 1000km ale teraz wzięło już 1400ml a przejechane nieco ponad 10 tyś km. Na pół syntetyku nie wiem jak długo jeździł. Pytanie czy mogę zmienić na olej 5W40 czy będzie brał jeszcze więcej czy mogę nie coś uszkodzić? I oczywiście fundamentalne pytanie jaki olej polecacie osobiście myślałem o elfie. Oczywiście wszystkie poprzednie wymiany terminowo co 10tyś.
ODPOWIEDZ