Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Sony »

dude88pl pisze:pamiętaj że OC nie jest dla ciebie tylko dla tego komu ty wyrządzisz szkodę więc bierz najtańsze.
Ciekawe czy jakbyś trafił na równego sobie i miałbyś problem z odzyskaniem kasy od najtańszego ubezpieczyciela OC to czy fajnie byś się czuł... :674:
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: mcsurf »

Sony, ja właśnie miałem taki przypadek i nie było problemów. Pamiętajmy, że określenie "najtańszy ubezpieczyciel" nie tyczy się każdego i jednemu będzie się opłacało kupić tu a innemu gdzie indziej..
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: dude88pl »

Sony, w PZU chcieli odemnie 790zł za samo OC a w AXA jak napisałe wcześniej 590zł do tego z Asistance, NWW i ubezp. szyb. Ciekawe co byś ty wybrał?
Ja nie mam najmniejszego zamiaru przepłacać za coś z czego nigdy pieniędzy nie zobacze. OC ma być i jest. Jak dla mnie tyle w temacie
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: szymekgd »

Kazdy ubezpieczyciel potrafi stworzyc problem przy wyplacie OC, wiec dla mnie tez wazne jest tylko jedno kryterium: cena ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Sony »

Był pochmurny deszczowy ranek... Na dworze szaro i ponuro. Rozpoczynał się właśnie ten dzień. Dzień ZAPŁATY!

Pojechałem sobie kuźwa dzisiaj przedłużyć ubezpieczenie dla Tolka na kolejny rok.
Ostatnim razem płaciłem za: OC + NNW + AC + Assistance rozszerzony + Szyby = 1575zł

Piesek mi wyskoczył (za kilka dni rocznica tegoż wydarzenia) i miałem szkodą z AC zgłoszoną, zatem 50% zniżek w tym roku mam z AutoCasco.

Suma sumarum długo szczęki po podłodze szukałem jak mi krzyknęła babeczka dzisiaj kwotę przy takich samych wariantach ubezpieczenia...

Było 1575zł, a powiedziała mi 2285zł! :D Podwyżka ku*wa jak dobry bimber, bo aż 50% do góry... Na samym OC ponad 300zł, a na AC ponad drugie tyle.

Byłem do tej pory ubezpieczony w Inter Risku. AC u nich zostawiłem, a OC znalazłem taniej w Hestii.
Finalnie całość wyniosła mnie 1847zł

Z roku na rok jest coraz drożej. 3 lata temu płaciłem ok. 1000zł, a teraz ponad 1800 :shock: Nieźle...
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: rafik »

1,4 (hestia) kończy mi się i dzwoniłem na infolinie 308zł jeśli jednorazowo, cena za samo OC :-D W zeszłym 324zł to ja mam obniżkę :-P
W CUKu z moimi zniżkami MTU jak dobrze pamiętam coś około 260 (na cały rok).. ;-)
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: marek_igor »

Najtaniej wychodzi w MTU. minus taki że siedziba w Sopocie i trzeba o wszystko dzwonić, a zanim ktoś sie odezwie to przez 20 min słuchasz tej zje***ej muzyczki.

Ale za 3 lata temu za VW Bore 1.9, rok 2000, OC+AC(na 23tys zł)+NW+Assistance płaciłem 1050zł
Mam maksymalne zniżki które dostałem też na AC, ale ze względu na nieskończkone 25 lat, nie pamiętam ich mi odliczono. Tak czy tak bardzo tanio. Przy szkodzie z AC (urwane lusterko i malutka wgniotka na drzwiach) dostalem 950zł.
Później ze względu na zgłoszoną szkodę, zmieniłem firmę na Inter Risk ( 2 miejsce jeśli chodzi o ceny).

Gdy kupiłem Tolka był ubezpiecvzony na rok do przodu i jest teraz w PZU ale później wypowiadam umowę i biorę znowu pełen pakiet w MTU (musi minąć 2 lata od szkody i znowu mam pełne zniżki).

Ojciec niedawno w MTU ubezpieczał Volvo V40 1.9 rok 2004, pełna opcja.
Przy pełnych zniżkach, OC+ AC Polska-Zagranica,+ NW + Assistance Polska i Zagranica
na kwotę 24tys zł - Uwaga: 720 zł !!!

Taniej jak VW czy Seaty ze względu na mały procent kradzieży ;)
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: mcsurf »

marek_igor, oj z tym oczekiwaniem w MTU na infolini to nie jest tak do końca.. Ja zawsze czekałem max 3-5 minut, poza tym jeśli wszystkie linie są zajęte masz opcję żeby to oni oddzwonili do Ciebie jak konsultant będzie wolny. Ogólnie z załatwieniem czegokolwiek nie ma tragedii
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: marek_igor »

mcsurf, wiadomo, że nie zawsze. Zależy od dnia i godziny
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: damian1231795 »

Witam. Czy ktoś z posiadaczy OC w MTU powie mi jakie dokumenty mam wozić w samochodzie bo jak podpisywałem umowę to gościu mówił że przyjdzie mi plakietka i przyszła na kartce A4, na dole jest do wycięcia taka niby plakietka i nie wiem czy muszę wozić jeszcze dowód wpłaty czy już nie? Pomoże ktoś? W HDI ta plakietka wyglądała o niebo lepiej bo była na sztywnym kartonie.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
ODPOWIEDZ