[ALL] Wycieraczki

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Danielek. »

Myślę że ten silikon załatwi sprawę psiukałem nim jakiś miesiąc temu na uszczelki i jeszcze się na nich utrzymuje,a raczej nic złego nie powinno się stać z ponieważ nasmaruję tylko górną część wycieraczki pasażera która przraktycznie nie jest w polu widzenia.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Wycieraczki

Post autor: siwy_a1 »

Danielek. obstawiam, że będziesz miał niezłą maź na szybie :mrgreen:
siwy_a1
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Wycieraczki

Post autor: marek_igor »

siwy_a1 pisze:Danielek. obstawiam, że będziesz miał niezłą maź na szybie :mrgreen:

Dokładnie, właśnie miałem to pisać...jak ten silikon rozprowadzi się po szybie, to zrobi się "tłusta" i wszystko będzie się rozmazywać....
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wycieraczki

Post autor: dziubek6 »

Bosch Twin, kierowcy ze spojlerem - nie polecam, miałem testowałem i się przejechałem, więcej nie kupię, trzeszczą szczególnie przy wyższych prędkościach, zostawiają smugi, ostatnio zaczęły przeskakiwać a to wszystko po kilku miesiącach. Zmieniłem na DIPP
http://www.dipp.pl/toledo-98-seat-dipp- ... cieraczek/ jak na razie sprawują się bardzo dobrze.
1.9 AHF
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Wycieraczki

Post autor: spec »

Ja zamontowałem Valeo Compact Revolution i już nie wrócę do marketowych. Nawet nie wiedziałem, że mogą tak cicho wycieraczki pracować :)
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Wycieraczki

Post autor: jakub_bb »

tak jak napisałem w usuniętym wątku:
ja tam używam dedykowanych do toledo. tzn kierowcy dłuższa niż pasażera ze spojlerkiem, a pasażera krótka i wygięta w górę (taka łyżwa) teraz dokańczam Valeo jakies silecio czy jakoś tak a nowe Bosche już leża i czekają. Tolek dostanie je jak będzie nowa szyba, bo obecna już jest wypiaskowana

spec, to prawda jesli chodzi o głośność, te moje valeo co mam teraz chodzą po prostu bezszelestnie
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Wycieraczki

Post autor: vwir »

Używałem płaskich valeo revolution i nie polecam. Trwałość poniżej roku, a już od początku nie było rewelacji. Teraz mam champion RXU i jest zdecydowanie lepiej. Zobaczymy, jak będzie z ich trwałością.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Wycieraczki

Post autor: dude88pl »

mam valeo płaskie jakieś nieco ponad pół roku - za ta cena żadnej rewelacji.... fakt pracują bezszelestnie ale trwałe aż tak bardzo nie są a i wode słabo zbierają.... wcześniej miałem ALCA za 6zł za sztuke i choć wytrzymywały 3 miesiące to pracowały lepiej. Bra kupił ostatnio z firmy KAGER płaskie i całkiem fajnie chodzą a tańsze niż Valeo.

tak poza tematem - ojciec kupuje tylko oryginalne z forda i starczają na półtorej roku - cichutkie, świetnie zbierają wodę a przy opgólnym rozrachunku wychodzi nawet taniej
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Wycieraczki

Post autor: marek_igor »

dziubek6 pisze: Zmieniłem na DIPP
http://www.dipp.pl/toledo-98-seat-dipp- ... cieraczek/ jak na razie sprawują się bardzo dobrze.


Ciekaw jestem jak się będą sprawować na dłuższą metę... Są to wycieraczki chińskie, produkowane dla polskiego dystrybutora. Cena jak za komplet niezła...
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Wycieraczki

Post autor: rysiekkk1 »

Ja polecam bosch aerotwin, już drugą zimę przetrwały i zbierają jak nowe :-) Za komplet płaciłem około 100 zł.
ODPOWIEDZ