[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

Dziwny terkot, tykanie w okolicach pompy wspomagania?

Post autor: adrian2901 »

Witam!
Nie wiem jak to się nazywa, dlatego daje na ogólnych.
Od dziś rana słychać dziwny terkot, pykanie coś w stylu tyk,tyk,tyk,tyk.
Znalazłem miejsce w którym tyka, lecz nie mogę określić czy coś się poluzniło czy co to.

Obrazek

Terkotanie dochodzi z miejsca zaznaczonego kółkiem, a gdy nacisne w dół lub w bok w miejscu zaznaczonym strzałką to przestaje. Probowałem jeszcze dociskać tą obudowe na dole ale to nic nie pomaga jedynie jak nacisne ten drążek (czy jak to nazwać).
To w kółko strasznie drga, ale jak naciskam ten drążek to ta obudowa w kółku alumuniowa dalej drga a terkotanie ustaje, gdy puszcze rążek od razu znowu robi tyktyktyktyktyk.

Czy ktoś miał coś podobnego? Jak to naprawić i co to może tak terkotać.

Mam filmik jak to terkocze i jak naciskam to przestaje, ale nie wiem jak go dodać.

Z góry dzięki za pomoc.

Znalazłem własnie, że jest to amortyzator napinacza, czy jest możliwość, że on taki odgłos wydaje a po jego nacisnieciu lub zgięciu przestaje? Wyczytałem, że dziwny odgłos może wydawać także sprzęgiełko alternatora, ale jakby to było sprzęgiełko to docisniecie amora by nic nie pomogło chyba? Proszę o pomoc?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: OMEGA »

Może po prosty zużyty amor.
A sprawdzałeś/ruszałeś go na wyłączonym silniku czy chodzi ok, jak nie to do wymiany i tyle.
Black gold
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Maestro_86 »

Dokładnie. To amortyzator napinacza. Jeśli jak to piszesz "tyrkocze" to ratuje Cię tylko wymiana całego napinacza. Nic nie zrobisz. Jakby szumiał to łożysko (wymienne) ale w Twoim przypadku amorek się już skończył.
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: adrian2901 »

Ale z tego co zauważyłem to jest on odkręcany od całego napinacza. Na alledrogo taki amorek za 100zł kupi a caly napinacz to koszt okolo 350zł... Da rade sam ten amorek wymienic? Jutro jeszcze sprawdze czy to na pewno ten amortyzator, poruszam nim na wyłaczonym i poruszam takze na właczonym.

np tu http://allegro.pl/napinacz-vw-golf-a3-c ... 67466.html
Co wy koledzy na to?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
Antek1987
Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:26
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 SDI
Skąd?: Puszcza Mariańska

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Antek1987 »

A nie lepiej całość kupić. Znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/napinacz-paska-klinow ... 91765.html

ja ostatnio przy wymianie rozrządu też to wymieniałem.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: adrian2901 »

Niestety w tym momencie jestem ograniczony finansowo... wiec najpierw upewnie sie czy to na pewno amorek, jesli tak spróbuje samego go wymienic i zobaczymy.
jesli mial ktoś cos podobnego prosze pisać.

http://www.youtube.com/watch?v=O1OLOHHA ... e=youtu.be posłuchajcie na końcu najbardziej słychać, jest to słyszalne i na zewnątrz i w środku auta.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: szymekgd »

adrian2901, sprawdz jeszcze sprzegielko alternatora, moze blokuje i napinacz dostaje po tylku.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: adrian2901 »

Napinaczem strasznie telepie... Dziś poruszałem na górnym mocowaniu tego amorka co jest taka guma i w tym śruba i jak narazie trochę ciszy, bo był troszkę przegięty na mocowaniu a nie prosto.... Ale z tego co zauważyłem to słychać to w miejscu gdzie laga wchodzi w amor....


A jeszcze się zapytam, bo nie ma sensu zakładać nowy temat.
Czy to normalne na seryjnych amorach, że auto jest takie miekkie? Amortyzator odbija normalnie i staje, ale reką mogę bardzo swobodnie bez wiekszego wysiłku auto bujać góra dół z prawej troszke bardziej z lewej praktycznie bez rożnicy ale troszke sztywniej jest. Pisze to ponieważ auto lata przy predkości po drodzę i strasznie buja a gdy wieje to juz masakra nosi go wszedzie.

Z tego co pamiętam w IBIZIE jak wymieniłem amortyzatory to trzeba było użyć dużo siły by auto lekko w dół dać a tu masakra... Na szarpakach wyszło 81% i 78% ale w to nie wierze bo na prawde jest masakra....
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: strazak »

adrian2901 pisze:Niestety w tym momencie jestem ograniczony finansowo... wiec najpierw upewnie sie czy to na pewno amorek, jesli tak spróbuje samego go wymienic i zobaczymy.
jesli mial ktoś cos podobnego prosze pisać..


a sprawdz czy ten amortyzator drgań się nagrzewa podczas pracy,np.po przejachaniu kilku km dotknij go palcem z góry jesli jest dość ciepły tzn.że się zaciera i jest do wymiany,miałem to samo :lol:
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
lukasz1979

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: lukasz1979 »

Witam.
Mam podobny problem z dziwnym dzwiękim w LEONIE 1,9 ASV. W moim przypadku na zewnątrz samochodu słychać normalny terkot diesla, no moze troche twardy, natomiast w srodku słychac klekotanie diesla jak w starym mercedesie. Dodam, ze rozrząd jest zmieniony, napinacz paska aternatora z amortyzatorem również, zapłon ok (50-51). Myślałem ze to wina popychaczy, ale byłoby słychać to również na zewnątrz natomiast u mnie po odpaleniu przez chwile hałasują (dźwięk słyszany tak na zewn. jak i wewn.) - właściwie to słychać tak jakby jeden hałasował - po czym dźwięk silnika staje sie normalny słuchając na zewnątrz, bo w środku samochodu dalej klekot.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ