[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Blade

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Blade »

Problem rozwiązany, według słów mechanika niski poziom naładowania akumulatora odciął (Pompę paliwa?) - i trzeba było to odblokować pod komputerem. Czy to możliwe, że napięcie akumulatora mogło odciąć cokolwiek i doprowadzić do niemożliwości odpalenia samochodu?
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: tomektak »

...raczej nałgał Ci coby rachunek był większy niż 30zł za czyszczenie klem i naładowanie aku. :evil:
Komp nic nie odciął chyba że sfiksował immo ze względu na niskie napięcie w instalacji.
Nie wiem jak w 1.6 ale u mnie jak była luźna klema to nawet radio potrafiło się rozprogramować, a silnik odpalał bez problemu.
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
Nighat
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:43

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Nighat »

Witam, nie znalazłem podobnego posta dlatego zwracam sie do was z pytankiem gdzie moge szukac przyczyny, mama toledo II 1,8 20v 125KM w Gazie, dzisiaj rano odpalil bez wiekszych problemow, pod wieczor siknik byl nagrzany, zostawilem samochod na 3 godzinki, potem go odpalal to zaczal ciezko krecic, potrzebowalem dluzszej chwili zeby zaskoczyl, gdzie moge szukac przyczyny takiego zachowania silnika??

pozdrawiam i prosze o rade
Paweł
swiru80
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:01

nie odpala po wymianie nagrzewnicy

Post autor: swiru80 »

Witam wszystkich forumowiczów, zdarzyło się tak że musiałem wymienić nagrzewnicę, auto było rozebrane na maksa, dzisiaj poskręcałem i nie chce palić, tzn, nie kręci rozrusznik, wszystkie kostki podłączone, immobilajzer OK, nie wiem w czym problem, akumulator był odłączony przez cały czas, wie ktoś w czym problem lub gdzie szukać?
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Re: nie odpala po wymianie nagrzewnicy

Post autor: K@mil »

swiru80 pisze:Witam wszystkich forumowiczów, zdarzyło się tak że musiałem wymienić nagrzewnicę, auto było rozebrane na maksa, dzisiaj poskręcałem i nie chce palić, tzn, nie kręci rozrusznik, wszystkie kostki podłączone, immobilajzer OK, nie wiem w czym problem, akumulator był odłączony przez cały czas, wie ktoś w czym problem lub gdzie szukać?


Ja bym szukał jednak gdzies we wtyczkach oraz bezpiecznikach, bo jak auto nie kreci czyli nie dochodzi prąd :)
Sprawdz jeszcze na kablach ale nawet na slabym aku powinien zakrecić delikatnie
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: dude88pl »

Ja mam taki oto problem - jak jest zimno (takie temp jad teraz) samochód odpala ale w chwili odpalenia przygasają kontrolki wszystkie a silnik słychać że ma ciężko zakręcić. Jak już odpali (a dzieje się to od razu) to w samochodzie nie działa elektryka - nawiewy wycieraczki światła itp - działa za to radio, światła awaryjne i pozycyjne. Co może być przyczyną tego? rozrusznik? w tamtym roku był regenerowany... czyżby znowu szlag go trafił? Może problem z jakimiś przekaźnikami? Czym jest spowodowany spadek prądu?
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: K@mil »

dude88pl pisze:Ja mam taki oto problem - jak jest zimno (takie temp jad teraz) samochód odpala ale w chwili odpalenia przygasają kontrolki wszystkie a silnik słychać że ma ciężko zakręcić. Jak już odpali (a dzieje się to od razu) to w samochodzie nie działa elektryka - nawiewy wycieraczki światła itp - działa za to radio, światła awaryjne i pozycyjne. Co może być przyczyną tego? rozrusznik? w tamtym roku był regenerowany... czyżby znowu szlag go trafił? Może problem z jakimiś przekaźnikami? Czym jest spowodowany spadek prądu?


jak przygasaja ikonki podczas rozruchu to aku juz słabe
Awatar użytkownika
marcin81
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 07 lut 2010, 21:56

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: marcin81 »

dude88pl,jesli jest jak piszesz to akumulator siada jak to kolega k@mil wczesniej napisał...tez tak miałem na starym akumulatorze ;-)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: dude88pl »

naładowałem dzisiaj akumulator - roczny bosh silver nigdy nie ładowany przezemnie. rzeczywiście był słaby dzis podładowałem go i wsio gra. gadałem z mechanikiem i mi zalecił wymienić rozrusznik - regenerowanie czasem nic nie daje jak on cieżko kręci. także nabęde jakiś uzywany rozrusznik i obadam co sie bedzie dzialo
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
godles_
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 27 wrz 2009, 20:13

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: godles_ »

Aku odmówił dziś posłuszeństwa :/
Okazało się, że siedzi Centra 44Ah 390A, to chyba trochę za mały jak na silnik 1.8 20v AGN?? Podładuje go i zobaczymy co będzie dalej. Dodam, że mam go pierwszą zimę.
Sprawdzałem na stronce boscha oraz naklejce widnieje J1L; powinien być: 60Ah, 540A
Czy taki mniejszy aku niesie za sobą jakieś negatywne konsekwencje czy tylko większe problemy przy odpalaniu? Do tej pory nie było problemów z odpalaniem.
ODPOWIEDZ