Toledo II z silnikiem 1.6

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
MichałZ
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2011, 22:49

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: MichałZ »

DanielSXE pisze:

Kod: Zaznacz cały

Moje pytania:
- czy silnik z takim przebiegiem nadaje się jeszcze do instalacji LPG?
- co może być z klimą i ile to może kosztować (do tej pory jeździłem autami bez klimy, więc się zupełnie na tym nie znam)?


Nadaje się do lpg, niby czemu ma się nie nadawać, jak możesz to wytłumacz z chęcią się dowiem.

A co do klimy to jedź do serwisu i ci powiedzą.


Pytam tak naprawdę do jakich przebiegów te silniki docierają bez większych problemów.. Powszechna opinia głosi iż LPG wpływa negatywnie na silniki, szczególnie te z większym przebiegiem..

Tak naprawdę chcę się jedynie upewnić, bo moim skromnym zdaniem przebieg ten jest być może trochę powyżej przeciętnego jak na 12 letnie auto.

Jeszcze jedno pytanie - jak blachy w TII znoszą upływ czasu?
kupić/nie kupić?
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: jabaraks »

MichałZ pisze:Jeszcze jedno pytanie - jak blachy w TII znoszą upływ czasu?


Tolki w wersji II są ocynkowane, więc ani z podwoziem, ani z blachami nie powinno być problemu, jeśli chodzi o rdzę. Oczywiście pojawiają się egzemplarze z wykwitami, ale to przeważnie po słabej blacharce, bądź po jakim potężnym przywaleniu kamieniem/uszkodzeniu lakieru.
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: exodus »

MichałZ sam stwierdził, że w Tolku, który oglądał "zaczynają się wykwity rdzy". Sam oglądałem kilka samochodów i rzeczywiście w kilku sztukach zaczynało się coś niepokojącego i skłaniam się ku opinii, że "blachy w Seatach są gorsze od WV".
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: szymekgd »

exodus, pelen ocynk to byl (jest?) w audi i w nich, jezeli nie byly bite, ciezko znalezsc slady korozji, osobiscie tez uwazam, ze seaty maja gorsze blachy od vw...
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: ilek8822 »

Seaty nie ustępują VW jakością wykonania. Są ocynkowane tak samo. Jeżeli nie bity itp to będzie się trzymał. Rozbierałem Toledo z 99/00 czyli pierwszego wypustu. Jest bardzo dobrze zakonserwowany gdzie się tylko da. Także kamyczki nic nie zrobią pod spodem, w progi ani w komorze silnika itp itd.
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: rafrut6 »

Nie przesadzajmy Seaty maja moim zdaniem dużo lepsze blachy niz np Golf 4. Kolega ma od nowosći ten sam rok jak moj tylko Golfa i jego gnije. Nie raz na ulicy widziałem zjdzone VW. Pod wzgledem rdzy uważam że seat nie ma sie czego wstydzić
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
MichałZ
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2011, 22:49

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: MichałZ »

Najgorsze jest to, że ja wiem iż coś się pojawia bo oglądałem to w wakacje, ale ostatnio się autu nie przyglądałem. Podobno coś się zaczęło pojawiać po tym jak auto zaczęło być trzymane w ciepłym garażu. Nie wiem na ile to mit, a na ile prawda ale to nie pierwszy taki przypadek, o którym słyszę.. Podobno zresztą to nie przeżera podkładu tylko zewnętrzną warstwę lakieru - tu UWAGA mówię o zasłyszanej opinii bo ciężko mi sobie to wyobrazić..


Kto tu ma największy przebieg w 1,6 16v?
kupić/nie kupić?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Danielek. »

MichałZ pisze: Podobno zresztą to nie przeżera podkładu tylko zewnętrzną warstwę lakieru - tu UWAGA mówię o zasłyszanej opinii bo ciężko mi sobie to wyobrazić..
?


Raczej tą opinię potraktuj humorystycznie,ruda pożera metale a nie lakiery tak więc na pierwszy ogień idzie podkład następnie lakier.
Jeśli ruda zaczęła się interesować to wiedz że coś się dzieje :-D
mario620
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2010, 16:46

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: mario620 »

zgadzam sie z kolega i różne auta oglądam i seat co do ceny i mechanicznej sprawy jest najlepszy kup audi to zobaczysz ile kosztuje zawieszenie a blacha i tak ocynkowana po klamki jak reszta a seat jeśli nie bity to pojeżdzisz pamiętaj o sprawdzeniu czy auto nie jest zastawione lub zablokowane w wydziale komunikacij
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: tony »

MichałZ pisze:Podobno coś się zaczęło pojawiać po tym jak auto zaczęło być trzymane w ciepłym garażu.

może był i ciepły ale pewno też wilgotny dlatego auto zaczęło gnić...
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ODPOWIEDZ