Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: skaza24 »

Sony pisze:skaza24, ja tam w temacie gazu obryty nie jestem, ale wiem jedno.

Nie ma co oszczędzać na instalacji! Bo później mogą być różne niespodzianki :675:



Tak masz świętą racje ale bywa i tak że cena nie jest miernikiem jakości :)
Dlatego wolałbym coś sprawdzonego i lepiej popytać niz potem się w łeb walić .

Ale jak powiedział mi jeden z gazowników (ten od stag) na pytanie jaką firme instalacji wybrać aby być zadowolonym
i odp:
"Cały sęk w jakości pracy auta na LPG nie odgrywa firma tylko ustawienie instalacji -to jest najważniejsze.
Nawet najdroższa instalacja źle ustawiona może sprawiać problemy"


Chyba odwiedzę jeszcze innego gazownika ale podtrzymuje moje pytanie 2 posty wyżej :)
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: pushq »

skaza24, ja mam instalację stag 4 założoną od pół roku, i jestem bardzo zadowolony. Na razie nie ma żadnych problemów. Praca na gazie bez zarzutu, spadków mocy nie ma żadnych, a i sieć serwisową w całej Polsce masz całkiem sporą : )
Ja zapłaciłem za nią w mojej konfiguracji 2600 PLN, i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tą instalację.
Trzeba jednak pamiętać, jak wspominacie, że grunt to dobra regulacja i dobry gazownik.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: dude88pl »

skaza24, jeżeli nie masz problemu z dojazdem (zostawienie auta) do tychów to spróbuj zadzwonić do warsztatu który polecam w innym wątku ja bądź loockas, bo mają dobre ceny również a wiem że oba warsztaty znają się na rzeczy :-)
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: skaza24 »

Dzięki za wskazówki rozważyłem obdzwoniłem bo i tam bym mógł zostawić auto chociaż już mi to tak nie jest na ręką

Dzwoniłem do Stańczyka i chce 2600 za nowy rodzaj instalacji która montują od pół roku ( niby się sprawdziła ) chociaż wolał bym coś sprawdzonego
To za STAG 300 chce 2700 zł i w tym dobre wtryski hany oraz korek przy wlewie .
Przeglądy potem 120 z wymianami filtra.

AutoGaz Kłapuch odpisał :
STAG 300 i wtryski hany 3000 złoty przeglądy gratis przez okres gwarancji za filtry trza płacić . A potem nie wiem ile przeglądy

I wybrałem jednak u siebie
DAR-GAZ instalacje gazowe woj. śląskie, 43-245 Studzionka, Wodzisławska 26 tel. +48 (32) 449 12 48

Stag4 ,wtryski valteka , reduktor zavoli . Cena 2300 + 100 za korek przy wlewie
Przeglądy potem 50 zł z wymianami filtrów

Zobaczymy co z tego będzi , kilku ludzi tez u nas montowało u niego i podobno sie zna , żaden nie narzeka

W czwartek sie okaże bo jestem na ten dzień umówiony .
Zdam relacje .
Obym się nie wkopał :-P


Pozdro
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
zientos40
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:02

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: zientos40 »

skaza24 pisze:No i przyszła na mnie kolej na zagazowanie auta :(
Nie byłem zwolennikiem tego ale sytuacja cen paliw zmusza .

Przewałkowałem tutaj obszerny temat o tym jaką instalacje wybrać i jeszcze większy mętlik w głowie .

Byłem u 2 gazowników i do wyboru mam

Lovato - 2500 zł
Omegas - 3100 ale odpada za koszt
Stag 4 plus- 2300

Skłaniał bym się ku Stag bo widzę popularna i dość pozytywnie piszecie tylko większość ma Stag300 .

Jakieś opinie o tej Stag 4 plus jak sie sprawuje albo ta lovato sam nie wiem .
Proszę o poradę .

Pozdrawiam
Witam,śmigam na instalacji Staga 4 od roku i zero problemów spalanie od 8l do 9l na 100 km ,kolega ma identyczna w golfie IV 1,6 przejechane 60 tyś km i nie zdarzyło się żeby miał jakieś problemy :lol:
loockas

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: loockas »

skaza24 pisze:wtryski valteka


Te wtryski to trochę totolotek. Potrafią niestety paść bardzo szybko i często nie trzymają parametrów. Udane egzemplarze natomiast mają bardzo dobrą wydajność. Ja w maździe MX-3 1.6 miałem na pierwszy montaż żółte valteki i zrobiłem na nich 60kkm. Chodziły jak przecinaki ale miały jedną wadę - były głośne. Pakuje je większość gazowników bo są tanie.

Ja polecam Hana2000. Może i kosztują swoje, ale są bardzo dobre i ciche. Parametry trzymają wręcz katalogowo.

Stag to nie instalacja... to sterownik. Instalacja pod staga jest taka sama jak np pod Zenita - tą są składaki. Typowym, "autorskim" rozwiązaniem jest np BRC.

Ja bardzo polecam Staga. Wsparcie technicznie w sieci jest bardzo rozbudowane. Przy odrobinie wolnego czasu i chęci można wiele rzeczy ogarnąć samemu. Sama instrukcja do sterowników STAG daje wiedzę pozwalającą na samodzielne konfiguracje.
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: skaza24 »

loockas pisze:
skaza24 pisze:wtryski valteka




Ja polecam Hana2000. Może i kosztują swoje, ale są bardzo dobre i ciche. Parametry trzymają wręcz katalogowo.



Przez 2 dni miałem szybki kurs instalacji LPG w sieci :-P i dokładnie jest tak jak piszesz

Dlatego mam pewne wątpliwości co do tych valteków i pytałem go o tą listwe hany .

Tu mi przyznał racje że hana na pewno lepsze ale 200 zeta więcej a w omedze ma valteki i zrobił 80 tyś i złego słowa nie może powiedzieć więc być może to loteria.

Także sam niewim czy od razu dać założyć lepsze czy wymienić później jak by było coś nie tak wtedy życzy sobie 250 zł za nie z robotą ( w plecy 50 zł )

A tak w ogóle to nie wiem czy bede w ten czwartek zakładał :evil:

Przed chwila przyjechałem z roboty i spierdo.... sie otwieranie klapy bagażnika otwarłem dałem torbę do bagażnika i już nie mogę otworzyć no chyba że coś przymarzło chwilowo bo -6 st. było
Zobacze jutro jak postoi w garażu .

Chyba że gazownikowi będzie tak zależeć aby zarobić i że zamontuje przez siedzenia z tyłu :mrgreen:

Pozdro .
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: Sony »

skaza24, zrób raz i porządnie. Weź tego Hana200 i z głowy :) Bezsensu w razie czego dwa razy za robotę płacić...
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: rafik »

zientos40 pisze:
skaza24 pisze:No i przyszła na mnie kolej na zagazowanie auta :(
Nie byłem zwolennikiem tego ale sytuacja cen paliw zmusza .

Przewałkowałem tutaj obszerny temat o tym jaką instalacje wybrać i jeszcze większy mętlik w głowie .

Byłem u 2 gazowników i do wyboru mam

Lovato - 2500 zł
Omegas - 3100 ale odpada za koszt
Stag 4 plus- 2300

Skłaniał bym się ku Stag bo widzę popularna i dość pozytywnie piszecie tylko większość ma Stag300 .

Jakieś opinie o tej Stag 4 plus jak sie sprawuje albo ta lovato sam nie wiem .
Proszę o poradę .

Pozdrawiam
Witam,śmigam na instalacji Staga 4 od roku i zero problemów spalanie od 8l do 9l na 100 km ,kolega ma identyczna w golfie IV 1,6 przejechane 60 tyś km i nie zdarzyło się żeby miał jakieś problemy :lol:


Ja też STAG 4 prawie 20tyś żadnych problemów - mogę uczciwie polecić!
A co do korka we wlewie, to mój mechanik odradzał, ponieważ twierdził, że tam sama guma i z czasem się wyrwie. Ja mam pod zderzakiem dość nisko i jest dyskretnie i ok! :mrgreen:
viewtopic.php?t=4482&postdays=0&postorder=asc&start=10
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: exodus »

Ja mam pod zderzakiem dość nisko i jest dyskretnie i ok!


Czyżby posiadanie instalacji gazowej było czymś wstydliwym? :mrgreen:
ODPOWIEDZ