[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: szymekgd »

martimer, sprawdz bledy vagiem,moze wykaze.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

martimer pisze:Chciałbym podczepić się do tematu. Mianowicie ostatnio zauważyłem, że gdy zamykam auto pilotem drzwi kierowcy zostają otwarte. Muszę je zamykać kluczykiem. Gdy przy otwartym aucie zamykam drzwi (od strony kierowcy) kluczykiem, zamyka wszystko oprócz drzwi kierowcy. Po przekroczeniu 20 km/h zamykają si wszystkie drzwi, bagażnik, ale drzwi kierowcy nie. Przy wsiadaniu do samochodu nie świeci się lampka pod sufitem ani kopertówka. Wszystko w podsufitce ustawione prawidłowo, przedtem działało. Wiem, że polecicie sprawdzić krańcówkę oraz czy mam zimne luty w zamku, ale wolę upewnić się na wszystkie możliwości, gdyż chcę zrobić to za jednym podejściem. Jakie jeszcze mogą być tego przyczyny (może woda dostała się do modułu komfortu)?
Co do tego otwierania/zamykanie u mnie też nie działa krańcówka i się drzwi zamykają po przekroczeniu 20km/h może przewód któryś nie styka lub siłownik padł, a z kluczyka da się zamknąć ???
Black gold
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kri591 »

martimer, opcja szukaj:) było wiele razy poruszane na forum i to nie tylko tym:) Mikrostyk w zamku jest uszkodzony. Możesz rozebrać zamek i wymienić mikro albo kupić na alledrogo zamiennika całego zamka za coś kolo 80 zł. A co do zamykania drzwi po 20 km/h to jest ustawione w module komfortu no ale jeżeli masz uszkodzony zamek to nie będzie działać w tych drzwiach bo wtedy modem nie dostaje sygnału.
Kendzirko
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:58

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Kendzirko »

Mi np nie działa po ponownym zaprogramowaniu kluczyka. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji, gdzie po wszystkim na koniec powinna 5 razy zapalić się dioda i tak się dzieje. Mimo to nadal nie działa. Ma koś pomysł dlaczego wcale mi nie łapie centralny zamek? baterie w pilocie wymieniałem.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

Kendzirko pisze:Mi np nie działa po ponownym zaprogramowaniu kluczyka. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji, gdzie po wszystkim na koniec powinna 5 razy zapalić się dioda i tak się dzieje. Mimo to nadal nie działa. Ma koś pomysł dlaczego wcale mi nie łapie centralny zamek? baterie w pilocie wymieniałem.
Jeżeli masz vag`a to w blokach możesz zobaczyć czy reaguje na sygnał z pilota, jeżeli pilot ci nie padł to prawdopodobnie centralka.
Zerknij tu
Black gold
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: szymekgd »

OMEGA pisze:Co do tego otwierania/zamykanie u mnie też nie działa krańcówka i się drzwi zamykają po przekroczeniu 20km/h może przewód któryś nie styka lub siłownik padł, a z kluczyka da się zamknąć ???


A nie mozesz wylaczyc opcji blokowania drzwi w vagu?
Kendzirko
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:58

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Kendzirko »

Nie mam Vag'a . Trudno, przeżyję i bez. Mam ważniejsze rzeczy do naprawy.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

szymekgd pisze:
OMEGA pisze:Co do tego otwierania/zamykanie u mnie też nie działa krańcówka i się drzwi zamykają po przekroczeniu 20km/h może przewód któryś nie styka lub siłownik padł, a z kluczyka da się zamknąć ???


A nie mozesz wylaczyc opcji blokowania drzwi w vagu?

Yyy ja ?? mi to akurat pasuje tylko jeszcze zamki zrobię i będzie git.
Black gold
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: martimer »

Vagiem sprawdzę najwcześniej jutro z racji tego, że nie mam laptopa :( i z kluczyka mogę, a nawet muszę zamykać, pisałem o tym. a co do opcji szukaj też wspomniałem, że pewnie polecicie mi sprawdzić to i owo (co świadczy o tym, iż przeszukałem fora itp.) jednak na jednym z nich (nie pamiętam tylko gdzie) wyczytałem coś o tej właśnie wodzie w module... Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Dam znać jak przeskanuje moduł vagiem. Potem już tylko trochę wolnego czasu i do roboty :) Pozdrawiam
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kri591 »

martimer, woda w module odnosi się do Passata B5 bo tam moduł jest gdzieś pod siedzeniem kierowcy a u nas jest za bezpiecznikami, wiec praktycznie nie ma możliwości ze woda się dostała do środka:) No ok to daj znać co tam wyszło z vagiem i jeszcze jedno pytanie czy działa Ci dźwięk o informujący o tym ze zostawiłeś włączone światła?
ODPOWIEDZ