[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Baca

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Baca »

tak dieselem but butttt butt
mialem juz pare dieslów VAGA i zaszesze cisne i jeszczenigdy grama oleju nie dolalem kolego
widocznie masz cos spieprzonego w swoim wozie
ja tam zawsze gazgazgaz..:)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

No i zaskoczylo mnie spalanie w listopadzie,wg. baku, w miescie wyszlo 7.6l, w mrozach,przy tych samych trasach (mi asto)max bylo 6.8l, paliwo tylko z rafinerii :(
Co ciekawsze komp. pokazal 6.5l i wczesniej byl wiarygodny (max +0.3l),w moim odczuciu silnik pracuje bardziej twardo (nawet rozgrzany, a moze cos stuka (autosugestia) - popychacze,wtryski),odpalanie zimnego jest inne,wczesniej palil z pol obrotu walu,teraz wyraznie pozniej, jedzie o'k, nie kopci,miedzy tankowaniami wymienilem olej (nie ubywa) i filtry oleju oraz powietrza,zalozylem szersze (+1cal) zimowki, moze to paranoja, ale nie lubie zmian,a takie niestety nastaly...Przerabial ktos cos podobnego?

Termostat sprawny, sprawdze czujnik G62, zastanawiam sie nad wymiana filtra paliwa (auto nie przerywa itp.), wlalem "czyszczacy" stp.

2011.12.21
Czujniki temp. paliwa i temp. sprawdzone, sa o'k, po wlaniu stp do czyszczenia wtryskow i przejechaniu 30km praca silnika i odpalanie wrocilo do normy, oczywiscie pospieszylem sie, bo najpierw nalezalo wymienic filtr paliwa <zygi> Przy nastepnym tankowaniu sprawdze spalanie.Filtr wymieniony ;)

2012.01.24
Tankowanie do pelna, spalanie z wyliczen wyszlo 6,5l, wg. kompa 6,7l, majac na uwadze,ze tankowalem na innej stacji i mogla byc roznica przy "odbiciu" to wynik z mfa mozna uznac za b.wiarygodny i przyblizony do mojej "normy", czyli (puk puk) wychodzi, ze powyzsze wypociny spowodowane byly jakims syfem w ukl.paliwowym.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 17:19 przez szymekgd, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

szymekgd, a może to kwestia zmienionych właśnie kapci na szersze ? :-?
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: remiq »

szymekgd pisze:zalozylem szersze (+1cal) zimowki

Masz winowajcę...
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

Chyba zle sie wyrazilem, mam opony 195/50 ale na szerszych (7.5'') felgach..
daniel_89_KSC
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2011, 16:24

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: daniel_89_KSC »

kurde to ja juz nic nie wiem ;/ ale komputer nie ma nic do spalania tak?? czyli ze mi źle pokazuje to nic ? ale jak ja czytam ze wy tu jeździcie po 190 i macie spalanie mniej niż 6l to ja nie wiem ostatnio nawet jeżdżę tak żeby zmieniać biegi na 1800/1900 obr\min i poniżej 7 l nie zejdę ;/;/ i co tu robić
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: OMEGA »

daniel_89_KSC pisze:kurde to ja juz nic nie wiem ;/ ale komputer nie ma nic do spalania tak?? czyli ze mi źle pokazuje to nic ? ale jak ja czytam ze wy tu jeździcie po 190 i macie spalanie mniej niż 6l to ja nie wiem ostatnio nawet jeżdżę tak żeby zmieniać biegi na 1800/1900 obr\min i poniżej 7 l nie zejdę ;/;/ i co tu robić

Kompa zawsze można się skalibrować.
Black gold
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

OMEGA, ja nie moge (1L), wiec niestety nie zawsze :-/

daniel_89_KSC, to,ze zle Ci pokazuje (chodzi o te 2,7l w innym watku?) to tak jak pisze OMEGA kwestia kalibracji w vagu, lub przeklamywania jakiejsc czujki z ktorej pobierany jest sygnal potrzebny do wyliczenia spalania, po za tym nie wiem, czy zmieniajac biegi przy 1900obr duzo paliwa oszczedzisz, auto dluzej sie rozpedza, wiec i wiecej pali...
daniel_89_KSC
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2011, 16:24

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: daniel_89_KSC »

hm a jak wy jeździć kiedy np zmieniacie biegi >>? itp może ja źle coś robię ;/
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Bartosz_n »

hm a jak wy jeździć kiedy np zmieniacie biegi >>? itp może ja źle coś robię ;/


Źle biegów to chyba raczej nie zmieniasz. Jak z 2 na piątkę? :-P
A tak serio zmiana biegów nie wpływa zbytnio na poziom spalania są jakieś tam Ecodrivery czy jakoś tak ale zaoszczędzisz co najwyżej setke na 100km więc co to za rezultat. Ja na zimnym silniku nie przekraczam 2100obr/ min
na ciepłym z kolej przyspieszam do setki najszybciej jak się da ( oczywiście nie ciągnę go do odcinki )

A czy silnik szybko uzyskuje temperaturę normalnej pracy tzn. 90 C ? Może wysiadł czujnik temperatury
być może sonda lambda wysyła nie taką informację jak trzeba?
Może być wiele przyczyn bo TDi raczej nie powinien palić Ci 7 litrów chyba, że w jakimś gigantycznym korku.
ODPOWIEDZ